21

Odp: Wiosenna Wpadka!

łańcuchy wytrzymają i nawet nie mogą byc za grube bo trzeba je przełożyc przez felgi tylnych kół a póżniej przczepic do jakieją belki i jazda tylko wolno.sam tak wyjeżdżąm jak się w lesie gdzieś zakopie.taki wielki traktor zawsze musi sam wyjechac no chyba że ktoś ma dobrych kolegów z dużymi traktorami a nie z jakimiś np.60

Typ traktora-zt323a

22 Ostatnio edytowany przez Marcino (2009-01-18 14:01:10)

Odp: Wiosenna Wpadka!

W Takich Wypadkach to belka super sprawa sam tak wyciągałem forszaja z torfu wystarczy tylko mocno gruba i jak jest torf czy bardzo grząsko to długa jest wskazana żeby nie siadała no i przy wiązaniu belki to uważać na wentyle żeby nie wyrwać i na blokadzie naj wolniejszyn biegem :brawo:

23

Odp: Wiosenna Wpadka!

Marcino - słuszne słowa , pracuje w lesie na zrywkach i bez takich hocków klocków czasami było by ciężko.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

24

Odp: Wiosenna Wpadka!

o widze że nie tylko ja pracuje w lesie

Typ traktora-zt323a

25

Odp: Wiosenna Wpadka!

jest jeszcze jeden patent na wygrzebanie się trzeba miec sprawny przedni napęd i blokadę,owija się wtedy linę lub łańcuch na koło drugi koniec do np.drzewa i jazda wolniutko niema mocnych że się nie wyjedzie.Raz siadłem na bagnie chciałem skrócic sobie drogę żeby szybciej dojechac na powierzchnie i nawet na nią nie dojechałem usiadłem w minutę po samą kabinę tak mnie wciągło przyjechał koleś wielką maszyną z dwoma napędami oczywiście ale nawet mnie nie drgnął i musiałem sam wyjechac,lina drzewo i hej do przodu

Typ traktora-zt323a

26

Odp: Wiosenna Wpadka!

stosowałem belkę do MF255 wystarczyło jedno koło i blokada i wychodził z każdego bagna.
Mój MF to chyba jedyny traktor we wsi który nigdy nie był ciągany. No i widzę że duże maszyny też tak można wyciągać . Czy kantówka  14cm x 14 cm i długości 2,5 m wystarczy dla 323? bo mały wyjeżdżał na klocku 1,2m i średnicy 16cm

A sposób z drzewami na polu które ma 600m długości się nie sprawdza..... lina się plącze.....:-)  szczególnie kiedy najbliższe drzewo jest 200 polem sąsiada które też jest długie ;-)

27

Odp: Wiosenna Wpadka!

Krzysiek a mógłbyś jakoś barwniej opisać ten sposób z belką?:hmmm: bo jakoś za bardzo nie wiem o co kaman :nie_wiem:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

28

Odp: Wiosenna Wpadka!

Najprościej i bez wysiłku ale chyba zrozumiale




http://images27.fotosik.pl/314/ff581483e97f07c0.jpg

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty