161

Odp: Phx 5

Co do wieżyczki trudno powiedzieć ile... Bym musiał materiał policzyć.
Z zaczepów skrętnych lezy naxpewno  wymontowany z b200.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

162

Odp: Phx 5

a tak zapytam specjalistów od grubera na jakiej głębokości pracujecie gruberem? i jakie szerokości do mocy ciągników ?

Leszek   dla kolegów'

163

Odp: Phx 5

Prawdopodobnie do talerzówki. Mam trochę większych kawałków jednak mnóstwo malutkich, i o szerokości 8-16metrów.
Półzawieszany ładniej się prowadzi po nierównościach, i ciągnik tak nie czuje, ale nawroty na małych kawałkach też są uciążliwe.
Znajomy widziałem,że kupił 6skib overuma półzawieszanego..... Na takie małe pola to mordęga, i tak odoruje od miedzy i poprzeczniaki robi małym.
Jeśli chodzi o gruber, to mój ma 9łap, szerokość 2m a głębokość 28-30cm. To max co zt323uciągnie na takiej głębokości.

164

Odp: Phx 5

Jezeli chodzi o ten zaczep od b201 to też rozważałem taką konstrukcje tylko jest jeden problem. Ten zaczep skręca się ładnie w prawo i lewo a w pionie  się nie obraca.
W chwil obecnej stoi na podwórku oryyyyginalny kroskil czy tam coś takiego i ma belkę wychylającą się w tak by nie cięgnik mógł się przechylać niezaleznie od maszyny....
Jako ciekawostkę dodam że maszyna ma 4m szerokości 0,5m + 3m + 0,5m  pazury, włóka spręzynowa, wał pierścieniowy zagęszczający ( takie koła z płaskim "grzbietem" )
No i całość waży 5000kg albo 6000kg tabliczka jest ale po niemiecku....

165

Odp: Phx 5

Właśnie chciałem, żeby ładnie skręcał w każdej płaszczyźnie. Jak kupię bronę to będę kombinował. Zależy co jeszcze kupię, i co się trafi, na razie zapytałem, bo wiem, że Bamreras przerabiał takie.

166

Odp: Phx 5

sarast napisał/a:

a tak zapytam specjalistów od grubera na jakiej głębokości pracujecie gruberem? i jakie szerokości do mocy ciągników ?

Zapraszam do wątku GRUBER vs TALERZÓWKA

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

167

Odp: Phx 5

Wital Michał na naszym forum !
Silnik  ursus -zetor to dobre silniki ale ustaw ten pług w linku co podałeś na 50cm/ skibę i ustaw 27cm głębokość orki to przy 6 skibach zobaczysz jakim biegiem będziesz jechał .................

168

Odp: Phx 5

zaczął na ostro

mdw

169

Odp: Phx 5

Ej kolego Ze świdnicy a moze by się tak Pierw Przywitać ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

170

Odp: Phx 5

A kto tak pisał? Jak ziemie piaski to pójdzie nawet 10skib. Przyjedź na cięższe ziemie to pogadamy. Kolejny obrońca zetorów/ursusów, jakby ktoś celowo szukał powodów do wywołania gównoburzy, traktory jakie są takie są.

171

Odp: Phx 5

Spoko kolega urwał się z AF
kolega pisze że ciągnie  ten pług  z zawrotną prędkością na 4 terenowej ...czyli bez poślizgu 8na godzinę z poślizgiem 6.5 do tego na pół gazu czyli jakieś 4.5 a jak włączy żółwia to ledwo 4 na godzinę ... :walka:    ehh pozazdrościć jedynie chłopakowi ....   :brawo:

A no znalazłem delikwenta na AF nie pomyliłem się :beer: .... nie no założył tura na ten swój statek to trzeba mu odliczyć na mniejszy poślizg kół ....  :dance:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

172

Odp: Phx 5

Zapraszam do mnie z tym swoim zestawem, ale uprzedzam bez pampersa w pole cie nie wpuszcze bo sie posikasz ze złości że wmiejsu stoisz... Pługo szerokości roboczej 3m u nas si3 ciaga conajmiej 240KM i pod górę ledwo starcza.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

173

Odp: Phx 5

potwierdzam dla 1614 i pochodnych 5 skib to myślę że max. Mam b-201/5  rozstawionego na 2,20m i powiem że jak orałem pod zboża to II/1 szedł jak burza mógłby jeszcze jedną ciągnąć ale jak przyszło orać ugór na zimę na 27cm to pod górę na glinie nadającej się na lepienie cegieł I/3, żółw i blokada i był problem bo grzebał się.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

174

Odp: Phx 5

Z takim zestawie to tylko zapraszam do mnie na moje piaseczki chociaż pod górkę możesz szybciej się zakopać niż na jakieś cięższe ziemi big_smile i będziesz jechał  nie szybciej niż II 1...  No i Panowie wystraszyliscie delikwenta bo uciekł gdzieś big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)