Temat: Urwana śruba docisku

Ręce mi opadają, coś mi ten rok na razie nie służy, wszystko się sypie ,chciałem włączyć dzisiaj WOM, a tu zgrzyty i nie chce się załączyć, sprawdzam ósemki, a tu zamiast trzech, są tylko dwie, jedna urwana wystaje jakieś 3mm, zacząłem dospawywać nakrętkę i nic nie wykręciłem, urwała sięna równo z dociskiem, i co tu zrobić, wykombinować, żeby forsza nie rozkładać? Dodam że robiłem docisk i tarcze dwa lata temu i nie bardzo chcę przechodzić to znowu. Podrzućcie jakieś pomysły

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Urwana śruba docisku

A do czego Ci ten wom ,? Jak coś lekkiego to załącz na zgaszonym i odpal z włączonym wałkiem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Urwana śruba docisku

Niby tak ale pomyślałem że dospawam dwie nakrętki 8mki z wkręconą śrubą 8mką i moze będzie dobrze

W sumie wom do opryskiwacza i siewnika do nawozów

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Urwana śruba docisku

To zrób co masz do roboty a w czerwcu sobie naprawisz

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-04-26 17:53:40)

Odp: Urwana śruba docisku

Dospawałem i rozsprzęgla sie ale:

Łożysko na sprzęgle od strony silnika poszło się je....ać, zgroza nie mam już siły na to, jedno kończe to drugie się zaczyna

Możecie mi podać numery łożysk i uszczelniaczy, czyli przód, tył, to bym koszty w miare oszacował

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Urwana śruba docisku

łożysko kup z luzem c i powierć otwory w sprzęgle i obudowie żeby normalnie wyciągnąć śrubę od strony silnika.

7 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-04-27 06:59:48)

Odp: Urwana śruba docisku

Wyciągne wszystko i sprzęgło przeglądne bo ja 2 lata temu tylko to nu 1610 wymieniłem. I tu mogę się przyznać ze po prostu zadziadowałem, zastanawiam się czy mi tam nic nie poniszczyło, wkładam łapke pod sprzegło gumowe i chodzi góra- dół, teraz muszę się wyleczyć- mam zapalenie zatok i biorę się za rozbieranie, teraz wymienię łożysko przód, to nu 1610, wyciskowe, łapki, śruby i chyba to sprzęgło gumowe też zmienię

A mam jeszcze z 50 arów do uprawy bo za mokro było, czy w takiej sytuacji można to zrobić traktorem czy dać se spokój

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-04-30 06:14:48)

Odp: Urwana śruba docisku

Ale checa, traktor zrobiony, wyciągnąłem chłodnicę wody przesunąłem silnik a tu łożysko ok, ten luz co go zaobserwowałem to między gumowym sprzęgłem a wieloklinem ze sprzęgła, traktor z powrotem złożony ale dzięki tej akcji trochę go poskręcałem i powinno być ok

Traktor odpalony, sprawdzony, skręciłem śruby od sprzęgła gumowego oraz śruby trzymające podstawę sprzęgła od strony silnika, dwie 12stki dałem nowe i jest ok, także powinno być dobrze,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile