1 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2016-07-07 00:25:32)

Temat: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Zobaczymy jak o tym sądzicie.

Hydrauliczny. https://www.google.pl/url?sa=i&rct= … 7657966504

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

2 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-07-07 00:10:36)

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

ja stawiam na mój trapezowy o którym marek temat poruszył wstawię fotkę tego z gwintem trapezowym:
http://images77.fotosik.pl/732/03112562a4555f68.jpg

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

widzę temat ucichł? nikt nie jest chętny do wyrazenia zdania nikt nie miał problemów z tymi ciegnami nikt nie kombinował nie przerabiał nie chce sie podzielić doswiadczeniem?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Ja miałem problem jak kupiliśmy 323 , były zapieczone obydwa , ale kotlina kowadło , porządny młot potem w imadło i kręcenie przez długą rurę i puściły , jak narazie nic złego się z nimi nie dzieje smile

5

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Ja muszę wymienić u siebie te ciegna przynajmniej jedno lewe bo spaw na spawie... wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Ja mam zamiar zrobić to na siłownikach,ale z zabezpieczeniem przy nich aby nie wykończyć tego w dwa dni.Zabezpieczenie bym zrobił z tulei ,rur i zacisków,na siłowniki,poprostu przy każdym siłowniku (przy części stałej) ma być zamontowana tuleja,a do tłoka zamocowana rura  lub tłok ze starego siłownika co by przesuwał się w tej tulei a na tym tłoku czy rurze zastosować zaciski co by blokowały przed przestawieniem się siłownika pod wpływem ciężaru maszyny,no i oczywiście nie cierpiały by uszczelnienia i rozdzielacz.

Na pewno,będzie pytanie po co to wszystko?
Po to aby nie bawić się pół dnia z poziomowaniem pługa itp., a w dzisiejszych czasach zawsze goni czas i pośpiech
Ale jednak ten patent zastosuje jak wykończa się już te oryginały,jeden ma już gwint naderwany to już na nim wiele nie ma co dźwigać.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

7

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Ruski siłownik od mtz ma taki dynks do wyciągania. Ustawiasz dlugość siłownika i wyciągasz ten.....dynks. Stoi cicho bez żadnej tulei.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

No też nie pomyślałem o tym,ten dynks to zamek hydrauliczny,więc on trzyma olej w siłowniku,tylko jest pytanie czy uszczelnienia wytzrymaja na dłuższą mete,bo na ramionach to są jednak szarpniecia...

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

9

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Jak dla mnie to za bardzo kombinujecie... siłowniki zamiast śrub..
Po co to wszystko, żeby zaoszczędzić 10min na polu? Bez sensu, a znalezienie siłownika z uszczelnieniami które będą trzymać przynajmniej 1 dzień w rozsądnej średnicy... no nie wiem, ale trzeba przyznać że bajer ciekawy, tylko trochę "nad wyrost" smile

10

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Też nie wiem po co to...

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Helmut napisał/a:

Jak dla mnie to za bardzo kombinujecie... siłowniki zamiast śrub..
Po co to wszystko, żeby zaoszczędzić 10min na polu? Bez sensu, a znalezienie siłownika z uszczelnieniami które będą trzymać przynajmniej 1 dzień w rozsądnej średnicy... no nie wiem, ale trzeba przyznać że bajer ciekawy, tylko trochę "nad wyrost" smile

Helmut,wystarczy trochę pomyśleć i znajdzie się we wszystkim sens wink
A dla siłowników oczywiście zrobiłbym zabezpieczenia aby wcale nie odczuwały ciężaru,były by tylko używane podczas regulacji,to wątpie aby uszczelnienia się skończyły w jeden dzień.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

12

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

Wieszaki sie rwią, bo mają cholernie ciężko, a siłownik to musiałby być mocny. Tam jest kupa kurzu poza tym. Nie wiem czy jest sens kombinować, poza tym żeby byłą wygoda regulacji założyć siłowniki,.... a co jak rozdzielacz będzie puszczał? ROzumiem do małego ciągnika do opryskiwacza, czy rozsiewacza nawozów, gdzie po nierównościach niekiedy przydałoby się, bo nawóz nie dosiewa, ale do ciężkich prac to przerost formy nad treścią.
Jak wcześniej miałem zagonowe pługi to zgoda,a do obrotówek i agregatów to ta regulacja wcale nie potrzebna...

Odp: Który rodzaj wieszaka lepszy?

No właśnie,ja mam zagonowe pługi i to półzawieszane... a z tym trzymaniem to hydraulika tego trzymać nie będzie podczas pracy... wiec nic nie może puszczać, przy regulacji tylko sobie wyjde z ciągnika odbezpieczę,przestawie hydraulicznie i zabezpiecze spowrotem,więc nie ma mowy żeby to sama hydraulika ciągle trzymała,bo to mija się z celem. Wtedy to by było bez sensu,zgodziłbym się z wami.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0