1 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-03-17 21:17:30)

Temat: Rozrzutnik JF Stoll

Mój nowy "stary" nabytek, ładowność 4.5 t kupiony moim zdaniem okazyjnie bo za 1700 zł. Dostał trochę farby i nic po za tym
http://img543.imageshack.us/img543/3599/img5983qa.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/3690/img5988rk.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/4318/img5989d.jpg

2

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Ciekawie wygląda... który to rok?

3

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Rok 1985

4

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Adapter na pas zapewne. Ciekawe jak to się sprawdza

5

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Sławku nie obraź się ale nie jest to czasem 1885r.??? bo to staro strasznie wygląda wink

6

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

może 1965 albo 75? choć kto wie może takie robili w tych latach.

7 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-03-18 12:54:29)

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Tak jest z 1975 roku, a podczas pisania musiałem zły klawisz wdusić :stu: Może i jest stary, ale za takie śmieszne pieniądze nic sprawnego bym nie kupił, najważniejsze że jest sprawny i polata parę ładnych lat, a na moje hektary wystarczy big_smile

8 Ostatnio edytowany przez krzychu (2012-03-18 13:16:31)

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Za taką cenę to polskiego ciężko by było kupić a jakby gdzieś taki był to pewnie zgnity do reszty.

9

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

przyprowadziłem z Niemiec 2 sztuki rozrzutników czeskich RUR 55. może ktoś z kolegów używał tych maszyn ?? ciekawy jestem jak sobie poradzą z kurzą kupą ??

Leszek   dla kolegów'

10

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

kurcze gdzieś dużo na ten temat rozmawialiśmy, pietia czasmi nie mam rura??
Kolega właśnie nabył pod kątem kurzyny i wapna i ma jakiś problem z naciągiem łańcuchów i potrzebuje kontaktu do posiadacza takiej zabawki.
sarat ujeżdżasz jeszcze RUR 55 on ma dokładnie takiego samego, chętnie bym mu dał numer do kogoś kto ma ten sprzęcik.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11 Ostatnio edytowany przez Pietia (2016-07-27 07:24:05)

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Mam cały czas RuRa 55 Fenol u mnie był ten sam problem z łańcuchami cały czas przeskakiwały na zębach dopiero wymiana jednego i drugiego na nowy rozwiązał problem w tej chwili co 40-50 rozrzutników trochę podciągnę łańcuchy i wszystko gra. A jeszcze jedno niech wyspawa  trochę zęby na zębatkach napędowych z tyłu. Powiem tak z pracy jestem zadowolony ale obornik od ogonów musi być przegnity wtedy ładnie rozrzuca co do pomiotu to tak spokojnie 4-6 metrów równego rozrzucania. Jeden minus jest taki że ma szeroki rozstaw  kół i nie zawsze pasuje jak mokro lub na piskach MTZ 105 wymięka. Jak cos to dzwoń.

12

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Pietia blacha doszła?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Leszku dziękuje bardzo w czwartek była musimy się jeszcze rozliczyć,  miałem inne awarie od kamienia pourywane listwy i łańcuchy w gardzieli

14

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

Dobra pasuje, będzie kiedyś okazja to wypije się piwo i pasuje. Znajomy już w tym sezonie wziął kompletne łańcuchy z gardzieli, listwy drewniane i przedni wał bo też coś złapał...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

15

Odp: Rozrzutnik JF Stoll

najgorsze jest to że kamień 25 cm przez heder przeszedł bez najmniejszych problemów było strasznie wyległe pszenżyto miałem jeszcze pozakładane podnośniki łanu i nie zauważyłem że płozy w nowym hederze były całkiem podniesione i praktycznie golił przy ziemi.