Temat: wysokość koszenia

Ma ktoś jakiś fajny prosty patent który pokaże rzeczywistą wysokość powiedzmy w 3 punktach.
Bo przy 6m na pofalowanym polu to ten pręcik na środku za szybą nie wiele daje.

2

Odp: wysokość koszenia

W moim bizonie na akumulatorze hydraulicznym bez sprężyn na siłownikach, prosta sprawa. Oprócz siłowników obok są rurowe zabezpieczenia rura w rurze, przetykam zawleczkę w odpowiedni otwór i koszę na stałą wysokość.

3

Odp: wysokość koszenia

Czyli jak dotknie ziemi to się sam poderwie?  A jak chcesz utrzymać 5cm nad ?

4

Odp: wysokość koszenia

Jakieś regulowane płozy pod hederem? W 516 tak miałem ale te płozy w 524 podobno o wiele lepiej funkcjonują

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: wysokość koszenia

Dziur ponawiercałem więcej, 5 cm nad też można.

6

Odp: wysokość koszenia

Z tymi dziurami w rurach teleskopowych to właśnie tak kosiłem kukurydzę 516. Akurat tak pasowało na oryginalnych dziurach w sam raz wysokość do koszenia właśnie kukurydzy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: wysokość koszenia

Macie jakies inne patenty na regulowaną wysokość cięcia ? Słyszałem że w E512 wkłada sie ''coś'' w te spręzyny i niżej nie można opuścic hederu...prawda to? Widział ktoś taki patent ?

8

Odp: wysokość koszenia

Nie będę zakładał nowego tematu...
Panowie - cieknie mi siłownik od ponoszenia hedera. Rozebrałem go i coś mnie zastanawia. Siłownik w sumie jednostronny a ma na tłoku dwa uszczelniacze założone do siebie odwrotnie. Nie powinny być założone oba wargami w dół??

9

Odp: wysokość koszenia

Aby ułatwić sobie życie Niemcy ładowali jeden rodzaj siłownika gdzie tylko się dało i dlatego jest on czasem jako jednostronny, a czasem jako dwustronny, u Ciebie złożony był jak dwustronny, ale ja zakładam go tak jak podejrzewasz aby lepiej uszczelniał, czy to pomaga nie wiem ale przy dobrych jakościowo uszczelniaczach nie powinno mieć znaczenia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: wysokość koszenia

Uszczelniacze w siłownikach od podnoszenia hedera raczej się wygniatają niż równo wydzierają sposób MAREKPE powinien przedłużyć okres między ich wymianą.