Temat: Siłowniki otwierania drzwi

Z powodu że nie trzymają mi te kulki oryginalne drzwi bo gumy powyrywane to w padłem na mały pomysł przeróbki. Byłem dzisiaj na szrocie i kupowałem siłowniki do szyby tylnej do 323, długością pasują od laguny 2  kombi, tylko są bardzo silne 500N jeden, a że tanie, nawet bardzo (1zł/sztuka) to kupiłem 4 i do tego te śruby z kulką razem 5 zł. Do tylnej szyby wystarczy je przewiercić z jednej strony wiertłem 8 mm z drugiej założyłem nowe śruby z kulką bo oryginały oczywiście się urwały. Teraz o drzwiach. Z jednej strony przewierciłem podsufitkę 8mm i wkręciłem jedną śrubę. Z drugiej dorobiłem płaskownik 5mm w kształcie litery L i przykręciłem na dwie śruby na wylot przez drzwi. Miały być 6 ale nie miałem na tyle długich to jest 8mm. Na drugiej stronie płaskownika kolejna śruba z kulką i wpinamy siłownik. Trzyma drzwi idealnie a do tego przez tak długi płaskownik pomaga w pewnym momencie przy ich zamykaniu. Wrzucam fotki pewnie lepiej z obrazują. http://ifotos.pl/zobacz/201608032_apeqhhp.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/201608032_apeqhhs.jpg

2

Odp: Siłowniki otwierania drzwi

świetny pomysł oczywiście +

3

Odp: Siłowniki otwierania drzwi

A łbem nie zachaczy ? Ja tak właśnie nie mogłem znaleźć dobrego miejsca na taki patent.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4

Odp: Siłowniki otwierania drzwi

patent na plus + ode mnie sie należy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: Siłowniki otwierania drzwi

Też nad tym myśle od dłuższego czasu,plusik sie należy nie ma co smile

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

6

Odp: Siłowniki otwierania drzwi

Wsiadłem parę razy już po zmontowaniu i mi to nie przeszkadzało tylko ja wysoki nie jestem bo 1.8m a tak naprawdę obniżasz tylko o 2 cm wysiadanie. Można to zamontować bliżej szyby ale wtedy nie będzie pomagało w zamykaniu tylko ciągle będzie odpychać a jednak mają trochę siły one.

7

Odp: Siłowniki otwierania drzwi

Ja w rusku też przerobiłem sobie na siłowniczek bo te oryginalne blaszki wkurzały i bez przerwy drzwi same się zamykały

E 516 na części
Telefon 695 076 269