41

Odp: Panowie napęd hederu

Wtam.
W mojej 512 są pask.
Mam pytane. Chodzi o koło napędu hedera to duże. Jest bardzo lużne  i często spada pasek.
Jest to pasek silnik w dół do dużego koła i od tego koła idą dwa paski do hedera.
Jak zniwelować luz tego koła. Dokręcając sprężynę?
Pozdrawiam.

42

Odp: Panowie napęd hederu

Nic to nie da, bo tam wyrabia się taki element, który wchodzi w to duże koło. Ja to pospawałem i jest OK już 5 lat.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

43

Odp: Panowie napęd hederu

Witam.
Przyspawałeś koło do ośki?
Czy ten element do koła?
Pozdrawiam.

44

Odp: Panowie napęd hederu

Luz był między kołem, a tym elementem, to je razem do siebie przyspawałem i już nie lata. Kombajn ma trzydzieści parę lat to nie ma co żałować takich elementów, ani wywalać kasy na nowe. Pospawane pochodzi kilka, kilkanaście lat, a ile ta maszyna jeszcze wytrzyma?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

45

Odp: Panowie napęd hederu

Witam.
Marekpe, jeżeli możesz to pilnie zadzwoń lub puść strzała dzisiaj.
Chciałbym do ciebie dzisiaj podjechać i zobaczyć dokładnie jak zrobiłeś to koło.
Co oczy widzą to widzą. A dzisiaj będę w okolicach Ziębic, Paczkowa także do Ciebie nie byłoby daleko. Tylko daj znać. Mój tel. 782 563 420
Dzięki i pozdrawiam.

46

Odp: Panowie napęd hederu

Odkopie, bo po co zakładać nowy. Nasz dojazd na pole jest dość wąski, więc trzeba się codziennie składać i rozkładać. Najgorsze jest naciągnięcie pasa na napinacz. We dwóch jeszcze ujdzie, ale samemu to chujoza. Pytanie, czy ktoś ma to jakoś udoskonalone?

47

Odp: Panowie napęd hederu

Ale w czym problem, ja sam zakładam to bez najmniejszego wysiłku. Najpierw pasek zakładam na koło w hederze a potem ręką naciagam ten napinacz do góry tak żeby pod niego wsunąć pasek i to wszystko. Może masz za mocno naciągnięty i z tego tak się dzieje...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

48

Odp: Panowie napęd hederu

No u mnie też ciężko się naciąga ale ja pod napinacz daję brechę i idzie napinacz do góry, natykam śrubę i ją dokręcam. Brecha coś jak łyżka do opon samochodowych.