1,361

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Dario wczoraj wyrównałem pod buraki i też bezorkowo. Poszła talerzówka w poprzek brony później gruber , pod gruber nawóz, później siew poplonu i znowu brony. Wydaje się że dużo roboty ale buraki w tym roku mi w ogóle nie przyschły, lub bardzo mało.Słoma trzymała wilgoć i chroniła przed słońcem. Poszły zlewy i nie zabiło tej ziemi. A jak pojechałem opielaczem to zapychał siębo było tak pulchno. Ogólnie na lekkiej ziemi to najprościej zaorać, bo wschody będą zawsze ale na przesmykach ciężkiej gliny po pługu wschody marne. Bezorkowa to nie do końca uproszczona, a ziemia nie musi być orna ważne żeby była uprawna wink

Grześ ty już piszesz jak profesor z Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina big_smile:D:D

Pamiętacie jak pisał Marek wszystko robimy tak samo z ta różnica że on zamiast pługa używa Miga

1,362

Odp: Uprawa bezorkowa

To tak tyle co u siebie na moich ziemiach zauważyłem, choć jak szykowałem pod rzepak to mnie kurwica brała, bo słomy full.. LUdzie na raz poorali zasiali a ja się babrałem, i zasiałem później.
Myślę intensywnie czy nie zrobić od podstaw siewnika coś w tylu Claydon czy Mizuri, bo ciekawie po tym rośnie a konstrukcja banalnie prosta.

1,363

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie zastanawiaj się tylko rób! na szerokość ciągnika zanim sąsiad zaorze ty będziesz miał zasiane.

1,364

Odp: Uprawa bezorkowa

Właśnie już tak tej jesieni łażę i myślę.... Dziś znów paliwo dojedzie już 5 tysiąc może starczy na jesień. Jedynie rozwiązanie zabezpieczenia na kamienie mnie boli bo najprościej na kołek, chyba ze spiralną łapę na wąskim dłucie. Przednie tuzy są i zbiornik na nawóz z przodu na ziarno z tyłu. Zimą coś będę myślał, bo i tak siewnik miałem kupować a w tej chwili nie ma nic taniego i ciekawego.

1,365

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak chcesz siac tym tylko rzepak to szukaj punktowego.

http://www.olx.pl/oferta/siewnik-punkto … 7b97d4693b

1,366

Odp: Uprawa bezorkowa

Dokładnie taki mamy od wiosny do buraków. Bardzo dobry siewnik ładnie sieje i prostu w budowie. Myślałem o siewie punktowym, ale wydaje mi się, że jednak to za rzadko. Szczególnie jak sucho.

1,367

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=e9zUT9vEP5g

Grzesiek tu masz filmik z własnej produkcji był kiedyś wywiad z nim w agrobiznesie

1,368

Odp: Uprawa bezorkowa

Oglądałem może kilkadziesiąt razy ten film wink To chyba jakaś rodzina p.Wiesława Gryna. właśnie wydaje się kiepsko posiane, gruda, ale wschody eleganckie.

1,369

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku zrobiłeś może już maszine do doglebowego podawania nawozów? Miałeś robić i cicho w tym temacie jak narazie smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,370

Odp: Uprawa bezorkowa

mam budowę na głowie i park maszynowy czeka ....

1,371

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie dziwna sytuacja na zachodzie jak to ja  nazywam właściciel  mam trochę pola i właściciel sporego gospodarstwa ponad 300 h od 3 tal zaczął przygodę z uprawa bezorkową, pierwsze dwa lata było to lemken śzmaragd w zeszłym roku kupił nowy agregat cultus 3 metry ale ciągany a w tym roku zakupił nowy pług Pottingera i zaczyna wszystko orać pierwsze były pola pod rzepak a wczoraj widziałem z daleka że zaczyna już orkę  pod pszenicę. Jak będę kogoś od niego widział musze pogadać co się stało

1,372

Odp: Uprawa bezorkowa

Moze pole "brzydko" wyglądało. Mi też znajomy wytyka rrsztki na wierzchu, niby perz i na zime take dziwne kopczyki po gruberze....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,373

Odp: Uprawa bezorkowa

No i to jest największy hamulec do uprawy bezorkowej... U mnie tak samo...  " Jak to będzie wyglądało " " To nie na nasze ziemie "  Ale planuje i tak zrobić po swojemu... wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,374

Odp: Uprawa bezorkowa

eeeee tam żyto posiałem idealnie nie wyszło ale wał cambridge to uklepał i jakoś wygląda...

1,375

Odp: Uprawa bezorkowa

bamreras napisał/a:

Moze pole "brzydko" wyglądało. Mi też znajomy wytyka rrsztki na wierzchu, niby perz i na zime take dziwne kopczyki po gruberze....

bamreras właśnie że nie wszystka słomę zbiera a kosi na 10 cm po agregacie pole super wyglądało. Na pierwszy raz szła brona Pottingera później obornik i głęboka uprawa a do siewu ma bronę ciągana z siewnikiem pneumatycznym też pottingera z kołami dogniatającymi, tak że robić  było czym. Cały sprzęt wymieniony na fundusze Unijne

1,376

Odp: Uprawa bezorkowa

ja po długich namysłach też rezygnuje z grubera bo to co sieje to pole musi być idealne ,żadnych resztek nie może być na wierzchu .

1,377

Odp: Uprawa bezorkowa

A to dowiemy się w końcu co to siejesz?
Ja dziś gruberowałem pod pszenice i dziwna sprawa wynikła. Mam kawałek pod pszenice i po pszenicy gdzie kilka razy jeździłem. Tam się ziemia mocno wypyliła i straciła gruzełkowatość. Jednak po jęczmieniu poszła raz talerzówka  i teraz gruber a ziemiia wygląda jak plaża. Przejmować się tym? wschody będą pewnie dobre ale jakby przylało to uklepie...

1,378

Odp: Uprawa bezorkowa

tomek wszedł w" maryche "

1,379

Odp: Uprawa bezorkowa

TO wcale nie musi być czyste, tak samo zwykłą konopię się uprawia wink a w tym temacie trochę siedzieliśmy i siedzimy .
Pietia rozumiem że dalej walczysz z gruberem?
U mnie rzepak ładnie powschodził ale wolniej się zbiera niż te orkowe widzę....

1,380 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2016-09-21 22:23:48)

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia napisał/a:

tomek wszedł w" maryche "

chciałbym smile tak na poważnie to sieje różniaste nasionka tak aby z nich wyciągnąć nie mniej niż 6 tyś a góra 10tyś z ha tylko jak zostanie coś wolnego to wtedy zasieje coś zwykłego jak facelia