561 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-09-28 20:40:18)

Odp: Skrzynia Biegów

panowie czy skrzynia zt323 i zt303 jest taka sama, jeśli chodzi o wyprowadzenia wałka sprzęgłowego, pompy i przystawki oraz ataku?? chodzi mi czy pomijając różnice wewnątrz, można je zamiennie założyć - skrzynie z 303 do 323 i na odwrót?
dobra. pytania nie było. Znalazłem wątek o tym.
a może ktoś się bawił w taki przeszczep???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

562

Odp: Skrzynia Biegów

a czemu pytasz u cb skrzynia klękła czy tak na przyszłość?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

563

Odp: Skrzynia Biegów

Jutro przywoże od 303 w cenie złomu. Ogólnoe jest ok, a nawet zdrowsze tryby jak w mojej. U mnie 3i4 są już mocno wytarte, tak samo górny wałek wylatany pod trybami. Mysle na spokojnie ją przejrzeć, poskładać i  przy przeglądzie forsza podmienić je.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

564

Odp: Skrzynia Biegów

można śmiało podmieniać skrzynie biegów rożnice są tylko w środku

GG 16238418

565

Odp: Skrzynia Biegów

Miałem poprzednio 303 teraz mam 323 i do maszyn które posiadam skrzynia od 303 bardziej pasuje 323 albo za wolno albo  jak predkość dobra to za słaby.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

566

Odp: Skrzynia Biegów

Piotr ma rację i w 303 skrzynia mocniejsza

567

Odp: Skrzynia Biegów

Jest już na podwórku. Lekki luz na igiełkach ale tryby w porównaniu z tym co 5lat temu w mojeje widziałem to miód malina.ma ona swoje lata bo pmpa wspomagania była jeszcze na skrzyni.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

568

Odp: Skrzynia Biegów

Wspomagania? Czy centralnego smarowania skrzyni?
Gdzie żeś ją znalazł?

569 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-09-30 08:46:16)

Odp: Skrzynia Biegów

20km ode mnie. Ktoś w cyrku mu załozył leylanda i targał barakowóz po polsce. Gosć go wziął dla silnika i reszte rozsprzedał.
obejrzałem ją dokładniej i tak: ząbki od przesówek na trybach są lekko podtarte na trzeciej grupie, nieznacznie na biegach 1,2,3, a na grupie 1 i 2, oraz wstecznym praktycznie nie widać zużycia. Sprzęgło ULS łapie od razu bez przepuszczania - w mojej skrzyni na sucho kręcąc łapał co któryś raz. koło od załączania WOM dziewicze. Lekki luz na szpilkach koła 1i2 grupy.
Pompa faktyzcnie od smarowania centralnego, alew wiem że kiedyś było mówione że helmuty tam próbowali pompe wspomagania dać.
warto wogóle wstawiać w to miejsce pompe i podłączyć to smarowańsko?? dodam że przewód idzie tylko do 1 łożyska na górnym wałku.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

570

Odp: Skrzynia Biegów

Tryby mogą być jak nowe ale pytanie w jakim stanie są przesuwki i tryby w miejscu styku z przesuwka.

571

Odp: Skrzynia Biegów

no właśnie mówię o ząbkach na przesówkach. 5lat temu jak skrzynie u siebie reperowałem to ząbków było może 50%. do tego na 3 i 4 po 2, 3 szt wyłamane

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

572

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie nie będę zakładał nowego tematu tylko tu się podepne, niedawno przywiozłem z Niemiec zt 303 z zatartym silnikiem wrzuciłem drugi po kapitalce i okazało się, że skrzynia to Masakra 2 bieg na każdej grupie to tragedia a 3 również na każdej grupie to kara życia żeby nim jeździć. Mam zt 300 na części i dobra skrzynie pytanie czy lepiej wymienić całą skrzynie z korpusem czy szybciej będzie przełożyć same "bebechy" ? Z góry dzięki! smile

573

Odp: Skrzynia Biegów

Z 300 do 303  nie wszystko pasuje musisz i tak przekładać bebechy. Skrzynie musisz wyciągać.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

574

Odp: Skrzynia Biegów

Niemiec płakał jak sprzedawał......
Czemu przekładac? Jak jest wyjście na przysrawkę to reszta powinna być ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

575

Odp: Skrzynia Biegów

Typowa skrzynia beznapędowego forsza niema wyjścia na przystawkę. Obudowa wewnątrz jest inna brak zabezpieczonego miejsca na ewentualny wałek z którym zazębia się przystawka. Oglądałem kiedyś rozbebeszoną taką skrzynię.

576

Odp: Skrzynia Biegów

Miejsce na wałek to tam raczej jest tylko za dużo zabawy żeby ją przerabiać.

577

Odp: Skrzynia Biegów

Ta którą oglądałem nie miała w przegrodach otworów na łożyska tego wałka, nie było możliwości tam go zamontować.

578 Ostatnio edytowany przez ZtManiak (2016-10-01 12:24:06)

Odp: Skrzynia Biegów

Pytanie stąd iż mam jednego z napędem z idealna skrzynią biegów i po dokładnym umyciu okazalo sie na tabliczce że jest to zt 300, w sumie to by sie potwierdzało bo jest szybszy niż 303 D oryginał i tak nie wyje, i teraz sie zastanawiam czy jest sens do tego świeżo sprowadzonego wkładać tą skrzynie z zt300 na części i to przerabiać hmm

579

Odp: Skrzynia Biegów

Jeśli napęd jest Ci potrzebny to próbuj, z tego co ja zauważyłem to napęd w 90% przypadków jest potrzebny jak ku...wie majtki.

@androl, to jakaś dziwna skrzynia może z transportowego 304, bo normalnie z przodu są zębatki z WOM-u. W 300 są na krótkim wałku, a w 303 na długim który robi za wyjście napędu, co jest durnym pomysłem ale tak wymyślili. Długi wałek jak jest napęd ma dodatkowo łożysko na końcu skrzyni.

580

Odp: Skrzynia Biegów

W każdej uprawie widać różnice z napędem i bez  . Dla mnie ciągnik bez przedniego napędu jest jak inwalida.  Co byś nie robił to te przednie koła , nie tyle co ciągną, co nie przeszkadzają.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38