501

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Brona wahadłowa na luźnej ziemi pewnie rozpyli nadmiernie glebę jak sucho to wywiewa, jak popada to robi się skorupa. Testowałem u siebie bo bardzo byłem zafascynowany takim wynalazkiem ale robił więcej szkody niż pożytku.

502

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

jak lekka ziemia, bez glin i innych iłów poleciłbym bym włókę crossboard i za nią duży wał packer. włóka głaska a wał zagęszcza i jest ładnie i gładko.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

503

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Thesyo może za głęboko jechałeś...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

504

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Już mam po prostu taką ziemię, że żaden aktywny agregat się u mnie nie nadaje, robi się pył.

505 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-10-06 19:25:51)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

A rodzi się ?
Co tam uprawiasz?

506

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Jakoś to idzie, a uprawiam głównie pszenżyto i owies, na pszenice szkoda pieniędzy bo na koszty nie wyjdzie. Pszenżyta rekordowo miałem 6.2 t/ha przy 160kg azotu i trzech zabiegach od grzyba plus inne dodatki, co drugi rok badanie gleby i uregulowane ph. Dlatego jeszcze pracuję. A co ciekawe to klasa niby 4b.

507

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Czyli 5a. Mam takie coś. Po prostu to pole nie ogląda pługa tylko talerzówkę.  A jak sieję to agregat ustawiam tak  że pazury lekko muskają glebę. W sumie mógłbym je zdjąć ale co powiedzą sąsiedzi?
Siewnik stoi na wale i jest dobrze. Jak przewale taką ziemię pługiem to tarci nośność. Jest sucho a sprzęt tonie.  Pamiętam jak pierwszy raz orałem to chwila nie uwagi i ciągnik stał a ja miałem zdziwioną minę. Bo ciągnik i pług oparły się na warstwie podpłużnej....

508

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja mam coś podobnego jak jadąc pod górę ciągnik znajdzie się na piaszczystej ziemi a maszyna jeszcze w glinie. Chwila nie uwagi i po ramę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

509

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Dokładnie coś takiego.

510

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

No to nie orz tego. Tylko  przyłóż dużo uwagi do koszenia czyli nisko nie więcej niż 10 cm i sieczka też taka równo rozrzucona. Agregat do tego to jaki chcesz kwestia ustawienia  a najlepiej talerzowy......