321

Odp: Wielkość gospodarstwa

Poosiadam 11ha swojego, dzierżaw 0. Mam nadzieję że za niedługo wypełnię ankietę jeszcze raz bo gospodarstwo się ciągle powiększa (zaczynałem z 3ha po moich rodzicach). Ciągnik to C 360.
Co więc robię na forum ??
Zdecydowałem że kolejnym ciągnikiem będzie ZT 323, żaden inny nie ma tak dobrego stosunku mocy do ceny, zakup planuję na 2016-17 rok (najpierw chcę dojść do 15ha bez złotówki kredytu). Mam nadzieję że Fortschritt to będzie dobry wybór :-).

Oby tak dalej :-)

322

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam Ja pracuję na ok. 27 ha z czego 22 swojego, Jeszcze dwa lata temu obrabiał to ZT323, ale dzięki PROW teraz doszły jeszcze dwa nowe więc foraszaj odpoczywa. Aktualnie szukam kombajnu bo bizon już swoje zrobił... ale to inny dział.

323

Odp: Wielkość gospodarstwa

Okolice Legnicy tylko z której strony tongue bo może jesteś prawie sąsiad big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

324 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2014-12-26 22:25:52)

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam,ja mam 6 ha gospodarstwo oraz na 13 ha pomagam moim rodzicom( ok. 5 ha tej sumy to łąki a ziemia klasy  V i VI). Zaraz zapewne posypią się posty, że to za mały areał na ZT323, ale Forsz idealnie sprawuje się w transporcie drewna w mojej działalności:)

325

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam nowych gości.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

326

Odp: Wielkość gospodarstwa

krzys_29 napisał/a:

Witam Ja pracuję na ok. 27 ha z czego 22 swojego, Jeszcze dwa lata temu obrabiał to ZT323, ale dzięki PROW teraz doszły jeszcze dwa nowe więc foraszaj odpoczywa. Aktualnie szukam kombajnu bo bizon już swoje zrobił... ale to inny dział.

podziwiam takich gospodarzy, bo ja na ok 60 (z dzierzawami) nie potrafie zakupic nawet jednego nowego ciagnika.

Rolnik z powołania:-)

327

Odp: Wielkość gospodarstwa

Jaja se robisz ?

328

Odp: Wielkość gospodarstwa

Pajej ale poco ci nowy sprzęt to samo zrobi ciągnik za połowę kasy i kredytu nie musisz brać a ile nim zrobisz 200-300 Mtg,rocznie.

329

Odp: Wielkość gospodarstwa

Z tym kupnem nowego to rzeczywiście jeśli budżet się nie naruszy za mocno to fajnie jest mieć coś nowego. Wtedy ten komfort psychiczny jest. Ja zaczynam dochodzić do wniosku dla kogo to wszystko się robi. Chciałbym chałupę pobudować mieć zaplecze sprawnych maszyn, które powinny być dość niezawodne i zacząć używać trochę tego życia póki nie za późno.

330

Odp: Wielkość gospodarstwa

scoda19 napisał/a:

Pajej ale poco ci nowy sprzęt to samo zrobi ciągnik za połowę kasy i kredytu nie musisz brać a ile nim zrobisz 200-300 Mtg,rocznie.

ja nawet nie mysle nad nowym, ostatnio mysle o reni za jakies 40 tys. ale czy to bedzie w tym sezonie, czy nastepnym to sie zobaczy

Rolnik z powołania:-)

331

Odp: Wielkość gospodarstwa

Jestem dokładnie z Radziechowa, to miejscowość pomiędzy Chojnowem i Bolesławcem.
Co do zakupów to oczywiście z samego gospodarstwa ciężko było by je zrealizować, szczególnie przy tym areale ale również pracuję zawodowo....
Z przebiegami macie rację, Zetor ma 2 lata i ma 220Mth, Claas ma 180Mth, ale po odliczeniu VATu i datacji maszyny kosztowały tyle co używki.

332

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam jako nowy przedstawię się przy okazji;) Man na imię Patryk 92 rok prowadzę z żoną ok 80-cio hektarowe (tendencja wzrostowa) gospodarstwo w tym 4ha łąk  forszaja mam 323a od kwietnia tego roku do "żniw" uprawiałem 40ha ornego Ursusem C-360 3P który zarobił na forszaja;)

333

Odp: Wielkość gospodarstwa

cześć witamy kolege kolega 3 lata starszy ode mnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

334

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witaj kolego.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

335 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-10-29 22:02:58)

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witaj!
40ha i 360 twardziel!

336

Odp: Wielkość gospodarstwa

No dostał 3P po d.. ale tylko rok tyle robił, predzej miał 30ha a jeszcze prędzej 20, sukcesywnie dobierałem ziemie- dobieram

337

Odp: Wielkość gospodarstwa

Posiadam swojego 15ha i 20 w dzierżawie specjalizuje się w produkcji roślinnej mam dwa forsztaje z silnikiem sw 400 turbo po przeróbkach ,ursusa 1012 ,c 360  i bizonka .