601

Odp: Skrzynia Biegów

zębatkę oddałem, a smarowaniem łożysk to się raczej nie przejmuję bo mam pompkę olejową , sprawdziłem ją na wiertarce to olej pompuje, jest wkręcony czujnik ciśnienia ale nie działa bo instalacja w strzępach ale światła na chodzie, jak go kupiłem to przyjechałem na kołach i do stodoły i w drobny mak , na razie walczę ze skrzynią a co jeszcze wyjdzie to ?

602 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-11-29 23:23:41)

Odp: Skrzynia Biegów

Wiertarka hmmm ja bym raczej przy pomocy korby to sprawdzał. jak dałeś wiertarką z 1000 obr to pompka z zębatkami od roweru olej poda....

Porób fotki tego smarowania. Chyba mało kto ma oryginalne...

603

Odp: Skrzynia Biegów

ta pompka jest mała i mieści w dłoni, to dlaczego nie spróbować czy pompuje jak masz ją ma stole np. wiertarką i po co od razu 1000 obr. w katalogu 303 jest strona jak wygląda i jak jest podłączona , nie wiem jakie ma obroty w skrzyni i jakie wytwarza ciśnienie bo czujnik jest taki sam jak w 323 przy zbiorniku powietrza, jak odpalę to wkręcę zegar i się dowiemy.

604

Odp: Skrzynia Biegów

Mam pytanie jak sobie radzicie z kołem zębatym z20 ostatni na górnym wałku, w dwóch ciągnikach założyłem nowe ze sklepu i po paru godzinach się posypały.

605

Odp: Skrzynia Biegów

Wymieniałem  nadal się kręci....

606

Odp: Skrzynia Biegów

Jak sie nie spieszy to po nowym roku bede miał na zbycie flaki od 323

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

607 Ostatnio edytowany przez androl (2016-12-11 20:06:45)

Odp: Skrzynia Biegów

Marek323 napisał/a:

Mam pytanie jak sobie radzicie z kołem zębatym z20 ostatni na górnym wałku, w dwóch ciągnikach założyłem nowe ze sklepu i po paru godzinach się posypały.

Badałeś twardość choćby punktakiem, przed zamontowaniem ?, ja jedno odesłałem z powrotem na DŚ. kupiłem w Szerominku, puściliśmy na nie olej z powrotu hamulców i 4 lata hula.

608

Odp: Skrzynia Biegów

bamreras napisał/a:

Jak sie nie spieszy to po nowym roku bede miał na zbycie flaki od 323

twój forszaj idzie jako dawca czy przygarniesz takiego na części?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

609

Odp: Skrzynia Biegów

skrzynie zakładam inna. ta ma już troche za dużo wyjechane tryby od 3 i 4, a za grosze od 303 mi wpadła.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

610

Odp: Skrzynia Biegów

Najlepsza jest oryginał niemiecka tylko kwestią jest taką dostać ja mam taką na półce ale czeka aż się przyda ale jest możliwość zalatwienia takiej

611

Odp: Skrzynia Biegów

Mam możliwość kupienia nowej za 300euro może dłużej się pokręci.Co do smarowania skrzyni to one same się oleją ale tylko te nowsze, starsze 303 muszą mieć dodatkową pompkę olejową.

612

Odp: Skrzynia Biegów

300 euro o kurde !!! ale lepsza taka jak drugi raz rozbierać skrzynię

613

Odp: Skrzynia Biegów

Marek323 napisał/a:

Mam możliwość kupienia nowej za 300euro może dłużej się pokręci.Co do smarowania skrzyni to one same się oleją ale tylko te nowsze, starsze 303 muszą mieć dodatkową pompkę olejową.

Spójrz na wysokość tej skrzyni i poziom oleju w niej, to samoczynne smarowanie na górny wałek mizernie dolatuje.

614

Odp: Skrzynia Biegów

Za 300 euro to sam bym kupil jak by ktos chcial sprzedać

615

Odp: Skrzynia Biegów

Meder napisał/a:

Za 300 euro to sam bym kupil jak by ktos chcial sprzedać

w takich pieniądzach PiotrK zapewne Ci sprowadzi.

616 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2016-12-12 17:31:20)

Odp: Skrzynia Biegów

Z załatwieniem 20ki nie ma problemu ale wolałbym najpierw wsadzić do forsza 180koni i przez sezon dać ostro w tyłek i wszystko było by jasne.
Androl skrzynia w nowszym forszu olei się na zasadzie pompy olejowej,dziwie się że nikt o tym nie pisze ale po co pisać jak to działa .

617 Ostatnio edytowany przez dziki97 (2016-12-12 18:47:07)

Odp: Skrzynia Biegów

Witam. Aktualnie i ja zmagam się ze skrzynią na szczęście padła na koniec sezonu. Tak czytając wasze opinie to jestem przerażony ze te 20 tak szybko idą. Ja kupiłem w Postolicach ale 3 mm za krótką więc odsyłam i biorę z Pankowa ale ją zrobię i ***...nie to chyba cecik pójdzie na żyletki... Braliście je z Pankowa działają ??

618

Odp: Skrzynia Biegów

dziki97 napisał/a:

Witam. Aktualnie i ja zmagam się ze skrzynią na szczęście padła na koniec sezonu. Tak czytając wasze opinie to jestem przerażony ze te 20 tak szybko idą. Ja kupiłem w Postolicach ale 3 mm za krótką więc odsyłam i biorę z Pankowa ale ją zrobię i ***...nie to chyba cecik pójdzie na żyletki... Braliście je z Pankowa działają ??

Ja założyłem też 48 mm zamiast 51 mm jako dystans poszła jakaś podkładka z elementu łożyska.
Marek jaka pompa ? chyba jednak coś nie tak skoro wszystko co jest na górnym wałku w 323 najszybciej się sypie.

619 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2016-12-12 21:21:24)

Odp: Skrzynia Biegów

androl wszystko znaczy co?dziki97ja brałem i to do dwóch no i kicha .Jak Myślicie co się stanie jak tryb pęknie? Ale z pankowa tylko się łuszczą.

620

Odp: Skrzynia Biegów

Marek np. łożysko szeryfowi