621

Odp: Skrzynia Biegów

no to załamaliście mnie wpakowałem w graty 4 tyś i jak mi za rok się spierniczy to wyjdę z siebie i stanę obok... może ktoś chętny na zakup 323 po kapitalnym remoncie skrzyni biegów? smile

622

Odp: Skrzynia Biegów

androl o ile pamiętam to starszy model 303 i w nim musi być dodatkowo pompa olejowa.
dziki97 i co w tedy kupisz inny zachodni z trybami z brukwi.Kiedyś kupiłem do 323 koło zębate 4ke po paru dniach za mocno chciałem wsadzić bieg i ząbki mi się zagieły a tu pole czeka,wyprofilowałem odpowiednio przecinak i ząbki po prostowałem no i w pole.

623

Odp: Skrzynia Biegów

ponowie każda skrzynia posmaruje się sama tylko musi mieć więcej oleju o przynajmniej 20l. mam 323 17lat i nigdy nie miałem problemu ze skrzynią , wiadomo że olej hydrauliczo przekładniowy, obecnie kończę sklejać 303 i mam tę pompkę olej pójdzie taki sam jak w 323 ale nigdy w życiu gęsty Hipol

624

Odp: Skrzynia Biegów

no fakt tu jest prostota, samemu wszystko się zrobi a w tych nowszych to już gorzej, ale na internetach jest wszystko zawsze można się nauczyć smile plany są żeby go wymienić na MF 3120 albo case 5140-5150

625

Odp: Skrzynia Biegów

case 5140-5150  smile  znasz cene pompy  hydraulicznej do tego modelu?

626 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2016-12-13 22:14:06)

Odp: Skrzynia Biegów

Jak masz takie plany to powiedz jaki jest koszt wymiany pompy hydraulicznej głównej ?
damian wyprzedziłeś mnie z pytaniem

627

Odp: Skrzynia Biegów

damian9871 napisał/a:

case 5140-5150  smile  znasz cene pompy  hydraulicznej do tego modelu?

6000 regenerowana w stodole bez żadnych praw.
Aha gwarancja "do bramy".

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

628

Odp: Skrzynia Biegów

Witam panowie, w maju tego roku zrobiłem remont skrzyni biegów w 323, wymieniłem w niej wałek na którym  jest "zębateczka" od szosowych biegów wymieniłem tez przesówki oraz zębatkę 3 i 4 biegu i bodajrzę tą górną zębatkę nie wiem dokładniej od czego ona jest ale jest na samym końcu od tylnego mostu, i do tej pory było pięknie cacy, dziś po 3 tyg nie odpalania 323 wyjechał ze stodoły, miał wyciągać tira z wysłodkami ale nie było potrzeby i pózniej "bujnąłem" się asfaltem na 4 szosowej i powiem szczerze ze powyzej 1200 obr było słychać jakbym ciągnął łańcuch po kocich łbach nie było to głośno bardzo ale juz zaniepokoiło mnie bo zaglądałem pod ciągnik bo myslałem ze naprawdę coś ciągnę po ziemi. Inne biegi cisza nawet polowe 4 też cisza, chodź nie powiem ta szybka polowa 4 to niego głośno chodzi czyżby łożysko igiełkowe się wysypało? Czy jestem poprostu przewrażliwiony na jego punkcie? Mam 3P i tam wszystko było zrobione pod zegareczek i chodzi x czasu i dostawał po plecach ostro a tu nawet rok nie minął i sie sypie?

629

Odp: Skrzynia Biegów

A ten łańcuch to ocynkowany czy z nierdzewki?
A poważnie...
Dziwne. Jak wymieniłeś 4 i to ten tryb ma winę to na polowych też było by słychać.

630

Odp: Skrzynia Biegów

Łańcuch z rorzutnika obornika  od posuwu podłogowego:D,
No dlatego mówie ze dziwne, tzn stuku na polowych nie ma jedynie na 4 II słychac ją, tak jak w 60tkach zwolnice, nie tak głośno ale juz daje sie ją odczuć. znowu na tej 4 szosowej to nie jest jakieś walenie ani stukot mocny taki delikatny ale poprostu nie podoba mi się to;/ i  serio tak jakby łancuchem po kamieniach ciągnął taki odgłos tak obrazuje by dać do zrozumienia jaki dzwięk jest.

631 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-12-15 22:16:25)

Odp: Skrzynia Biegów

Tryb od 4 kręci się tak samo szybko na każdym przełożeniu  I II III.
Na I cisza na II coś słychać na III słychać inaczej i głosniej tak?
NA na innych biegach 123?
A nie jest to przypadkiem dzwięk z przystawki od napędu? to na III 4..
Przystawka jest nisko  i łatwo zaczepić o łańcuch wink

632

Odp: Skrzynia Biegów

inne biegi cisza na II /4 słychac dopiero jak jest pod obciążeniem pług, agregat itp, inaczej cisza, a  na III/4 to słychac powyżej 1200 obr, a co uwżasz że ten dzwięk od przystawki idzie? w sumie dzis napędu nie załączałem ale jak cofałem spowrotem na miejsce spoczynku do stodoły było odczuć "puknięcie" jak czasem bywa gdy napęd sie rozłacza na wstecznym mój 323 niestety by sie rozłączył napęd większości przypadku potrzebuje by cofnąć nim, czytałem tu na forum ze duzo ludzi tak ma.

633 Ostatnio edytowany przez jano323 (2016-12-15 23:09:37)

Odp: Skrzynia Biegów

patryk  diagnoza prosta za mało było oleju w skrzyni i nie porównuj tego do 3p, ja sam załatwiłem sobie skrzynię w zetorze 5211, można powiedzieć że przez głupotę,, bo silnik olejowy w RCW gubił olej, potem  200 metrów z siewnikiem zbożowym i dym z pod lewarka i co wina zębatki ? czy łożyska ?

634

Odp: Skrzynia Biegów

Za mało oleju mam temu słychać?? bo teraz tak wnioskuje po tym co piszesz

635

Odp: Skrzynia Biegów

Nie rozłączył Ci się przedni napęd, to częsty przypadek.

636

Odp: Skrzynia Biegów

Jeździł dzisiaj?

637

Odp: Skrzynia Biegów

Mi to weszło w nawyk od początku za poradą znajomego, cofnąć parę metrów po wyłączeniu napędu.

638

Odp: Skrzynia Biegów

Na innych szosowych nie słychać tego ???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

639

Odp: Skrzynia Biegów

Dziś niestety 323 stał cały dzień w stodole 3P dzis pracował cały dzień z rozrzutnikiem. 
bamreras Nie na innych nie tylko jak napisałem na 4 powyzej 1200 obr, ale tak jak pisałem wczoraj dopiero to sie ukazało 3 tyg stał prędzej było ok i na tej czwórce nie wiem z 3min jechałem pózniej zajechał do stodoły i koniec, jutro nim wyjadę spróbować. Co będzie.

640

Odp: Skrzynia Biegów

Wracam panowie do tematu. Dopiero dziś 323 wyjechałem ze stodoły. Z racji tego że w sąsieku zboże jest i mam zamiar jutro ładować i wywozić do skupu. No i mówie przejadę się i na szosowych 2 /3 /4 i na czwórce przy 1200obr znowu słychać te stukotanie było. zatrzymuje sie wsteczny cisza. i znów ruszam 2 / 3/ 4 jade 1200 obr jak zaczeło walić w skrzyni jakby ktoś młotem 10kg walił po szynie. zatrzymuje sie wrzucam 1 to samo wrzucam 2 to samo, daje polowe to nie jedzie normalnie tylko "krokowo" i wali w skrzyni, Próbuje wrzucić wsteczny ale nie idzie dopiero jak załącze np 1 to mogę lewarek przesunąć by wrzucić wsteczny. Wrzucam wsteczny cisza. Normalnie krew mnie zalała.  Jestem załamany. Skrzynia w Maju 2016 robiona kupiłem go to miał walnietą skrzynie biegów.  Wymieniałem główny wał co na nim jest "zębateczka" od szosowych biegów, wymieniałem 3 ,4 bieg wymieniałem ta zębatkę co na górnym wałku jest przy tylnym moście to jest chyba zębatka "niezależna" czy jakoś tak, wymienionych sporo łozysk igiełkowych. Naprawdę nie wiem co może być powie ktoś mi?