1

Temat: woda w oponach

wczoraj pękła mi opona i zabrałem się za wymianę na "nową" (nową ale używaną). Jakież było moje zdziwienie gdy odkręciłem wentyl a tam zaczęła wylatywać woda. W tylnych kołach było ponad 3/4 wody i myślę że mogło tego być ok 200 litrów na koło. Ciągnik mam 3 sezon i nie miałem pojęcia że mam w kołach wodę, przecież w zimie ona zamarzała - dobrze że zimą nie używałem ciągnika.
Jak bardzo zmieni się uciąg bez wody ?? zobaczę jutro przy pługu - jeśli będzie duża różnica to napełniam koła smile

gg 5118068

2 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-08-24 12:44:21)

Odp: woda w oponach

Widocznie kiedyś ktoś nalał wody do kół i zapomniał jej spuścić przed sprzedażą albo handlarz zapomniał :gun:. Faktycznie, w zimę byłoby ciekawie... Teraz będziesz miał dobre porównanie do "jazdy" z wodą i bez, wiec opisz to dokładnie - będzie ciekawie!

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

3

Odp: woda w oponach

Co się okazało w przednich też jest woda wink ale ją zostawiam a pozbyłem się z drugiego tylnego koła. Porównanie będzie jak jutro pójdzie do pługa - sam jestem bardzo ciekaw czy będzie się bardziej ślizgał. Ale logicznie myśląc to powinno być gorzej bo ciągnik będzie duuuużo lżejszy.

gg 5118068

4

Odp: woda w oponach

napisz co zauważyłeś
swoją drogą ciekawe czy w transporcie woda przeszkadza? logicznie myśląc niby tak a ty jeździłeś gdzieś czy tylko po polu z tą wodą?

5 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-08-24 22:41:04)

Odp: woda w oponach

Do zwiększenia siły uciągu służą specjalne ciężarki balastowe na tylną oś, natomiast wodę w koła wlewa się w przypadku, gdy grunt na którym pracuje traktor jest wyjątkowo niekorzystny, tzn., grząski, śliski, błoto itp.. Inaczej układa się opona.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6 Ostatnio edytowany przez zorak (2008-08-26 07:48:55)

Odp: woda w oponach

w transporcie też jeżdżę i ciągnik zachowywał się prawidłowo. Teraz będę miał porównanie jak jest bez wody.

No i po pierwszych pracach bez wody i .... i przy podorywce nie byłem w stanie wyczuć różnicy - może przy orce i jak będzie mokro coś się zmieni ?? jedyne co to bardziej buja ciągnikiem jak dziurawa droga lub koleiny, poza tym bez zmian - przynajmniej tych wyczuwalnych.

gg 5118068

7

Odp: woda w oponach

Oj czytajac to stwierdziłem ze musze w swoim zobaczyc co mam;D
Bo jak zima i zamarznnie to bedzie nieciekawie;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

8 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-02-21 23:53:29)

Odp: woda w oponach

No właśnie przesadzacie panowie tongue Bądźmy teoretykami ale myślmy logicznie. Woda może negatywnie wpływać na stan dętki (substancje żrące - bo mało kto wlewa destylowaną a każda inna jest zakwaszona bądź zzasadowiona). Natomiast lód przy założeniu zmniejszenia gęstości o 10% zwiększa objętość o 10%.... poza tym zamarza od góry (czyli się podnosi w oponie zamiast rozszerzając) więc tak naprawę rozszerzenie opony jest niewielkie (w granicach 5-8%).

Zarówno dętka jak i opona powinny to znieść bez większego stresu. Jeśli poszła dętka bądź opona to prawdopodobnie jej stan już był bliski śmierci i woda tylko przyspieszyła efekt tego co by się stało w lato w ciągu pracy....

9

Odp: woda w oponach

W sumie to i racja wlasciwie to na pewno jest przemyslane;D
Zeby w zimie nie zaszkodziło nieczemu;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

10

Odp: woda w oponach

Myśle sobie że jak by zamarzła woda w kołach to przy szybkiej jeździe ciągnik by skakał po drodze.Raczej jest nie wykonalne napełnic koło w 100% wodą ,koła były by bardzo nie wyważone nawet jak na ciągnik.Woda na zime powinna być spuszczona lub zrobiony roztwór z chlorkiem sodu (sól kuchenna).