641

Odp: Skrzynia Biegów

no wiesz ciezko jest powiedzieć nie widzieliśmy tego jak skrzynia była rozebrana i jak składana moze cos pominąłes po drodze jakaś podkładka jakis dystans kto wie ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

642

Odp: Skrzynia Biegów

Z tego co opisujesz to jest coraz gorzej,zwalaj pokrywę i przeglądaj bo takie sprawdzanie doprowadzi do gorszej awarii.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

643

Odp: Skrzynia Biegów

Tak koledzy wiem co piszecie i tak samo wiem że macie dobre chęci i przez neta skrzyni nie naprawicie.
tomek323 teraz troszkę z jajem odpiszę, mimo że humoru to nie mam dzis.  częsci nie zostało z naprawy skrzyni biegów:D hehehe 
Piszę po prostu to bo może ktoś kiedyś miał podobny przypadek ze swoim knurkiem.

644

Odp: Skrzynia Biegów

Ciekawe czy nie posypały się łozyska na wałku od wstecznego .

645 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-03 20:05:41)

Odp: Skrzynia Biegów

A  "kaseta" nie będzie problemem? I tak od chwili by siadły łożyska? powiem szczerze dziwny jest fortschritt :nooo: w 3P jak siadał mi reduktor np to zaczynał wyskakiwac raz na jakis czas pod wiekszym obciazeniem dwójka tak samo potem coraz częsciej dwójka pukać zaczełaa juz na końcu przy silnym obciążeniu trzeba było za lewarek trzymać. zrobiłem remont skrzyni częsci ze skrypolu czy jakos tak sie zwą i juz 4 sezon śmiga bez problemowo. Tu niestety się podłamałem:(

646

Odp: Skrzynia Biegów

Łożysko traci bieżnię ,kulki albo wałeczki przecierają koszyczek i w kilka sekund wylecą. Ot w chwilę mogą rozlecieć się łożyska .

647

Odp: Skrzynia Biegów

No to jestem podłamany... jeśli tak to znakiem jeszcze raz muszę wyciągać ją... a co do reszty koseś co na to wszystko powiesz??

648 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-03 20:19:15)

Odp: Skrzynia Biegów

Nie łam się tak czy tak trza się za to zabrać. Zacznij od zwalenia wału od przedniego napędu i takiej jazdy jak opisałeś tylko bez niego.
To że miałeś problem z wbiciem biegu chyba nie ma nic wspólnego u mnie też czasami tak jest.
PRoblem po stronie sprzęgła i hamulca skrzyni.

649

Odp: Skrzynia Biegów

Dzięki za słowa otuchy.... heh . Wiesz chodzi o to ze każdy sie nabijał ze mnie że chce tą skorupe kupić i ze bede załował, i powoli się sprawdza. I temu sie nieco podłamuje. Bo jednak "niestać" mnie na comiesięczne remonty, i koszty dość sporę bo nieukrywam części do fortschrittów to tanie nie są. Oczywiście porównuje z Ursusem z MTZetem ZTS itp nie mówie o JD NH itp. Może nie w temacie ale mam plan zakupu drugiego kombajnu i początkowo celowałem w 514 524 czy 525 i w rekorda bo jednak w domu mam zo56 i jednak chyba zostane przy FMŻ   ...

650

Odp: Skrzynia Biegów

o ile w kwestii ciągników nie mogę się odnieść o tyle w sprawie kombajnu, fortschritty są godne polecenia, mam 512 i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć, a mam porównanie do bizona, po przez kilka lat pomagałem sąsiadowi go naprawiać oraz trochę nim kosiłem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

651

Odp: Skrzynia Biegów

Jak dla mnie to stuka jakbyś miał napęd załączony, u mnie ostatnio jak nie wyłączyłem, to tłukło właśnie tak jakby młotkiem od środka. A opony masz w dobrym rozmiarze?

652

Odp: Skrzynia Biegów

Kupiłeś do remontu więc musiałeś liczyć się z problemami. Remont skrzyni nie jest tani ale też nie ma co narzekać a dobrze wykonany sprawi, że skrzynia będzie śmigać latami. Musiałeś coś przeoczyć, tak jak pisze Krzysiek sprawdz hamulec skrzyni i sprzęgło

653

Odp: Skrzynia Biegów

Hmmm opony nie wiem czy w dobrym szczerze nie wiem jakie są oryginał z przodu.  Bo z tyłu mam 18.4-34  tak? dobrze mówie? jutro sprawdzę a jakie powinny być tu i tu?

654 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-03 20:40:17)

Odp: Skrzynia Biegów

A jak dalej będzie to samo to idź dalej zwal przystawkę i zrób jazdę. Jeśli wszystko jest ok olej nie ucieknie. Ale na wszelki wypadek naszykuj wannę.
A jak dalej będzie to samo to cóż. Schowaj do ciepłego garażu i rozbieraj te puzzle...

655 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-03 20:46:00)

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek ale żeby zdjać przystawkę to nie chyba z tego co mi się pamięta trzeba i tak olej spuścić ze skrzyni bo ona jest od środka na dwóch srubach przykręcona do skorupy skrzyni. Przynajmniej tak mi sie pamieta... Niestety garaz ciepły który mam to 323 nie wejdzie... z 3P trzeba było zwalać kabinę i komin by wszedł ;/

656

Odp: Skrzynia Biegów

a sprawdzałeś pod obciażeniem czy też coś takiego sie dzieje?
weź podczep go ewentualnie i weź sprawdź na szosowych biegach czy ewentualnie to sie powtarza

Nie ma to jak FORTSCHRITT

657 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-03 20:47:24)

Odp: Skrzynia Biegów

Jak mi padło łożysko w przystawce, wpadło między tryby zablokowało wszystko, to odkręciłem na polu u zjechałem bez problemu

658

Odp: Skrzynia Biegów

teraz to nic nie sprawdzałem bo sie przestraszyłem. byłem jakieś 300m od domu i żona była na podwórku i wyszła az za posesje bo usłyszała ze wali mi coś w skrzyni... i wróciłem do domu próbowałem przód tył i tak jak pisałem do tyłu ok przód to szosowe stuka polowe jedzie "krokowo" tzn przejedzie kawałek zwolni i znów mocniej i przy tym stukot

659

Odp: Skrzynia Biegów

Myślę że to nie jest wina skrzyni ale na odległość to ciężko o diagnozę.

660

Odp: Skrzynia Biegów

Marek323 a w czym? hipotetycznie bo człowiek bedzie wiedział gdzie patrzeć juz wiem że napierw bede chciał do przystawki zaglądać.