661

Odp: Skrzynia Biegów

Aż tak że ludzie z domów wychodzą?! To chyba te testy trzeba ograniczyć.....

662

Odp: Skrzynia Biegów

Z domu nie. Na podwórzu była. Jestem sam z żoną i pomaga mi "niestety" tzn chodzi mi przy obrządkach nawet i przy maszynach. zna sie na kluczach śrubkach itp itd.

663

Odp: Skrzynia Biegów

Zastanawia mnie jazda krokowa na polowych , czy biegi wchodzą bez zgrzytu?

664

Odp: Skrzynia Biegów

wchodzą bez zrzytu sprzęgło zawsze smaruje ta kalamitkę. tzn tak co do biegów zawsze wyrzucam wajche z "1234" dopiero przekładam z szosowych na polowe,  chyba z polowych na wsteczny to wrzucę bez wyjmowania tej drugiej. a tak to wyjmuje z tych 1234 bo miałem juz okazję zakleszczyć jak za szybko zaczałem wajchować temu mam teraz taki "nawyk"

665 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-03 21:12:59)

Odp: Skrzynia Biegów

Czytam wszystkie "opowiadania" o tych hałasach. i to chyba będzie łożysko.  Podejrzewam że w tylnej części skrzyni.
Najpierw ciągnąłeś łańcuch, potem zaczęło stukać, potem walić młotem 10kg..... Rozpadające się łożysko...
Oby nie uszkodziło trybów bo by tłumaczyło skokową jazdę.

666

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek to nie zaczynać od rozbiórki przystawki napedu?? To bardziej słychać z przodu nachylałem sie głową przy pulpicie by zdiagnozowąć Jest to śmieszne porównywanie tych hałasów.... Ale inaczej zobrazować nie idzie...

667

Odp: Skrzynia Biegów

No zrób te testy jak mówisz że to słychać z przodu.
Tylko za daleko nie jedź....

668

Odp: Skrzynia Biegów

A może rozpiąć na kapeluszach przy sprzęgle, później zrzucić dekiel górny skrzyni i próbować ciągać 3p i wrzucać biegi. Może coś wysk0oczy gdzie jarmoli,czy stuka, i będzie cicho bo nie będzie słychać silnika....

669 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-03 21:28:07)

Odp: Skrzynia Biegów

Nie nie koło domu się przejadę. Panowie teraz bardziej tez pytanie do kolegów z moich stron jest tu albo macie jakiegoś "fachowca" co by sie podjął remontu skrzyni ?? tzn "Jeśli" okazę się ze trzeba robić by nie....  oczywiście w "tanich" pieniądzach  tongue  Mam takiego gościa który mi pomagał własnie przy remoncie tej skrzyni i skrzyni w 3P i innych napraw jednak zima + wiek (75lat) juz tez nie są dla niego, ja oczywiscie pomoge tak jak i tutaj robiłem wiekszosć sam pod nadzorem.  Powiem szczerze juz straciłem cierpliwość...
Grzegorz to jest też pomysł... chociaż zeby zdjać dekiel trzeba wywalić siedzenie. będzie troche żle jechać.... no i tez bez dekla to nie masz lewarków od biegów

670

Odp: Skrzynia Biegów

postaw na kołkach, żeby był nad ziemią. Odpal i puść na biegu wyjdź i osłuchaj skąd łomot dochodzi

671

Odp: Skrzynia Biegów

z Tymi klockami nie głupi pomysł... Jednak troche stach jak spadnie to pojedzie hehehe...  Jest tu ktoś kto remontuje? dojeżdza itp?

672

Odp: Skrzynia Biegów

Zadzwoń do SERWISU w Grudziądzu

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

673

Odp: Skrzynia Biegów

Oj kolego to nie nasza strona polski. Jednak wolałbym mieć na "oczach" niz oddać i odebrać nie no chodzi mi w szczególności jeśli mam robić od nowa kapitalkę...

674

Odp: Skrzynia Biegów

Po zdjęciu pokrywy skrzyni, biegi można zmieniać śrubokrętem lub breszką.Problemem jest przy pracującym silniku, chlapiący na pół metra w górę olej,który ogranicza dobrą widoczność.

675

Odp: Skrzynia Biegów

A moze cos zostało po  naprawie w skrzyni biegów ja kiedys miałem taki przypadek siadło łożysko kulkowe tylko nie pamiętam które to było to chwila była dokończyliśmy siewy i rozbiórka nie dość ze łożysko to i obudowę trzeba było drugą gdzieś ono w przedniej części skrzyni sie znajdowało drugim razem jak wymieniliśmy tryb z 20 ten gruby i on był z plasteliny wyłupało go i też tak waliło ale i tak musisz zrobić tak jak mówi Krzysiu przystawka i później dekiel

676

Odp: Skrzynia Biegów

Takie uderzenia to znaczy coś się rozj....o a on jedzie.Miałem taki przypadek że napiżdżało w przystawce a okazał się przedni most ,pokruszył się wałek i koło talerzowe.jedź bardzo powoli a ktoś niech nasłuchuje bo bez diagnozy nie ma sensu rozbierać cały ciągnik.Mogę do Ciebie przedzwonić tylko daj namiary

677

Odp: Skrzynia Biegów

marcin akurat jak skrzynie robiłem to wyjęta była z ciągnika i rozebrana w mak została wyczyszczona z "kalalików" i wymyta w środku wiec nie ma opcji by zostało coś...  Wymieniałem tez ten tryb z20 u siebie.
Marek no będe patrzył co krzysiu tez pisze, i tez postadzę żone na ciągnik i posłucham gdzie tak wali... a namiary podam Ci na PW jesli bedzie problem to zadzwonię;)

678

Odp: Skrzynia Biegów

Jeśli poszło coś w skrzyni to powinny być jakieś opily na magnesie od korka zlewowego? Możesz na szybko to sprawdzić,  weź korek z 3p wlewowy powinien być taki sam i zamień je podstaw wiadro wyleci max 5 litrów oleju ze skrzyni  podczas ich zamiany  ...

679

Odp: Skrzynia Biegów

Nic mi nie da brać z 3P bo w takim razie w nim zleci olej mi... wiec bez róznicy gdzie...

680

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk ile kilometrów masz do Złotoryi to bym może pomógł