1,481

Odp: Uprawa bezorkowa

200tyś sporo......

1,482

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak zrobię to i za 100 mogę sprzedać wink W sumie to nie wiem czego w większości przypadków ludzi tak zawyżają ceny maszyn powstałych w swoich garażach?

1,483

Odp: Uprawa bezorkowa

Bo to je sztuka smile Każdy musi na czymś zarobić jeśli idzie na sprzedaz....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,484 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-01-07 15:36:04)

Odp: Uprawa bezorkowa

To jest rzeczywiście sztuka znaleźć kogoś kto kupiłby za tyle grosza maszynę. Zrobić maszynę żeby zwiększyć zyski przez tańszą uprawę, a na końcu okazuje się i tak, ze bardziej opłacalne jest robienie maszyn od samej uprawy....
Jakby byli chętni to, zrobić raz do roku maszynę, i sprzedać za takie pieniądze, to nie trzeba gospodarzyć.... Dobrze, że za marzenia się nie płaci big_smile

1,485

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak dla mnie to dziwny sprzęt , kukurydzy za chiny pana bym nie posiał bo szkodniki w monokulturze by mnie zjadły .....

1,486

Odp: Uprawa bezorkowa

No właśnie dlatego (pomijając, że kukurydzy nie będę siał.) Pod pszenicę chcę dalej pruć gruberem na głęboko, żeby tak zmianowanie było. Pasowo rok i później na głęboko. Myślę, że wtedy problem myszy będzie rozwiązany.

1,487

Odp: Uprawa bezorkowa

Myszy  jeżeli już to tylko w rzepaku nie wiem czemu ... w pszenicy ich brak ? dziwne ale u nas prawdziwe

  200tys dużo ??

kolega kupił siewnik kockerling ultima coś tam coś ....  dał milion zł  z groszami

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,488

Odp: Uprawa bezorkowa

Tylko tyle? big_smile musi mieć dobry obrót kasą wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,489

Odp: Uprawa bezorkowa

Ło Panie big_smile A kto mu zabroni....

1,490

Odp: Uprawa bezorkowa

Pytanie do Marka Popisa.
W Tv wspomniałeś o trudnej jesieni. Wszyscy wiemy że chodzi o deszcz....
Powiedz wyrobiłeś się?
Czy w tych ekstremalnych warunkach dostrzegłeś plusy nie orania?

1,491 Ostatnio edytowany przez mpopis (2017-01-11 18:26:42)

Odp: Uprawa bezorkowa

od 4 października nie byłem maszynami uprawowymi na polu. Nie zdążyłem posiać wszystkich ozimin i skosić reszty soji. Co najciekawsze soja stoi do tej pory, nie porosła i nie wysypała się i jeśli się uda odpalić kombajn (letnie paliwo), to jeszcze spróbuję skosić. Przed mrozami nie było szans wejść w pole bo tak nasiąknięte, że buty zostawały już na miedzy. Od października nie było u mnie trzech dni bez deszczu i padało codzienne lu dwa razy na dzień. Co gorsza były to opady drobne i cały czas nasączała się gleba. W jeziorze wody przybyło od wakacji jakieś 60cm (706 ha lustra wody). Tak więc wiosna zapowiada się pracowita i trzeba więcej jarowizny posiać. Soja i owies do siewu na całości... A pro po owsa, dzwonili do mnie i chcą zakontraktować każdą ilość owsa z pewną ceną. Jeśli ktoś ma ochotę siać to dopytam szczegółów i dam znać.
A co do nie orania to mam niewiele miejsc gdzie woda stoi na polu w porównaniu z sąsiadami
:walka:

1,492

Odp: Uprawa bezorkowa

Od początku października deszczomierz nazbierał 360l wody.  W porównaniu z np 2007 rokiem gdzie dało 560l w ciągu roku to mamy prawie 2/3 rocznych opadów w 3miesiące. Nie ma co sie dziwić że tak wody przybyło. Ja w połowie listopada narosie zm3czyłem około 11ha głęvoszem na około 30cm. Jak zaczęło puszczać to forsz ledwo wypłynął z pola.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,493

Odp: Uprawa bezorkowa

A owies po ile?

1,494

Odp: Uprawa bezorkowa

jeśli dobrze pamiętam to  520 netto

1,495

Odp: Uprawa bezorkowa

odbieraja własnym transportem ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,496

Odp: Uprawa bezorkowa

No i zamiast zwiększać, trzeba będzie zmniejszyć zasiewy owsa... i jak tu żyć?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,497

Odp: Uprawa bezorkowa

A czy region ma znaczenie ?? Bo chętnie bym się podłączył ?

1,498

Odp: Uprawa bezorkowa

MAREKPE napisał/a:

No i zamiast zwiększać, trzeba będzie zmniejszyć zasiewy owsa... i jak tu żyć?

520 netto za owies to dla mnie cena bajka. we zniwa w takiej cenie przenice sprzedawałem, a w okolicznych skupach było jeszcze taniej. Jak smiesz narzekac

Rolnik z powołania:-)

1,499

Odp: Uprawa bezorkowa

Czyli normalna cena za tyle sprzedawałem.  Nie mam w planach w tym roku owsa. Chyba że coś wypadnie.

1,500

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej napisał/a:
MAREKPE napisał/a:

No i zamiast zwiększać, trzeba będzie zmniejszyć zasiewy owsa... i jak tu żyć?

520 netto za owies to dla mnie cena bajka. we zniwa w takiej cenie przenice sprzedawałem, a w okolicznych skupach było jeszcze taniej. Jak śmiesz narzekać

Nie narzekam na to co jest, bo jeszcze 10 ton i po owsie (z 40) Detaluję po 500 i dowożę na adres za dodatkową opłatą. Owies dał mi zarobić 100% więcej niż pszenica.
Moje obawy dotyczą coraz większego zainteresowania uprawą tej rośliny przez tych, którzy wrzesień przespali, bo może się okazać, że cena spadnie do 250 jak nie raz bywało. Na chwilę obecną mam zaplanowane konsekwentnie 10 ha, ale już mi skóra cierpnie jak obserwuję rosnące zainteresowanie uprawą owsa

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia