Temat: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Bardzo proszę o wskazówki jak zabrać się do regeneracji końcówek drążków kierowniczych. Może ktoś to robił i zechciałby podzielić się uwagami. To byłoby mnie dużo łatwiej i ewentualnie inni tez by skorzystali .Tam podobno wystarczy zmienić takie plastikowe miseczki i sworznie lub tylko same miseczki. Zrobiłem przez zimę bardzo wiele napraw w ZT 303 Zostały te końcówki, a szczególnie jedna przy lewym kole. Mam ściągacz do końcówek samochodowych, ale czy nie będzie on za mały? Jak sobie z tym poradzić?
Liczę na pomoc i obiecuję jakieś plusy.
   PS.
Wcale się nie obrażę, jeżeli ktoś to wyjaśni tak jak laikowi. W końcu liczy się skutek.

2

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Ja ten poprzeczny drążek wymieniłem cały. Z tego co się orientuję to jedna końcówka jest na stałe a tylko jedna jest wymienna

3

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Ja mam luzy na tych końcówkach przy drążku co są stałe, znaczy się z prawej strony od dźwigni orbitora do dźwigni skrętu prawego koła. Czy to też można zregenerować czy trzeba wymienić cały drążek? Jeżeli regeneracja to gdzie? A wymiana to u kogo można to nabyć? Może Piotr K zajmuje się też takowymi sprawami?

4

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Bardzo dobre wyjaśnienie sprawy.O to ni chodziło. Taka wiedza to połowa, a nawet wiecej sukcesu. Jeżeli przygotujemy się do naprawy teoretycznie, mamy trochę doświadczenia- to naprawa może być przyjemnością.
Dziękuję  bardzo za opis. Zgodnie z obietnicą stawiam ,, +" PiotrowiK i Marianowi.

5

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Posty PiotraK opisujące regenerację zostały przeniesione do działu "zrób to sam" czyli TUTAJ

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6 Ostatnio edytowany przez guga47 (2010-05-11 21:01:25)

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Mam luz na drążku poprzecznym, najprawdopodobniej na lewej końcówce z tego co widziałem jest ona wymienna natomiast wydaje mi się że prawa jest stała. Teraz pytanie czy musze wymienić cały drążek jeśli tak to ile bedzie mnie to kosztował( tak mniej wiecej oczywiście).Czy końcówki na drążku wzdłużnym ( tym krótkim, orbitrol- zwrotnica prawego koła) Jesli jest ktoś w stanie to prosze o orientacyjne podanie ceny naprawy. Chodzi o ZT-303D.

7 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-05-11 22:46:16)

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Wszystkie końcówki są "regenerowalne", to że po jednej końcówce w drążkach da się wykręcić służy do regulacji. Ta wykręcana i ta na stałe w drążku są takie same i tak samo naprawialne.

8 Ostatnio edytowany przez guga47 (2010-05-12 20:20:57)

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Ok rozumiem, tak więc jest jakiś zestaw naprawczy? nie wiem jakies nowe czesci do środka? czy w jaki sposob sie je regeneruje?

Przepraszam za zamieszanie, odpowiedź na swoje pytanie znalazłem w zakładce "zrób to sam" PiotrK wszystko wyjaśnił tam dokładnie, jest nawet szczegółowe foto.

9

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Ja ostatnio kupiłem u Chłopaków z Pszenna dwa zestawy naprawcze końcówek drążków  do poprzecznego drążka i okazało się że stare miseczki są bardziej dopasowane niż te nowe które po złożeniu miały bardzo spory luz po złożeniu i dokręceniu nakrętek na maksa . Co do czego rozebrałem drążek jeszcze raz i założyłem stare miseczki z nowymi sworzniami  jest idealnie ręką nie da rady ruszyć sworznia .

GG 16238418

10

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Zakładał ktoś końcówki od Stara? stożek jest ten sam, gwintu jeszcze nie sprawdzałem ale wygląda podobnie, koszt nowej podobny jak regeneracji ale pierdzielacji mniej....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

11 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2017-01-24 23:52:51)

Odp: Regeneracja Końcówek Drązków Kierowniczych

Ja ostatnio regenerowałem ten krótki z jednej strony bo mi wypadł to ojciec z mosiądzu chyba miseczki dorabiał i jest okej

Nie ma to jak FORTSCHRITT