761

Odp: Skrzynia Biegów

ja na wiosne będe kminił nad tłumikiem a teraz musze na juz zrobić siłownik do skrętu bo juz to serwo mnie wykańcza i jeszcze mi sie tulejki w drażku skonczyły i trzeba regenerować

Nie ma to jak FORTSCHRITT

762

Odp: Skrzynia Biegów

Nawiew prędzej wciągnie z oryginalnego tłumnika jak tutaj. wiele razy miałem okazje poczuć smród spalin... tez własnie kiedyś myslałem dac koło słupka kabiny ale duzo zachodu z przeróbką.

763

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie jak wyczyścić skrzynke pocztową tutaj??  Bo nie mogę wysłać wiadomosci. bo pełną skrzynkę mam.
Pisałem z kolegą Markiem 323 i też pisze że może być teraz problem z osiowością tego wałka co na nim 20tka jest załozona. skoro wyrwało panewkę łożyska. Pytanie czy moge zbadać wałek u tokarza miernikiem osiowości? by mieć pewność czy wałek jest jeszcze zdatny

764 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2017-01-07 00:39:56)

Odp: Skrzynia Biegów

co do skrzynki to dostajesz sie na forum poprzez https zamiast zwykłego http pomijasz względy bezpieczeństwa wbijasz login  i hasło i tam zrobisz porzadek
https://fortschritt.p2a.pl/index.php tam bierzesz zaawansowane i i otwórz storne niebezpieczną

Nie ma to jak FORTSCHRITT

765

Odp: Skrzynia Biegów

Witam. Od niedawna posiadam fortschritta 325
i chciałbym was zapytac jak spuścić olej ze skrzyni biegów

766

Odp: Skrzynia Biegów

jak wymienić olej w skrzynie biegów w forszu 325

767

Odp: Skrzynia Biegów

Z prawej strony od schodków kabinowych jak się położysz pod skrzynie jest korek spustowy chyba klucz 24 lub 27

768

Odp: Skrzynia Biegów

Marcin000 zapraszam tu https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=4&p=117

Jak masz problem z korkiem to chyba zostaniesz stałym bywalcem więc się przedstaw, uzupełnij profil ....

769

Odp: Skrzynia Biegów

Widzę odświeżył się temat. Panowie mam pytanko jako że temp. skoczyły lekko ponad 0 a prace polowe tuż tuż zająłem sie moim nieszczęsnym forszem:( przesunąłem silnik po ramie rozłączyłem go na kapeluszach i teraz pytanie mam o obudowę sprzęgła, To ja muszę ten cały "korpus" ( u mnie to mówią z przyzwyczajenia skrzynia pośrednia jak w ursusach:D ) odkręcić co jest przykręcony do skrzyni czy tu gdzie jest skręcony "dekiel" od strony gumowego sprzęgła. By wyjąć wałek sprzęgłowy?

770

Odp: Skrzynia Biegów

Halo, halo jest tu kto?

771

Odp: Skrzynia Biegów

Spokojnie. Nie piekl się tak.
Zaraz za kapeluszem masz sprzęgłl. Musisz odkręcić tą okrągłą os0onę i wyjąć sprzęgło. Następnoe możesz odjechać ze skrzynią pośrednoą i masz dojście do wałków sprzęgłowych. Tylko noe zapomnij wysunąć wałeczka od włączania pompy bo skrzyni pośredniej noe zdejmiesz.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

772

Odp: Skrzynia Biegów

Ale muszę odjechąć tą skrzynią pośrednią? czy nie musze? ogólnie to chcę wyciągnąć tą ze skrzyni choinkę z z20.

773 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-02-01 21:41:33)

Odp: Skrzynia Biegów

Ja ją odkręcałem. Może się da bez. Sprawdź...

774

Odp: Skrzynia Biegów

Jak ją trzeba odkręcąć to chyba szybciej było by jednak odkręcić ramę od  zwolnic i na wózku odjechać skrzynie ramę i silnik niż silnik po ramie przesuwać. Jutro wyciągnę sprzęgło to bedę wiedział i przekażę informację wam:)

775

Odp: Skrzynia Biegów

Ciężko to będzie robić z silnikiem na ramie. Ja zwaliłem go.

776

Odp: Skrzynia Biegów

Kabine też ściągałeś??

777

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk do której "z20" chcesz się dokopać. bo nie chce mi się liczyć zębów na każdej po kolei zębatce.
Jak nie chcesz zaglądać do sprzęgła i skrzynki pośredniej to możesz rozdunąć to bez demontażu sprzęgła.  Odkecasz od razu skrzynkę pośrednią od kadłuba skrzyni biegów, odsówasz między czasie wałek od włączania pompy, zdejmujesz sieger co zabezpiecza wałek sprzęgłowy w skrzyni przed przesunięciem i odieżdzasz wszystkim na raz.
co do twojego pytania o kabinę. to tak samo jak dopierać się do cycków kobiecie ubranej w kożuch, niby się da, ale i tak chu... widać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

778

Odp: Skrzynia Biegów

tej co jest od polowych biegów. parę postów prędzej dodałem fotki. Co do kabiny to wesz troche dużo pierdo.. lenia jest by ją zdjąć.

779

Odp: Skrzynia Biegów

dobra. widzę. nie pamiętam dokładnie, bo skrzynie robiłem 6lat temu, a teraz jeszcze nie doszłem do skrzyni, ba ze wzg na inne zajęcia utknąłem przy hamulcach, ale zdaje mi się (zaznaczam zdaje) że idzie górny wałek zdjąć razem z ULS bez wyjeżdżania z wałkiem sprzęgłowym.
Jak maszdobre dojście z kabiny to kombinuj.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

780

Odp: Skrzynia Biegów

Ja robiłem pół roku temu :nooo:   Własnie nie wyjdzie walek górny z ULS jak nie wysunę min 10cm wałka sprzęgłowego. Pamietam jak w tedy się wyciągało. ale i tak musiałem wyjąć ją cała ze wzgledu ze wymieniałem wał dolny od biegów szosowych.