781

Odp: Skrzynia Biegów

bamreras napisał/a:

dobra. widzę. nie pamiętam dokładnie, bo skrzynie robiłem 6lat temu, a teraz jeszcze nie doszłem do skrzyni, ba ze wzg na inne zajęcia utknąłem przy hamulcach, ale zdaje mi się (zaznaczam zdaje) że idzie górny wałek zdjąć razem z ULS bez wyjeżdżania z wałkiem sprzęgłowym.
Jak maszdobre dojście z kabiny to kombinuj.

sorki za wcinke ale marek na jakim etapie się wstrzymałes jeśli chodzi o hamulce ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

782

Odp: Skrzynia Biegów

A co robisz własnie z hamulcami? co wymieniasz dokładniej.

783

Odp: Skrzynia Biegów

Hamulce były tylko do uruchomienia. Wyczyszczenie szczęk i pasów od ręcznego, uszczelnienie cylinderków. Stoje na etapie zakładania zwolnic. Jutro może się w końcu uda i wtedy będzie czas na sprzęgło i skrzynie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

784

Odp: Skrzynia Biegów

Dziś panowie zdjąłem widełki i wodziki w skrzyni biegów i zauważyłem ze na górnym wałku w jednym miejscu w tej części gdzie jest "hamulec" skrzyni to są dwa zęby lekko ułupane wygląda mi że to 4 bieg. prócz tego zdjąłem seger kktóry jest na samym przodzie skrzyni przy ULS (po polsku wzmacniacz momentu mówią czy tam zółw zając big_smile ) i widzę ze bez wysunięcia wałka sprzęgłowego nie wyjdzie górny wałek.  Pytanie do was własnie czy gdy odkręcę dekiel od strony gumowych kapeluszy i wyjmę tamtędy sprzęgło to wyjdzie mi w tą stronę wałek sprzęgłowy? Bo w stronę skrzyni to wiem że wyjdzie bo jak demontowałem ostatnio to skrzynie z tylnym mostem wyjmowałem. Jesli jednak muszę przesunąć skrzynie pośrednią to czy jak ją odkręcę od skrzyni biegów to muszę ją np na wózku do rozjeźdzania podeprzec i dopiero odsuwac? coś mi sie to nieco nie podoba. Więcej widzę roboty mam z tym niż rozkręcenie z tyłu ramy i odjechania skrzynią razem z mostem.  Tu daje kilka fotek
http://www.fotosik.pl/zdjecie/920ffc0908bccf90  -   tu zaznaczyłem miejsce gdzie był seger i go zdjąłem.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/136f55f86267ad6b - Tutaj zaznaczyłem ubytek zębów dwóch.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/633329a460fa2e01

785

Odp: Skrzynia Biegów

patryk musisz odjechać obudową sprzęgła naj lepiej na wózku aby nie uszkodzić tego świętego łożyska, jestem na etapie składania 303 i mam trochę zdjęć ale nie wiem jak je tu zamieścić a chciał bym ci pomóc, po wyjęciu walka i rozmątowniu wodzików od od wom i uls wyjmiesz część górnego wałka tą od strony sprzęgła a potem ta drugą a co z dolnym trybem 4 B ?

786

Odp: Skrzynia Biegów

Ja tu tez nie umiem zamieszczać zdj. Dodaje zdjęcia na fotosik.pl  a tu wklejam poprostu link. Czyli bez odjechania obudową nie ma szans by wyszedł górny wałek?.
Co do 4B to wygląda niby że cały jest. najlepiej będzie widać jak wyjmę górny.

787

Odp: Skrzynia Biegów

w moim jest 3 biegi i na 3 coś waliło bez względu na to na jakiej grupie, i niby tryby ładne ale okazało się że tryb dolny jest wybity wewnątrz od łożyska igiełkowego, dostałem u Wieśka w postolicach używkę + łożyska

788

Odp: Skrzynia Biegów

To Ty masz bliżej do pszenna albo Pankowa, dziwne że az do Wieśka się wybrałeś... pozatym nie słynie z dobrej opinii on widze. Też sie u niego zaopatrywałem...

789

Odp: Skrzynia Biegów

Jak uzywke to bez strachu , z nową to bym nie ryzykował szczególnie u WIeśka przez łobuza ryłem skrzynie ponownie !

Leszek   dla kolegów'

790

Odp: Skrzynia Biegów

kupiłem zębatkę 3B n dolny wałek w pszennie i co.. kolizja inny kąt nacięcia 6 stów i oddałem (polska podróba) ale już mają DDR 1200zł, w pankowie dorabiają tylko z prostymi zębami, stąd wiem bo to są moi koledzy , dlatego u Wieśka bo nie wiesz co ci kurier przywiezie

791

Odp: Skrzynia Biegów

Pszenno wiem że z Poznania bierze. pytalem czy badaja twardosc to mowił że nie.
A w Pankowie na walek od 4 i zebaktę z20 ta od polowych to dają mi gwarancję na 1 rok. i pokazą mi twardość. Jestem w kropce. Bo widzę ze Ty robisz z używek. a ja własnie chciałem unich kupić nowe części sam nie wiem co teraz:( Już troche zdenerwował mnie fortschritt

792

Odp: Skrzynia Biegów

Jaką masz gwarancję że używka  jest z DDR a nie z Polski? Podróbki są na rynku kilka ładnych lat. Są lepsze i gorsze. Ja bym brał to z Pankowa.

Jaki wałek od 4???

793 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-02-02 22:06:28)

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek mówisz że najlepiej wziąść wszystko nowe z Pankowa niż szukać przebierać w używkach? Te same obawy mam co Ty. Jak odróżnić własnie DDR a Polską.
Ja parę postów dodałem linki do zdjęć tam zaznaczyłem dokładnie Jak nie znajdziesz zdj to napisz jeszcze raz Ci wyślę.

794

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk to nie jest wałek od 4 tylko od 1. Górny wałek zdaje na dolny....
U mnie też były spore uszkodzenia na tym wałku ale nawet nie szukałem poskładałem jak było. Mało używam 1 , trochę wyje ale trudno.

795

Odp: Skrzynia Biegów

Tylko dziwne u mnie jedynka cicho jest. a 4 dość głośna.

796 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-02-02 23:02:47)

Odp: Skrzynia Biegów

Głośna?  Uszkodzenia trybów powodują wycie a uszkodzone łożyska to stukot...

Góra zdaje moment na dół. Ten wałek jest mały i zdaje na duże koło na dole więc to na 100% 1

797

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek na rację  to 1bieg a sprawdzałeś dolny wałek

798 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-02-03 00:04:59)

Odp: Skrzynia Biegów

Jest głośno tzn jesienią gdy kończyłem robotę to 4 chodziła dość intensywnie tzn wyła, nie stukał zaden bieg dopiero wtedy gdy tu wam zacząłem pisac o tym. A tak to nie.
arek323 nie sprawdzałem. dopiero jak wyjmę górny wałek bedę wiedział dokładnie co na dole.

Dodam jeszcze że w jaki sposób zbadać dolny wałek bez "wymontowywania" jego. tzn chodzi mi czy np "nie daj Boże wysypało się łozysko" jaki może być minimalny luz czy macie na to realnie proste sposoby?

799

Odp: Skrzynia Biegów

Nie daj Boże?
Lepiej niech się rozpadną 2 łożyska niż jeden tryb.
Weź łychę i sprawdzaj. Luzu nie powinno być prawie w cale.

800

Odp: Skrzynia Biegów

u mnie po wyjęciu górnego stukot był wyczuwalny przy obracaniu koła ręką, dla Pszenna dorabiali w Poznaniu i to z innym kątem nacięcia a mieli na wzór DDR którą wdziałem  była opisana i oznaczona, chciałem ją kupić ale to była ta jedyna oryginalna dlatego zdecydowałem się na używkę , w Pankowie maja teraz lepsze tryby bo hartują w Łodzi jakąś nowszą metodą
morze te z poznania nie są złe pod względem twardości , nie chcę mieszać ale w Pankowie tłumaczyli mi że to kwestia kąta 10 stopni, przez ten tryb musiałem 2 razy wyjmować dolny wał najgorsze te segery