821

Odp: Skrzynia Biegów

Moja skrzynia w F323 4 lata po remoncie na razie nie daję żadnych nie pożądanych dźwięków. Zębatka 3 i 4 bieg z DŚ, 20-tkę odesłałem z powrotem na DŚ. Założona nowa innego producenta 20-tka z Szerominka i parę innych dobrych używek. Dolna pracująca z 20-tką ładna używka, żaden ząb nie był ruszony. Patryk daj na 20-tkę powrót oleju ze wspomagania hamulców, w pokrywie nad tą zębatką zamontuj śrubunek i do niego podłącz wąż z powrotu. Dodatkowe intensywne smarowanie musi przedłużyć żywot tych zębatek.

822

Odp: Skrzynia Biegów

Jak puścisz olej tak jak Androl pisze możesz mieć cyrk przy zimnym oleju i niskim poziomie. Olej ze skrzyni nie nadąży płynąć do zbiornika pod akumulatorem i hydraulika stanie. Ja tak miałem. Możesz, nie musisz tak mieć. Ja tak miałem. Dolejesz 10 l oleju i z głowy.

823

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek ale Ty o ile pamiętam wszystkie spływy puściłeś na smarowanie górnego wałka i stąd ? te problemy. Stan oleju trzymam na poziomie do końca wężyka. Takich problemów jak Ty nigdy nie miałem.

824

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk poco masz czekać rok ja za tydzień będę wyciągał 20kę to Ci zrobie zdjęcie trybka z pankowa.

825

Odp: Skrzynia Biegów

Marek a z którego będziesz te 20 ? z tego 423, czy z tego tur + 323 albo 303 i coś tam, napisz z którego bo jesteśmy ciekawi ? bo jak to z 423 to się nie dziw dałeś Mu w pizde i coś poleciało , a skąd wiesz że to 20 ?

826 Ostatnio edytowany przez jano323 (2017-02-24 21:08:33)

Odp: Skrzynia Biegów

jano323 napisał/a:

Marek a z którego będziesz te 20 ? z tego 423, czy z tego tur + 323 albo 303 i coś tam, napisz z którego bo jesteśmy ciekawi ? bo jak to z 423 to się nie dziw dałeś Mu w pizde i coś poleciało , a skąd wiesz że to 20 ?

a to 423 to jest 6 ifa

sorry że sam siebie cytuje ale jeszcze mi ręce drżą od tej ku..... pily spalinowej (hehe)

827

Odp: Skrzynia Biegów

jano323 napisał/a:
jano323 napisał/a:

Marek a z którego będziesz te 20 ? z tego 423, czy z tego tur + 323 albo 303 i coś tam, napisz z którego bo jesteśmy ciekawi ? bo jak to z 423 to się nie dziw dałeś Mu w pizde i coś poleciało , a skąd wiesz że to 20 ?

a to 423 to jest 6 ifa

sorry że sam siebie cytuje ale jeszcze mi ręce drżą od tej ku..... pily spalinowej (hehe)

Z piłą trzeba uważać można nabawić się choroby wibracyjnej po której ze wzgledu na ciągłe drżenie rąk nie wypijesz całej szklanki wódki tylko jedna czwartą  co z kolei grozi tak zwaną cofką pijesz 1/4 po chwili ci se cofa masz 1/2 szklanki za chwilę pełną potem dopiero wypijasz całość znajomy pilarz z 40 letnim stażem tak miał.  Przepraszam że nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać.Co do remontów to też mam zabytkowa czterdziestkę po remoncie ale nigdy jej nie sprzedam ze względu na poniesione koszty nikt za to nie zapłaci ale taki jest urok remontów chociaż satysfakcja bezcenna.:)

828

Odp: Skrzynia Biegów

No Marek widzę też mnie nabawiasz strachu.... Dziś mój 323 wreszcie wyjechał o własnych siłach ze stodoły. Ale efektu łał nie było.... jednak na wysokich biegach dość głośno daje sie we znaki skrzynia w sensie słychać "hurgot" co dla ucha przyjemne to nie jest... Jedynie jeszcze usprawiedliwia to ze bez wyciszenia podłogi jeżdziłęm na "drewnianym" klocku co by wypróbować go...

829

Odp: Skrzynia Biegów

a skąd ten hurgot na jakim biegu ? przyznam że u mnie też ten "........." był ale to była wina koła 3b na dolnym wale , na trybie było odciśnięte łożysko (waleczki) ale dałem używke od Wiesia jak już wcześniej pisałem , i też go hebluje po polnych drogach , na razie bez kabiny i blach , ale w porównaniu ze skrzynią w 323 to jest (jajo) , może dla tego że wszystkie łożyska są nowe no i ta pompka smarująca górny wał, kontrolka gaśnie zaraz po odpaleniu

830

Odp: Skrzynia Biegów

na 3 i 4 na 2 i 1 to juz tak nie jest dość intensywny. Można to porównać do śrutownika bąka. Tylko wiesz, zanim mi pękła z20 takich jaj nie miałem, w dodatku jak pękła to tez stukała a nie było słychać że mieli. Moje spostrzerzenia takie są ze to zębatka z20 daje taki dzwięk....
Zastanawiam się na to co Marek napisał, ze z będzie wyciągał zębatkę z Pankowa  pokaże jak wygląda ona... Byłem w pobliskim zakładzie "Toczpol" badali mi tam twardość obu zębatek oraz musiałem dorabiać dystans do owej zębatki gdyż ok 0,5mm wystawało łozysko igiełkowe poza nią po próbie skręcenia górnego wałka"blokowało" łożysko i jakbym tak zostawił długo bym nie pojeżdził. Dorobili mi idealny dystans i przy okazji "ocenili" zębatkę. Gdy powiedziałem ze ponoć z Pankowa zabierają te zębatki do niemiec to sie zaśmiał i powiedział że niemiec tego w życiu by nie kupił.... Ogólnie powiem że u nich jest możliwość dorobienia takiej zębatki ale koszt jest duzo wyższy jak w przypadku Pankowa czy innych sklepów, Bo ok 600zł zębatka + koszt Węglowania wysyłają taką zębatkę do Zielonej Góry do nawęglania.

831

Odp: Skrzynia Biegów

Najgorsze z tego wszystkiego jest te kilkakrotne rozbieranie ciągnika

832

Odp: Skrzynia Biegów

Dokładnie tak jak mówisz. Ale nie mam zamiaru znowu mu robić trepanacji. Serdecznie mam dość. Ale powiem szczerze jak ktoś sie nie zabierze za nich w sensie Wieska i innych pseudo wyjadaczy od forszów to nie bedzie sensu ich składać tylko pchnąć w krzaki. Porównuje z jakością "indyjską" od ursusów to juz te indyjskie są lepsze....

833

Odp: Skrzynia Biegów

Najgorszy właśnie w fortschritt jest ten brak dobrych części, bo reszta to jak w każdym ciągniku wszystko można naprawić. Niech ta zębatka kosztuje tysiaka ,ale żeby chociaż pochodziła kilka lat. Gdzie znaleź firmę która by się tego podjęła.

834

Odp: Skrzynia Biegów

Jak mnie to wku..i!!! To pomyślę nad tym żeby zębatki z zt300 włożyć do 323 bo jedynie co przeszkadza to zębatka do przedniego napętdu ( polak potrafi a potrzeba jest matką wynalazków).

835

Odp: Skrzynia Biegów

Nie tak daleko mieszkasz mnie, Podobną drogę masz do mnie jak do Pankowa czy Pszenna, Poszukaj w necie Toczpol-Ścinawa Tam własnie rozmawiałem z nimi na temat zrobienia zębatki, w takim razie i Tobie dorobią.

836

Odp: Skrzynia Biegów

Osobiście to nie potrzebuje bo mam 2 niemieckie na zapas a i w ciągnikach skrzynie narazie nie wskazują na jakiś zbliżający się remont. Porostu jak by się udało to może by pomógł innym  użytkownikom 323 ,303 a i wiedza jest bezcenna ( pomażyć też można!!!)

837

Odp: Skrzynia Biegów

Trybów do zt 300 jest pełno i tanie tylko je zaadaptować ,bo w nich nie siadają te 23 zębne a bez problemu ta 23 jak i atak podejdą do 323 tylko jest problem z zębatką na przedni napęd

838

Odp: Skrzynia Biegów

W Białymstoku dorabiają co tylko ze chcesz tak mówił mi braciak cioteczny bo pracuje tam.. Dajesz tryb i robią na wzór i tylko muszą wiedzieć przy czym chodzi i jaką ma mniej więcej twardość i oo.. Co do jakości to nie wiem...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

839 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-02-26 12:00:39)

Odp: Skrzynia Biegów

Od 300 tryb 23 ma miejszy ząb i słabssy przez to. Niewiem jak długo by taki posiedział... A na przedni napęd można  pokombinować z zębatką od wstecznego. Nawet jak by pasował pozostaje zgrać tył z przodem, ponieważ inne przełożenie bedzie.
Karol jak dorabiają to i sami twardość powinni umoeć zbadać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

840 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-02-26 12:14:59)

Odp: Skrzynia Biegów

I co panowie powiecie na temat tego że u mnie skrzynia teraz chodzi jak śrutownik?? Muszą się spasować zebatki? czy wina w z20? a tak to ani zeby nie wywalone w innych ani nie wybite łozyska.