841 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-02-26 18:11:11)

Odp: Skrzynia Biegów

igiełkowe łożyska potrafią  hałasować jak mają bieżnie nierówne , Agrol Utto 30/10  lub mu podobne do górnego stanu i daj sobie czasu się poukłada,

Leszek   dla kolegów'

842 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-02-26 19:56:19)

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk to Ci hałasuje na wszystkich zakresach ?
"4-3 bardziej 2-1 mniej" jeżeli na wszystkich zakresach to przyczyna nie jest w Z 20 może w ataku?

843

Odp: Skrzynia Biegów

Tylko krzysiu przed wymianą nie było takiej sytuacji a teraz jest więc samo się nasuwa...

844 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-02-26 20:10:46)

Odp: Skrzynia Biegów

Na szosowych też? A na wolnym zakresie?
Jeśli młynek się włącza tylko na II zakresie to wina nie dopasowania Z20 to tej z którą pracuje z dołu.
Zostaje wygłuszyć podłogę i jeździć....
ręce opadają....

845

Odp: Skrzynia Biegów

Na szosowych własnie mocniej na I zakresie mniej na II też.  Dokładnie tak jak piszesz zamierzam załozyć wyciszenie bo jeżdziłem bez na prubach, podłogę i w pole jade. Tak dokładnie ręce mi opadaja...

846

Odp: Skrzynia Biegów

No to nie jest wina 20tki.  Ten tryb przenosi tylko II zakres. 
Może handlarz miał rację z tym że Ci most zblokowało.
Oglądałeś atak?

847

Odp: Skrzynia Biegów

Nawet jak by zblokowało to nie powinno tak 20 uszkodzić

848

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek a 1 zakres to przez wifi idzie?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

849 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-02-26 21:22:58)

Odp: Skrzynia Biegów

zębatka z20 chodzi z szosowymi tak samo zanim założyłem dekiel  załaczałem na "sucho biegi" i widziałem gdzie sie przesuwa przesówka, zeby włączyć szosowe przesówka musi trafić na z20 tak samo polowe. Jedynie z20 nie kręci sie przy wstecznym. przy 1 i 2 zakresie to przesuwa sie tylko przesówka między dużym trybem a małym trybem. Wiesz jeszcze moze inaczej wszyscy nazywamy zebatki i moze nie o tych mówimy, ale mi chodzi cały czas o tą co jest na samym końcu przy tylnym moście. Na logikę to przecież ona przenosi napęd z silnika na duze koło u dołu. Kręciłem kołem na sucho i patrzyłem sie co się dzieje. Nie wiem, może myle się. Jutro dam tutaj fotkę bo ciągle zapominam zrobić to pokazę jak na ok 1,5mm w tej zebatce wcisniete były rolki łozyska wiec Wiesiu szukał niestety obrony i szukał przyczyn tam gdzie nie trzeba.

Dokładnie arek to napisałeś, Ja to Wieśkowi powiedziałem ze szybciej szlag by trafił dolny wałek a górny co ma do tego??

850

Odp: Skrzynia Biegów

Ja to ino raz robiłem.
Szosowe nie idą bezpośrednio ? Dolny wałek przesuwką spina się z atakiem...

851

Odp: Skrzynia Biegów

ale z20 kręci sie przy szosowych inaczej ni hu hu hu nie wsadzisz szosowych próbowałem i nie dasz rady włączyć wsadzisz przesówkę na z20 to wtedy mozesz wsadzic szosowe.

852

Odp: Skrzynia Biegów

Może i nie wsadzi ale na 1000 % szosowe biegi są przekazywane z wałka równoległego z atakiem czyli "dolnego" a ta słynna 20 owszem kręci się ale bez przekazywania siły napędu . A przesówke na górnym walku po to przesowa żeby go wyluzować i umożliwić szosowym przekazać napęd . Jeżeli by tak nie było to skrzynia by się zblokowała

853

Odp: Skrzynia Biegów

No tak masz razję nie mniej jednak kręci sie ta słynna 20tka i sobie może dzwonić podczas jazdy jeszcze gorzej niz obciązeniem.

854

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk słabo patrzałeś. Pierwszy i drugi zakres idzie przez tą z20 lub brzez wałek wstecznego. Jak chcesz wsadzić szosowe musisz wyłączyć 1lub2 zakres, co skutkuje przesunięciem przesówki od wstecznego spowrotem na z20 i dopiero wtedy wyłaczeniem polpwych. Dopiero jak wyłączysz te polowe i przesunoesz dzwignie od grup kolejna przesówka spina bezpośrednio dolny wałek z wałkiem ataku. Szosowe idą bezpośrednio i z20 kręci się mimowolnie napędzana w dużegokoła z wałka ataku.
A po włączeniu szosowych noe dasz rady wbić wstecznego ponieważ  po przesunoęciu na luz pomiędzy 1i2 zakresem wodzik od wstecznego blokowany jest przez kulkę między tymi dwoma wodzikami.  Dodatkowo po wbicu szosowych mi3dzy wodzikiem od nich, a wodzikiem od zakresów polowych przesówa siękolejna kulka i blokuje wodzik od zakresów polowych.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

855

Odp: Skrzynia Biegów

bamreras dobrze patrzyłem tylko troszkę słabo to wyłumaczyłem nie mniej jednak miałem to namysli to co Ty napisałeś, Nie mniej jednak jak wspominam z20 kręci sie przy I II III zakresie.
Zapatrzyłem sie na film  i troche nie "logicznie" pisałem:D

856

Odp: Skrzynia Biegów

tak czy tak dziwne że ci wyje na szosowym po wymianie Z20. Na pusto nie powinna tego robić.

857

Odp: Skrzynia Biegów

Wiem zobaczymy założę osłony pójdzie w pole  zobaczymy moze potrzebuję sie spasować jak to napisał kolega prędzej. Wlałem olej agrol utto nie na hipolu dosłownie wlałem mu 100l więc smarowanie ma.

858

Odp: Skrzynia Biegów

No i panowie spostrzerzenia mam takie wszystkie biegi na I i II zakesie milczą- w sensie nie daja jakiś nieprzyjemnych dzwięków niestety na III zakresie III i IV dzwoni i to głośno na wstecznym IV tez daje odgłos. Nie wiem bezradny jestem:(

859

Odp: Skrzynia Biegów

Most?

860

Odp: Skrzynia Biegów

Tylni? hmmm raczej czući słychać w skrzyni dzwięk...