41

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

No a fastrac nie ma czasem właśnie przedni i tylni most na kardana?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

To nie taniej bedzie takiego kirovca doprowadzic do uzytku niz adaptowac skrzynie z niewiadomym skutkiem? I dac mu nawet silnik ponad 200 koni ?

43

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

popieram, a forsza z 6tką do zadań interwencyjnych zostawić

44

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

Plan jest taki jak piszecie. Forsz ma 2gie skrzypce grać, a jeakieś t150k ma gruber i talerzówki ciągać.
Mimo wszysfko by praca przyjemiejsza była to forszowi trza zmontować jakąś konkret skrzynie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

45

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

skrzynia t 150 jest bardzo fajna, ma 3 grupy biegów i do tego po 4biegi na grupe które można zmieniać bez sprzęgła jest to na zasadzie tarczek sprzęgłowych i rozdzielacza hydraulicznego , wychodzą z niej wyjścia na 2 pompy, dwa napędy te same ilości przełożeń 50/50 i wałek wom na pewno nie wejdzie w ramę forsza za szeroka.najlepiej kupić t150 bardzo fajna maszyna ostatnio dużo jeździłem tak i dużo nie pali.

46 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2017-04-17 17:28:19)

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

tokmi.pl/index.php/uslugi  dla zwolenników oryginału da się dorobić każdy element skrzynii ,są od tego firmy i jak komuś zależy bardzo to sie da zregenerować skrzynię

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

47

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

Kurna ale teraz jeździć kirowcem to trza mieć w sobie samozaparcia... Ile Bamreras masz teraz ha do obróbki?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

48

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

Marek zastanów się ..... przyłączam się do pytania Laszka

49 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-04-17 21:25:25)

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

Sam w pojedynkę 50ha. I dobieram po każdych żniwach to co luźne. Z doskoku przy żniwach i przy czyszczeniu czy załadunku zboża ktoś. reszta sam jak palec.
na razie pracują u mnie c360 i forszaj. Musze do stajni dokupić co najmniej jeden traktor i będzie to na pewno z mocą w górę czyli coś +200KM. Tylko to jest plan na dalsze. Na dziś ma być forsz zrobiony na tip top i musi ten sezon czy dwa przepracować. Zmiana ciągnika to dopiero po zmianie zestawu siewnego.  Aktualny agregat talerzowy z poznaniakiem na hydropaku ma być zastąpiony siewnikiem 6metrów (ogladałem ostatnio sulky solo ) na wale oponowym i może jakiś crossband  przed nim. Wtedy do uparwek pożniwnych klasyczna talerzówka, ewentualnie coś z agragatów talerzowych, ale na pewno szersze niż agromasz 3m co mam obecnie.

Ale nie zbaczając z tematu. Skrzynia harkova (bo tak ten t150k powinien być nazywany)  jest w dwóch wersjach 3x4 i 4x4. ta druga była w starszych modelach i później po 2005 w HTZ17021. Tak jak Vistula1 pisze jest bardzo fajnie wymyślona, tylko pisząc że jej nie zmieszczę w forsza to tak jak stwierdzić żę ksiądz modlić sie nie potrafi. Nie znasz moich zdolności smile
Tak jak wyżej pisałem, problem jest ze wstecznymi bo najwolniejszy by wyszedł na poziomie forszowego I/4 - i jak tu pod maszynę spokojnie cofnąć.
Wracając do skrzyni ZF z mana, nie zdążyłem doczytać, ale może Vistula1 (jak ty chopie wogóle masz na imię, bo to tak jak bym pisał z bootem smile ) wiesz ile ona ma przełożeń do tyłu. I jakie przełożenia (to już wogóle super by było )?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

50

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

Jak cofnąć? A myślisz że w MF 255 wsteczny jest dużo wolniejszy? No ma polowy ale ja do zaczepiania maszyn nie używam.
A że ty potworem będziesz ciągał z 2-3  maszyny w roku ....

51

Odp: Adaptacja skrzyni biegów

Ta. gruber i talerzówka. Ale głównie gruber.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....