881

Odp: Skrzynia Biegów

Wpuściłem tam telefon i filmik nagrałem, widać jak ten wałek się swobodnie obraca w takiej tulei w kształcie wieloklinu na którym osadzone są koła zębate chyba od wom a dopiero w tą tuleję wchodzi wieloklinem wałek z tylnego mostu.Może ktoś to rozbierał i wie jak to wygląda w rozsypce byłbym wdzięczny. Wałek obraca się swobodnie w obie strony a raczej nie powinien. Mam jeszcze pytanie czy ze skrzynią to lepiej odjechać widlakiem czy podstawić coś od dołu i odjechać tyłem. Pozdro

882

Odp: Skrzynia Biegów

spuść olej .. odkręć dekiel będziesz więcej widział.wałek jest dług w całości i i wychodzi do tyłu.tylko wypadnie chora sprężyna i trzeba ją wydłubać bo narobi bałaganu , co do rozbierania to ja jednak od przodu , silnik ,sprzęgło , kabina, i w tedy jest dobre dojście do skrzyni , tak rozbierałem i tak to niemcy w LPG robili trochę krecenia śrubek ale do ogarnięcia ,

Leszek   dla kolegów'

883

Odp: Skrzynia Biegów

LPG to serwis niemiecki ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

884

Odp: Skrzynia Biegów

Andrew89 napisał/a:

LPG to serwis niemiecki ?

każde LPG miało swój warsztat i kupę mechaników . a ci dziśiaj emeryci z nudów zajeżdzają do mnie na pogaduchy bo lubią swoje historyjki .

Leszek   dla kolegów'

885

Odp: Skrzynia Biegów

A ta sprężyna  to gdzie jest , czy muszę kabinę zdejmować bo to różnie piszą

886

Odp: Skrzynia Biegów

sprężyna z przodu wałka. i przeważnie spada przy wyciąganiu wałka ! ale może będziesz miał farta. a co do kabiny to robiłem skrzynię parokrotnie i uważam że  wygodnie i prościej jest naprawiać skrzynię biegów bez kabiny której ściągnięcie jest proste . trzeba tylko ją wysoko unieśc najlepiej ładowarką.

Leszek   dla kolegów'

887

Odp: Skrzynia Biegów

Mam jeszcze pytanko a może się po prostu jeszcze łudzę,  może tam jakieś zabezpieczenie spadło i ten wałek nie daje napędu na przystawkę.

888

Odp: Skrzynia Biegów

może wodzik ??? ja bym zrzucił dekiel z góry i klapę z dołu bo i tak trzeba to zrobić ?

Leszek   dla kolegów'

889

Odp: Skrzynia Biegów

Ja teraz jak robiłem skrzynie zimą tzn dokładnie zębatke z20 to nie ściągałem kabiny fakt faktem ze to na górnym wałku zębatka ale mimo to trzeba było sięgać na dół "wyczyścić" skrzynie i dało sie z kabiną, fakt faktem jest to nie wygodne bo na klęczka w drzwiach czasem na stopniach ale jak nie masz tuszy OBELIX`a to dasz radę tongue

890

Odp: Skrzynia Biegów

Dekiel z góry zrzuciłem jeszcze ten z dołu zdejmę i pozaglądam  to jakaś dziwna usterka bo jakoś na forum się z ukręconym tym wałkiem nie spotkałem. Tam jest wodzik ?. Może ktoś już to rozbierał ?. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

891

Odp: Skrzynia Biegów

Obelix ze mnie żaden. Wolałbym tej kabiny jednak nie ściągać.

892

Odp: Skrzynia Biegów

co wy z tą kabiną taki problem macie ???  dekiel z góry ściągnąć to już pół kabiny nie ma ? parę wtyczek, i przewody od orbitrola i jazda do góry i dojście do bebechów normalne ? ale lubicie za węza robić to powodzenia !!

Leszek   dla kolegów'

893

Odp: Skrzynia Biegów

Jakieś tu nieścisłości są to w końcu chodzi o wałek napędu czy wom

894

Odp: Skrzynia Biegów

Wałek napędu, ale na nim w skrzyni  są koła zębate od wom.

895

Odp: Skrzynia Biegów

Są to prawda a czasami zabezpieczenie nie spadło i się zebatka nie przesuneła co napędza ten wałek od dużej zębatki na wałku atakującym . Jutro zaglądne na ten wałek i zobacze czy to wogule możliwe bo już zabardzo nie pamiętam

896

Odp: Skrzynia Biegów

Jak możesz to sprawdź z góry dzięki.

897

Odp: Skrzynia Biegów

Kabiny się nie sciąga. A jak się robi remont skrzyni to trzeba i tak wyjąc silnik sprzęgło.
Potem popuścić skrzynię ( przy moście ) podłożyć np połówki palet pod skrzynie, spuścić trochę powietrza z kół by skrzynia się oparła na paletach. Odkręcić ją całkiem i cofnąć tym co zostało z ciągnika do tyłu tak by skrzynia znalazła się w miejscu silnika. No i pamiętajcie o cięgle blokady mostu.
No a do pierdół w postaci wypadniętego zabezpieczenia chyba nikt kabiny zwalał nie będzie

898

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek napisał/a:

Kabiny się nie sciąga. A jak się robi remont skrzyni to trzeba i tak wyjąc silnik sprzęgło.
Potem popuścić skrzynię ( przy moście ) podłożyć np połówki palet pod skrzynie, spuścić trochę powietrza z kół by skrzynia się oparła na paletach. Odkręcić ją całkiem i cofnąć tym co zostało z ciągnika do tyłu tak by skrzynia znalazła się w miejscu silnika. No i pamiętajcie o cięgle blokady mostu.
No a do pierdół w postaci wypadniętego zabezpieczenia chyba nikt kabiny zwalał nie będzie

. a rób jak chcesz !! można też wymienić uszczelkę pod głowicą przez wydech..

Leszek   dla kolegów'

899

Odp: Skrzynia Biegów

Zabezpieczenie to się przyłapuje spawarką przez okno od dołu, tak zrobił u nas jeden kilka lat temu i jeździ.

900

Odp: Skrzynia Biegów

Dzisiaj albo jutro sprawdzę czy to zabezpieczenie wypadło bo jeżeli to tylko to to to będę szczęśliwy