1,541

Odp: Uprawa bezorkowa

Damian a jakby przezimował lepiej to jak myślisz plon byłby lepszy? Widziałem pod Poznaniem rzepak siany po orce punktowo, i siany co 45cm i powiem że nie wyglądało to za szeroko. Rzepak był jeszcze po zimie uśpiony a wyglądał mimo to potężnie.

1,542 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-05-10 14:51:50)

Odp: Uprawa bezorkowa

Wojtas czytaj że zrozumieniem to co pisze. Jak dobrze przezimuje zamiany  punktowo to jest ok a jak coś wyleci to już wtedy robi się mało, teraz wszystko sieje pronto wszystkimi redlicami co 15 cm. Znowu w Agrifarmie maja do siewu horsch focus to w nim do siewu rzepaku zakładają inną belkę siewna co ma szerzej rozstawione redlice, przy okazji dopytam sąsiada jaki tam mają rozstaw

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,543

Odp: Uprawa bezorkowa

Rafał jak masz jak to wypytaj wszystko co i jak, bo każde info dla mnie ważnie i chętnie posłucham.

1,544

Odp: Uprawa bezorkowa

jeżeli nie ma problemu z chwastami  to rzadsze sianie daje niekiedy wyższy plon,roślina ma wtedy wieksze pole manewru i sie rozkrzewi.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,545

Odp: Uprawa bezorkowa

forszaj303 marek napisał/a:

,roślina ma wtedy wieksze pole manewru i sie rozkrzewi.

Wytłumacz mi skąd bierze większe pole manewru skoro siejesz tak samo po 2.5kg czy punktowo co 45 cm czy normalnie co 11 cm......

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,546

Odp: Uprawa bezorkowa

Macie problem.... Ja dziś pospawałem M zostało jeszcze I oraz G

1,547

Odp: Uprawa bezorkowa

Bo wszystko trzeba robić z głową. Niektóre błędy pług wybaczy m in źle pocięta i nierównomiernie rozrzucona słoma.

1,548

Odp: Uprawa bezorkowa

Andrew89 napisał/a:
forszaj303 marek napisał/a:

,roślina ma wtedy wieksze pole manewru i sie rozkrzewi.

Wytłumacz mi skąd bierze większe pole manewru skoro siejesz tak samo po 2.5kg czy punktowo co 45 cm czy normalnie co 11 cm......

Z rzepakiem ogólnie nie praktykowałem, ale na zbożach to sie sprawdza i nie chodzi mi o rodzaj rozstawienia czy ułożenia nasion a wysiewem mniej kg czyli rzadziej ,ale z tym sianiem w rzedach też podejrzewam że coś jest choćby inaczej uformowany system korzeniowy?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,549

Odp: Uprawa bezorkowa

Aby kontynuować skutecznie temat bezorkowy potrzebuję kompaktora. 3 metry Ostroj Saturn byłby dla ZT akurat, ale ceny nawet za miedzą studzą zapał. Są nasze z Grudziądza ale to gruz. Budować samemu?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,550

Odp: Uprawa bezorkowa

Czym mieszać obornik słomiasty w bezorkowej? Mam opór tzw głębokiej ściółki z zimowiska dla bydła. Jakby dać dawkę 40-50 ton czegoś takiego to co może to wymieszać? Talerzówka? Gruber czy do takiego towaru tylko pług?

1,551

Odp: Uprawa bezorkowa

Na początek to żeby gnojara dobrze rozdrobnila i równo rozrzucila. U nas jeden co usługowo joskinami robi to ładną robotę robi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,552

Odp: Uprawa bezorkowa

tylko czy jest sens wozić słomę na pole ? lepiej zrobić wiosną pryzmę na polu i niech leży do jesieni aż się ładnie przerobi.

gg 5118068

1,553

Odp: Uprawa bezorkowa

Też bym taki zostawił do jesieni. Jeżeli chodzi oto co lepiej wymiesza to: gruber lepiej od byle jakiej talerzówki, natomiast dobra talerzówka lepiej od grubera.

1,554

Odp: Uprawa bezorkowa

zorak napisał/a:

tylko czy jest sens wozić słomę na pole ? lepiej zrobić wiosną pryzmę na polu i niech leży do jesieni aż się ładnie przerobi.

U mnie na zimowisku jest pryzma ale tak ubita przez krowy, że nie przerobi się do jesieni. A jak mam ładować obornik na przyczepy i przewozić z miejsca na miejsce to lepiej od razu na rozrzutnik i w pole.

1,555

Odp: Uprawa bezorkowa

talerzówka gruber będzie ciągać i może zapychać się

1,556

Odp: Uprawa bezorkowa

Juz było to wałkowane przez naszego naczelnego bezorkowca . Najpierw talerzowka potem gruber na gęsiostopach.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,557

Odp: Uprawa bezorkowa

To masz 2 przejazdy sprzetem który trochę oporu stawia. Na raz pługiem nie wyjdzie to samo?

1,558

Odp: Uprawa bezorkowa

Moim zdaniem rzepak punktowo siany nie da większego plonu zaoszczędzisz na nasionach bo wschody są lepsze niż po agregacie uprawowosiewnym i wysiewasz mniej kg. Paczkę na 3 ha rozsiewałem na 4 ha obsada na jesieni bajka.

1,559

Odp: Uprawa bezorkowa

niewydostanieszsie napisał/a:

To masz 2 przejazdy sprzetem który trochę oporu stawia. Na raz pługiem nie wyjdzie to samo?

jeśli chcesz nie widzieć obornika to taniej raz pługiem, natomiast jeśli chcesz zrobić dobrze glebie to trzeba obornik wymieszać w warstwie do 15 cm i wystające kłaki nie są oznaką źle wykonanej uprawy a zabezpieczeniem ziemi przed zaskorupieniem i oknem wentylacyjno drenażowym. Nasze wrażenia wizualne i mentalne w uprawie i hodowli nie zawsze są prawidłowe, i to co dla nas wydaje się dobre i ładne nie ma odniesienia do tego co potrzebuje gleba czy zwierzak. Miedzy innymi dlatego jest tyle kłopotów z ekoterrorystami i " przyjaciółmi zwierząt".

1,560

Odp: Uprawa bezorkowa

Zaskorupienie.
Wczoraj gadałem z kolegą. Około 30 listopada zasiał pszenicę po rzepaku. Późno bo pogoda nie sprzyjała długo grzebał się z ziemniakami nie miał czasu...
10ha rzepaczyska zaorał i zasiał pszenicę. Nie dane jej było powschodzić w 2016r. Od kiedy ruszyła wegetacja obserwował ją uważnie. Ruszyła. Niestety skorupa mimo lekkiej ziemi ją powstrzymała wzeszło około 5%. To co było pod spodem pozakręcało się po 3 razy jak ogon prosiaka  i nie dało rady wyjść. Było lekarstwo na to w postaci brony, niestety pole usiane błotnistymi plamami nie było szans. Jak już wjechał było za późno.