Temat: Lucerna-porady

Mój pierwszy rok jak zasiałem lucernę. Totalny laik jestem w temacie. Zasiałem razem z jarym żytem na wiosnę żeby było sporo masy za pierwszym koszeniem. Nie dałem nawozu bo nie wiedziałem za bardzo czy czasami zyto nie zagłuszy lucerny. I w pierwszym pokosie miałem 10balotów kiszonki, w drugim 6. Teraz na wiosnę chcę dac nawóz ale może lepiej mam sporo obornika już takiego przefermentowanego - na wybiegu cały rok leżał bo była wyskoko woda i nie mogłem go wywieźć - może dać czegoś takiego? Niedaleko mnie lucerniki lali gnojowicą po kazdym pokosie i rosło jak szalone, obornik wchodzi w grę tylko na wiosnę. Czy może nawóz ale jaki i ile mniej więcej?

2

Odp: Lucerna-porady

zaprawiłeś nasiona niraginą?
wal gnojem nie ma co się zastanawiać, szkoda że nie dałeś na zimę ale co tam zawsze roślinki skorzystają.
ile posiałeś na ha i jaka to lucerna?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Lucerna-porady

Dałem nitragine. Siałem 15 kg/ha i lucerna była jakaś polska w centali w Środzie brałem, mieli jakąś amerykańską ale jak przyjechałem to facet przede mną kupił wszystko

4

Odp: Lucerna-porady

Ja po każdym pokosie 200 kg saletry na hektar . Na to gnojowica jak jest .

5

Odp: Lucerna-porady

czy najlepiej odchwaszczać lucernę ? pięknie mi powschodziła i na tą chwilę mam 2-3 listki ale siałem po kartoflisku i mam dużo wschodów ziemniaków i rzucił się ostrożeń. Chwastox extra, basagran ? tylko te środki chyba cieniutkie na ostrożnia

gg 5118068

6

Odp: Lucerna-porady

A Corum 502.4 SL?

7

Odp: Lucerna-porady

jak lucerna? ćwiczyłeś coś? ja radziłbym Ci jednak się wstrzymać, pierwsze cięcie załatwi chwasty chyba że jest tego ogrom no zarejestrowany w lucernie jest basagran ale to drogi oprysk bo bodaj 2,5 litra trzeba dać a 1l kosztuje stówke.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: Lucerna-porady

dałem spokój, lucerna poszła ładnie w górę i zrównała się z ziemniakami a lada moment przegoni oset. Zobaczymy.

gg 5118068