501

Odp: Jaka jutro pogoda?

No i u mnie od wczoraj około 15 pada z małymi przerwami. Po sloiku licząc to jakieś 35l/m. Mam nadzieje że sie do połowy lipcacwypada i tedy da spokój nacdobry miesiąc.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

502

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nie wiem ile napadało pies deszczomierz zagryzł od tygodnia leje woda w kanale w garażu sie pojawiła dzis to jakaś masakra caly dzień taczka napadała i nie zamierza przestać a jutro puknij lotniczy w Świdwinie

503

Odp: Jaka jutro pogoda?

scoda19 napisał/a:

Nie jesteś sam maj dał tylko 25 prawie tyle co dziś w nocy i cały dzień taki będzie.

to u mnie na szczescie maj dał ponad 100 i to mnie ratuje, szkoda tylko tego czerwca

Rolnik z powołania:-)

504

Odp: Jaka jutro pogoda?

Od wczoraj rana do teraz 30l

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

505

Odp: Jaka jutro pogoda?

pada pada i cały tydzień zapowiada . mokro się zrobiło   ziarno robi się cięzkie i widzę kładzie się wszystko bez wyjątku .  Będzie  powtórka z przed kilku lat   chyba

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

506 Ostatnio edytowany przez Pietia (2017-07-01 22:50:20)

Odp: Jaka jutro pogoda?

Panowie jestem pod Karlobagiem wczoraj od południa zaczęło padać a w nocy tak dawało jak by ktoś wiadrem lał wodę dziś od rana żadnej chmurki na niebie, pogoda piękna 26 stopni.

PS.

Pozdrawiam wszystkich z przepięknej Chorwacji
smile:):):):):):):):pa::pa::pa::pa:

507 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-07-02 20:24:42)

Odp: Jaka jutro pogoda?

wszyscy do Chorwacji pojechali .   i fajnie . każdy zadowolony wraca.  bo nad naszym pieknym morzem  niestety pogody brak.

Leszek   dla kolegów'

508

Odp: Jaka jutro pogoda?

wczoraj armagedon pierwszy raz od 30 lat jak gospodarzę  taki grad i wiatr w moim rejonie poszło pasem i trafiło moje rzepaki , jeczmięń , kuku.  pszenicę .   masakra ..!!!! szkoda słów i na dodatek się wyjątkowo nie ubezpieczyłem. trzeba przyjąć plecaka. niestety. ale byłem na kuku kolegów  na 60 ha tylko pale na polu zostały liście na ziemi .. szok.

Leszek   dla kolegów'

509

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nie wiem co powiedzieć. Szok !

510

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja miałem tak dwa lata temu tydzień przed żniwami grad wytłukł całkiem jęczmień i prawie całą pszenice.
Padł mi silnik w ciągniku a póżniej w kombajnie i jeszcze na tą marną pszenice musiałem kombajn najmować. Trzeba było przyjąć to na klate i pogodzić się z firmą pod chmurką ,dopóki nie masz na magazynie to nie twoje.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

511

Odp: Jaka jutro pogoda?

Trza się ubezpieczać.... Ja star się co roku jak najwięcej ubezpieczać. Mróz, grad, ogień. W tym roku mam nie ubezpieczoną gorczycę i porzeczki. Gorczycę z chytrości bo ponad 100zł za ha a porzeczki to w ogóle zaporowa składka....

512

Odp: Jaka jutro pogoda?

miałem wymarznięcie w zimie 15 na 16 r to mi nie uznali szkody

Rolnik z powołania:-)

513

Odp: Jaka jutro pogoda?

Popieram wypowiedź Krzysika choć wiadomo od wszystkiego się nie da i przewidzieć też ale takie ryzyka jak grat to mało kosztowne. Pajej odwoływałeś się ?.

514

Odp: Jaka jutro pogoda?

tak nic to nie dało

Rolnik z powołania:-)

515

Odp: Jaka jutro pogoda?

Kuzyn 3 lata się sądził z PZju i z odsedkami dostał. U mnie co dzień pada wyjechałam dziś w jęczmień 15,6% zjechałem, meto na noc deszcz i burze masakra.

516

Odp: Jaka jutro pogoda?

Gdy tylko weszły ubezpieczenia upraw, ubezpieczam prawie wszystko. W ubiegłym roku moja ubezpieczycielka chorowała, ja przegapiłem termin i 13ha ozimin wymarzło. Rzepak wcześniej był ubezpieczony ale on przeżył. Kilka lat temu ta sama agentka zasugerowała żeby nie płacić już AC astry bo skończyła 10 lat i za 3 mieś walnąłem koziołka. Żona od ubiegłego roku ma w kalendarzu zapisane co i kiedy ubezpieczać.

517

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja puki co za wymarznięte oziminy przez 10 lat dostałem więcej niż wpłaciłem  składek więc się opłaciło. W porzeczce to wygląda tak że ubezpieczyciel chce składki na poziomie 10% wartości plonu więc nikt nie ubezpiecza bo to absurd. Prawdopodobieństwo straty 100% plonu jest na poziomie 1%.  Do tego odejmą mi koszty zbioru koszty transportu i g... dostanę.  Ubezpieczenia bez dopłat są dla nas średnio opłacalne biorąc pod uwagę statystyki....
Puki co na dzień dzisiejszy mamy kolejne ostrzeżenia przed burzami. tym bradziej w kolorze pomarańczowym.  http://pogodynka.pl/ostrzezenia

518

Odp: Jaka jutro pogoda?

a ja czekam na deszcz

Rolnik z powołania:-)

519 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2017-07-10 13:14:26)

Odp: Jaka jutro pogoda?

Chętnie oddam deszcz w dobre ręce, w tej chwili znowu dolało

520

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie w czerwcu 45l w lipcu chyba 10. nędza

Rolnik z powołania:-)