661

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Andrew89
Tą kijankę odradzam jak ktoś ma ciężką nogę potrafi nawet 14l ropy pier**l.
Kuzynka to ma jeździ trochę dziko i tak jej pali nie kopci tylko spala. Nie wiem gdzie to się podziewa.  Sharan podobny gabarytowo no może ciut mniejszy przy takiej jeździe nie przekroczy 9l. 
Fakt że kia w środku robi wrażenie....

662

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

colibeer napisał/a:

To seat leon 1.9 tdi

po co taki motór duzy?

Rolnik z powołania:-)

663

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Czy jest na forum jakis uzytkownik hondy f-rv?

664

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Mnostwo czesci, sprawdzony, trwały serwisowanie tansze niz 1.4tdi no i odglos przyjemniejszy .wersja 90 KM zadbana posłuży długo.

665

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Krzysiek napisał/a:

Andrew89
Tą kijankę odradzam jak ktoś ma ciężką nogę potrafi nawet 14l ropy pier**l.
Kuzynka to ma jeździ trochę dziko i tak jej pali nie kopci tylko spala. Nie wiem gdzie to się podziewa.  Sharan podobny gabarytowo no może ciut mniejszy przy takiej jeździe nie przekroczy 9l. 
Fakt że kia w środku robi wrażenie....

A jaki ma motor ? Nowszy na szynie czy starszy ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

666

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Hmmm dawno tego nie oglądałem to  że 2,9 to na bank a potem chyba CR...

667

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Pajej napisał/a:
colibeer napisał/a:

To seat leon 1.9 tdi

po co taki motór duzy?

Pajej chętnie bym Cię adoptował wink

668

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

hehe nie wiem czy tato chciałby sie pozbyc takiego syna. Zawsze byłem powaznie myślący jak na swój wiek wszyscy nauczyciele mi to mówili

Rolnik z powołania:-)

669

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Kolego ten dla Ciebie bedzie dobry https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mati … 169ab1b1b3 auto mojego kolegi i ten led na masce daje na boki  tak samo jak w przód no i lpg https://www.youtube.com/watch?v=qccmTvsdYS0

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tico lepsze:)

671

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

marcin napisał/a:

Kolego ten dla Ciebie bedzie dobry https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mati … 169ab1b1b3 auto mojego kolegi i ten led na masce daje na boki  tak samo jak w przód no i lpg https://www.youtube.com/watch?v=qccmTvsdYS0

mam nadzieje ze to żart

Rolnik z powołania:-)

672

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ja sprzedaje teraz passata B5 1.9 jak ktoś chętny zapraszam.. Potrzebuje pieniędzy i oo...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

673

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No... pospawałem przyczepkę kto przyjdzie to się nachwalić nie może... przyszedł czas na światełka. Podjechałem wieśwagenem w tdi i lece po kolei.... ku... stopy w samochodzie się nie palą! No cóż trza usterkę usunąć.
1) Bezpiecznik - OK
2) Żarówki - OK
3) włącznik - OKurwa
Wszystko działa a nie ma. No cóż trza może go po kabelkach pogilać może mysz albo co...
Odpiąłem kable klapy bagażnika bo tam w przegięciu kable się łamią.
Nic
wybebeszyłem tapicerkę by sprawdzić czy podłączenie haka jest ok.
NIc
Przyszedł sąsiad z laptopem podpieliśmy OBD i wywliło kupę błędów między innymi błąd pedału hamulca.
No ale właćznik jest ok. sprawdzany na wiele sposobów!  Mostkujemy wtyczkę czujnika i nic.
Wkońcu padł pomysł by podać prąd od strony żarówki.
Na kompie  pokazało że włącznik włączył światła mimo że go nie było w samochodzie.
Generalnie okazało się że kable od niego idą nie  "do bezpieczników" tylko do kompa od ABS. Ku.....a ! Już zbaraniałem nawet padł pomysł by podmienić kompa.  Po przemysleniu sprawy już bez sąsiada wziłem swój kabel do OBD i piracki program ( sąsiad ma oryginał) i grzebie dalej. Wykrywam przy okazji masę zależności np że pedał gazu inaczej reaguje gdy podaję prąd na żarówkę a inaczej gdy nie podaje...  I w końcu doczytałem między wierszami kodów że jest włącznik świateł stop  i jest czujnik położenia pedału hamulca. To co badałem na wiele sposobów to jest to drugie. Ten cudak podaje sygnał do ABS że coś się będzie działo. Patrzę szukam i rzeczywiście jest drugi czarny na czarnym tle wyglądał jak ogranicznik odbojnik pedała kable zasłonięte...... pół dnia na stopy..... rozbebeszona fura... co się nauczyłem to moje....

674

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Co się młodzik nauczy, starzyk będzie umiał wink

675

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

chłopaki skoro jest świerzy temat aut to kto mi podpowie jakie ciśnienie panuje w układzie klimatyzacji tak w barach albo atmosferach ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

676

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

w czasie pracy
około 1,5-4,5 bar na parowniku (w zależności od wypełnienia instalacji gazem standardowo przy pełnej instalacji ok 3,5-4) na skraplaczu około 15-18 bar

677

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

już tłumacze o co mi biega wpadłem na genialny pomysł zeby sprawdzić szczelność układu spręzarką poskładac instalacje bo dzisiaj zamontowałem brakującą spreżarkę do audi i jutro dokupie przewód od sprężarki do chłodnicy i zanim pojade i zapłace 200zł za nabicie i zeby mi to wywiało za godzine to chcę sam sprawdzić szczelność dlatego pytam ile moge napompować w układ powietrza zeby nic nie rozerwać i sprawdzić na łączeniach czy nie ma gdzies nieszczelności

Nie ma to jak FORTSCHRITT

678

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

powietrza nie powinno się pompować (wilgoć z powietrza i coś tam jeszcze chyba trudności z usunięciem potem czy coś ) u nas za 20 zł jest usługa nabicia azotem z olejem i kontrastem wtedy latareczka na UV i można szukać wycieków

679

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

najwyzej też tak zrobię pozakładam podjadę i niech mi zobaczą jak będzie wszystko ok to dopiero nabije

Nie ma to jak FORTSCHRITT

680

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Każdy szanujacy sie i klienta mechanik przed nabiciem czynnika sprawdza szczelność ukladu. A poza tym czynnik mozna w kazdej chwili ściągnąć z ukladu z powrotem, zeby nie uleciał

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38