561

Odp: Jaka jutro pogoda?

yokoslaw napisał/a:

ja to samo, a koszenie masakra poi 20 sierpnia jeszcze słoma zielona była.

Przypomnij Yoko ile N dostaje twoja pszenica wink

562

Odp: Jaka jutro pogoda?

to tez ale przesadziłem z siarczanem potasu, i było po biofermencie z bigazowani ;/

mdw

563

Odp: Jaka jutro pogoda?

Androl. Myślę że ten azot ma małe znaczenie. Zazwyczaj żyto u mnie dostaje 160kg w tym roku w związku z tym że było słabo skrócone poprzestałem na 120kg i jest zielone.
Podobnie w porzeczkach, śliwka mirabelka też już powinna być. Sąsiad ma nostrzyk dwuletni i widzę że wchodzi w pełnie kwitnienia gdzie w ubiegłym roku tuż po żniwach chciał go kosić. " Ekologiczny" owies sąsiada jest całkowicie zielony.
Problemem jest temperatura a właściwie suma temperatur... jest zimno najchłodniejszy lipiec od wielu lat.

564

Odp: Jaka jutro pogoda?

W tym roku zgoda. Aczkolwiek ze względu na przepłukanie tą ilością opadów od samej jesieni ja dałem średnio po 30 kg N więcej w tym roku.

565

Odp: Jaka jutro pogoda?

znowu wlało , talerzować za mokro, a rzepaków stoi od groma jeszcze

mdw

566 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-07-28 07:19:38)

Odp: Jaka jutro pogoda?

Rzepaków od groma i nie ma kim kosić. Jak się tylko zrobi pogoda to każdy u siebie będzie łapał i z rzepaków od razu wjedzie w zboża. Trzeba na przyszły rok kupić stół bo z roku na rok coraz ciężej o kombajn do rzepaku.

gg 5118068

567

Odp: Jaka jutro pogoda?

Gorczyca rośnie w strąkach.
Podobno rzepaki też
Byłem  na plantacji porzeczek miałem je zbierać w poniedziałek, zaczynam jutro. Masa owoców zniszczona! Liczę że już poszło się *** jakieś 10 -20 tyś zł.

568

Odp: Jaka jutro pogoda?

Patrząc po mapach radarowych nad mój region intensywne zjawiska dotrą około 14-stej , żyta wyglądają coraz gorzej , owies na lekkich glebach zaczyna się wymładzać...

569

Odp: Jaka jutro pogoda?

A u mnie właśnie ulewa z gradem :uuuu:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

570

Odp: Jaka jutro pogoda?

No i dolało intensywnym grubym deszczem...

571

Odp: Jaka jutro pogoda?

Łąki wszystkie pokoszone, niektóre zalane... Z przyczepy aż kapie, masakra...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

572

Odp: Jaka jutro pogoda?

Przeszła jedna burza idzie druga.

573

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie też przeszły dwie w odstępie pół godziny , dolało za pierwszym razem i za drugim poprawiło...

574

Odp: Jaka jutro pogoda?

Dolało i to srogo rzepak już mam porośnięty  niestety .  Wykosiłem może ze 40ar  i deszcz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

575

Odp: Jaka jutro pogoda?

Niedaleko mnie było gradobicie. Na ziemi czarno, na górze biało...

576

Odp: Jaka jutro pogoda?

a u mnie spokój

Rolnik z powołania:-)

577

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nie że jestem zawzięty na koszenie.Jednak niech się zdecyduje kto młóci ja czy ona. Zapłacić przecież ktoś mi musi, ona tylko kradnie mi plon po trochu tymczasem.

578

Odp: Jaka jutro pogoda?

Mówisz o pogodzie czy wrednej sąsiadce ? tongue

579

Odp: Jaka jutro pogoda?

o tej w tytule wątku, przecież.

580 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-07-28 22:31:08)

Odp: Jaka jutro pogoda?

Też mnie ona nie oszczędza , zabrała mi z dwa hektary siana , i nie pozwala wjechać bym je odebrał.