1

Temat: palce w ślimaku

witam czy tulejki na którym są przykręcone palce się smaruje czy nie a jeżeli niektóre mają luz to wymiana na nowe czy są jakie ś zestawy regeneracyjne

2

Odp: palce w ślimaku

Smaruje się, każda ma kalamitkę.  Żeby się do nich dostać ściągasz pokrywę. Co do luzu to u mnie każda ma trochę luzu odkąd go mam czyli ok 8 lat.

3

Odp: palce w ślimaku

no niestety u mnie nie ma żadnej więc na drugi rok muszę się tym zająć

4

Odp: palce w ślimaku

ja tych palców nie smaruje mam je na teflonie 5 sezon i nic tam nie ma kalamitek

5

Odp: palce w ślimaku

u mnie zamiast kalamitek są otworki ale tak sie składa że zawsze przed sezonem tam zaglądam to dziabne troche oleju i gra

tak z innej beczki, często zmieniacie te plastiki i blaszki trzymające palce? Bo u mnie to jakaś plaga, strzelam że wpływ na to ma zbyt mała odległośc palców od podłogi hederu (ile to u Was wynosi?)

6

Odp: palce w ślimaku

To jest to co przerobiłem w moim jako pierwsze założyłem palce z główkami od bizona a na bęben porobiłem z grubego pasa takie małe prostokąciki i je powierciłem i przykręciłem do bębna zamiast tych śmiesznych plastików i jeszcze lepszych blaszek.Taki patent ściągłem z jona ,prosta i fajna sprawa.

7

Odp: palce w ślimaku

i palce chodzą w otworach z pasa , ciekawe jak długo?

8

Odp: palce w ślimaku

witam jakaś rada na wymianę tulejek w palcach w ślimaku

9

Odp: palce w ślimaku

Zaznacz kolejność żeby po zmontowaniu palce pasowały do prowadnic

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: palce w ślimaku

Ja zawsze wymieniam kolejno wiadomo odkręcam palec później opaski od tulejki i odwrotnej kolejności wszystko składam staram się zawsze nowe opaski zakładać. W tym roku wymieniałem dwie.

11

Odp: palce w ślimaku

Akurat ten element uważam że jest do kitu. W claasie jest jeden element plastikowy za 2,5 zł i po klopocie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12 Ostatnio edytowany przez jacy (2017-07-28 08:30:19)

Odp: palce w ślimaku

ja się pytam o tulejki wewnątrz na ośce w bębnie a nie  na rurze

13

Odp: palce w ślimaku

Czy ta oś (wykorbienie) na której zamontowane są palce w ślimaku powinna być równolegle do podłogi? U mnie idzie pod skosem. Jak przestawić żeby szła prosto?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

Odp: palce w ślimaku

Coś się prawdopodobnie zgięło. Wyprostować lub wstawić nowe.

15

Odp: palce w ślimaku

andre902 napisał/a:

Czy ta oś (wykorbienie) na której zamontowane są palce w ślimaku powinna być równolegle do podłogi? U mnie idzie pod skosem. Jak przestawić żeby szła prosto?

wałek jest ugięty , nie ma możliwości regulacji

16

Odp: palce w ślimaku

Udało się go podprostować bez wyciągania. Musieliśmy go zgiąć jak próbowaliśmy wyprostować palec. Jest bardzo miękki.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

17

Odp: palce w ślimaku

Jak przedłużyć targańce w maszynie E514, aby uzyskać lepsze efekty żniwne? Czy istnieje możliwość zastosowania dodatkowego napędu szumachera E514 w celu zwiększenia wydajności żniwnej? Jakie są sposoby na zmniejszenie pochylenia hedera i utrzymanie go w odpowiedniej pozycji podczas koszenia? Jak ustawić optymalną wysokość koszenia, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Jak dokonać demontażu ślimaka w maszynie? Jakie są najlepsze rozwiązania w zakresie stołu do rzepaku? Jakie palce powinny być używane w ślimaku? Jak rozwiązać problem z motowidłami w maszynie? Jak naprawić lub wymienić napinacze w hedera E514? Jaka jest najlepsza przystawka do kukurydzy do maszyny E-512? Jakie są najlepsze stalki do bagnetów? Jak skutecznie używać podnośnika łanu w maszynie? Jak naprawić napęd kosy w maszynie? Jak wydłużyć wysuw motowidła w maszynie E 514? Jak naprawić blachy dna hedera w maszynie E514? Jak regulować targańce w maszynie E514, aby uzyskać optymalne rezultaty? Jak naprawić lub wymienić lewarek wyłączania hedera w maszynie? Jak skutecznie regulować ślimak hedera w maszynie?