Temat: Hałas podczas opróżniania zbiornika.

Po otwarciu rury wysypu i zazębieniu na kłach od żmijki w zbiorniku i po włączeniu wysypu, słychać rumot i hałas dochodzący ze ślimaka w zbiorniku i w rurze. Stało się to odkąd brat ujoł obroty silnika podczas wysypywania z 3/4 na 2/4. Patrzyłem łożyska nie ma żadnych luzów. Po rozpięciu rury tego hałasu nie ma.  Kły które zazębiają są trochę poddarte, ale w 16 miałem bardziej i nic się nie działo.

2

Odp: Hałas podczas opróżniania zbiornika.

rozłóż rurę żeby sie zazebiła normalnie zgaś silnik ściągnij paski od wysypu zboża pokreć kołem i bedziesz słyszał czy rura gdzieś nieociera , morze rura ci za nisko wisi na lince iwystarczy ją podciągnąć

3

Odp: Hałas podczas opróżniania zbiornika.

Dzięki, sprawdze i zobaczę.

4

Odp: Hałas podczas opróżniania zbiornika.

Znów z tym samym problemem sad Otóż początek ślimaka w rurze ociera o taki pręt który jest na spodzie rury, dodam, że ociera i stuka tylko w jednym miejscu. Panewka plastikowa która znajduje się na początku ślimaka w zbiorniku(ta przed tymi kłami zazebiajacymi ma luz. To zaczęło ocierać się gdy bratowi zapchala się rura(z jego winy). Wyciąć kawałek tego pręta w którym to miejscu się ociera ??

5

Odp: Hałas podczas opróżniania zbiornika.

Albo wymień tulejke co nie jest proste

6

Odp: Hałas podczas opróżniania zbiornika.

Panowie wylatala mi gdzies ta tulejka plastikowa przy slimaku w zbiorniku, jak sie do tego zabrać? Bo szukałem tej części w katalogu i nie bardzo moge znalezc