1,601

Odp: Uprawa bezorkowa

Czyli robiąc samemu grubera żeby 7 zębów było na dwóch belkach musiała by być konstrukcja miga tak jak wy macie?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,602

Odp: Uprawa bezorkowa

Jeśli nie jest konieczne by były dwie belki to dać Więcej. Rama w vałkę jest fajnym rozwiązaniem, jednak jak masz maszynę na tradycylnej ramie to poco od razu nowa rama jak można belkę dolożyć.
Mig ma też jedno miejsce gdzie lubi czasem coś złapać. Widziałem u Marka Popisa że ma to juz inaczej zrobione, ja jednak dałem tak jak szła rama i teraz między środkowym i drugim zclewej i z prawej jest dość ciasno.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,603

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

w tym roku po żniwach poszła dwa razy talerzówka  http://i61.tinypic.com/2w3n77p.jpg
potem gruber http://i60.tinypic.com/2exrfxw.jpg
http://i59.tinypic.com/zoazhl.jpg
i na koniec siew http://i62.tinypic.com/14lk391.jpg

Marki od tego wału packera nie rwie Ci wieżyczki? Ja zrobiłem podobnie dałem ściankę 5mm i ta wytrzymała jednak oryginalną ramę z wału amazone wyrwało. Spawy wytrzymały. Wał swoim ciężarem podczas podnoszenie łamał wieżę. Teraz dołożę jedno cięgło od razu nisko niech wisi na ciegle. I z packera przedniego wyjmę skrobaki, bo ciężko idzie jak się oblepi..

1,604

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie jak z siewem rzepaku ? w mulcz czy orać ?? w tym roku chcę 18ha posiać i nie chce mi się tego orać ale mam mnóstwo słomy na wierzchu  wrrrr  popryskałem RSM em ale  to i tak za późno

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,605

Odp: Uprawa bezorkowa

oraj

mdw

1,606

Odp: Uprawa bezorkowa

Po jęczmieniu ozimym mam już 3 razy gruberem robione, śmiało można by siać. Tuż przed siewem pójdzie gruber do głębokiej uprawy. Grzech by było na to pole pługiem wjeżdżać. Mam jednak i drugi kawałek 2,2 ha pod rzepak ten zaorze. Wczoraj dopiero gruberowany, pod gruber poszła polifoska.

1,607

Odp: Uprawa bezorkowa

A jak na początku tygodnia pogruberowałem i leży. resztę zrobię jutro, ale nie chcę orać. W międzyczasie dam wapno nawozy, i czekam na deszcz. Później jak samosiewy ruszą to gruber n głęboko i dopiero zasieję. Nie spieszę się,bo jak uprawki zrobi się lepiej, to póxniej lepiej rośnie.

1,608

Odp: Uprawa bezorkowa

Niby tak niby nie . Mam mało czasu  i się zastanawiam bo albo ogarnę temat do wtorku albo dopiero  we wrześniu  się zasieje .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,609

Odp: Uprawa bezorkowa

Próbował ktoś z Was siać rzepak po rzepaku w systemie bezorkowym? Dało radę w miarę pozbyć się samosiewow?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,610

Odp: Uprawa bezorkowa

Ciekawi mnie jak wyszło zboże siane u Sławka naszego moderatora? Nic się nie chwalił plonem, a jestem ciekaw jak to wyszło.
Jeszcze jedno pytanie do uprawy pasowej rzepaku po pszenicy lepiej ścierń zostawić niski czy wysoki tak aby kłosy pozbierać? Tak się zastanawiam, że przy wysokim ścierniu słoma trzyma się korzenia i jest mniej materiał do zapchania.

1,611

Odp: Uprawa bezorkowa

Szału nie było. Pszenżyto z trzech ha mozaiki (od VI z do IV b) dało 10 ton. Rozkład opadów był bardzo niekorzystny. Na wiosnę wody za dużo, w lato za mało. W dołkach wygniło, na górkach wyschło.
Żyto z 2,5 ha - 7 ton, warunki jw.
Na tych działkach było w ubiegłym roku siane to samo. Zwyżka plonu na każdej działce 1 tona.

1,612

Odp: Uprawa bezorkowa

szs napisał/a:

Próbował ktoś z Was siać rzepak po rzepaku w systemie bezorkowym? Dało radę w miarę pozbyć się samosiewow?

Bardzo gleboka orka, koniecznie z przedpłużkami żeby jak najmniej  ziemi z osypanym rzepakiem było na wierzchu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,613

Odp: Uprawa bezorkowa

sławek 42 napisał/a:

Szału nie było. Pszenżyto z trzech ha mozaiki (od VI z do IV b) dało 10 ton. Rozkład opadów był bardzo niekorzystny. Na wiosnę wody za dużo, w lato za mało. W dołkach wygniło, na górkach wyschło.
Żyto z 2,5 ha - 7 ton, warunki jw.
Na tych działkach było w ubiegłym roku siane to samo. Zwyżka plonu na każdej działce 1 tona.

Czyli jakieś korzyści są skoro plon nieco większy. Będziesz próbował  siać tak bezorkowo?

1,614

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzesiu po kilku latach takiego systemu u rozniaka rzepak sypal połowę tego co normalnie orkowo uprawiany u gospodarzy ale on tego głośno nie powie. Ponoć wykupił większość udziałów mzuri.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,615

Odp: Uprawa bezorkowa

Na głębokim czarnoziemie można tak siać, ile jest takich gleb w Polsce ?. Sposób Mpopisa + dobry płodozmian, widzę u nas. Osobiście dobrego płodozmianu u siebie nie dam rady zrobić, więc i pługiem co roku parę ha.

1,616

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

Grzesiu po kilku latach takiego systemu u rozniaka rzepak sypal połowę tego co normalnie orkowo uprawiany u gospodarzy ale on tego głośno nie powie. Ponoć wykupił większość udziałów mzuri.

Tak właśnie myślę siać tylko rzepak pasowo i buraki, jednak pod buraki na jesieni komplet uprawek i poplon. I tak się zastanawiam czy będzie zniżka w plonie jak mówisz?

1,617

Odp: Uprawa bezorkowa

W taki sposób jak piszesz to pokusił bym się o stwierdzenie że będzie zwyzka plonu. Nie widze siewu zbóż w striptil'u . Zboża potrzebuja sporo miejsca na korzenie w cienkiej wierzchniej warstwie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,618

Odp: Uprawa bezorkowa

No właśnie pod rzepak to mi się widzi, a pod buraki jest czas na wymieszanie resztek i nawozów na całej powierzchni. Niby strip till jednak tylko w rzepaku uproszczenia, w burakach już tylko na wiosnę podsiew nawozów dodatkowo pod korzeń. A zboża normalnie. Wszystko będzie w dobrym płodozmianie, także zboże po zbożu praktycznie nie będzie lub bardzo rzadko.

1,619

Odp: Uprawa bezorkowa

Zobaczę jak czas mi pozwoli.

1,620

Odp: Uprawa bezorkowa

Pytanie czy po kukurydzy na kiszonke jak zrobie talerzowka kompaktowa raz plytko scierń a drugi raz gleboko pod siew bedzie dobrze pod pszenice i pszenżyto?