1

Temat: czujnik poziomu paliwa

Gdzie taki znajduje się w forszaju 323 i jak go podłączyć ? Mile widziane zdjęcia smile

2

Odp: czujnik poziomu paliwa

ten czujnik sie znajduje w zbiorniku paliwa big_smile  musisz odkrecic czesc górna maski  chyba na 6 sróbek 6 na10 klucz  sciagasz ta czesc maski i bedziesz go widział big_smile a podlaczyc to  niewiem bo mi niedziała chyba własnie ten czujnik mam palniety sad

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: czujnik poziomu paliwa

do czujnika dochodzą dwa przewody jeden to prąd od wskażnika a drugi to masa u mnie z konstrukcji maski ale u mnie też nie działa w środku się popsuło drucik jest przerwany raz to naprawiłem podziałało może z tydzień i padło muszę nowy kupić ale to tak przy okazji się zrobi

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

4 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-04-05 07:05:42)

Odp: czujnik poziomu paliwa

Ja kupiłem od osiemdziesiątki na 12V. Ma 3 styki. Masa, lampka rezerwy i wskaźnik. Co ciekawe myślałem że musze go pod instalacje 12V podłączyć.
Podłączyłem wskaźnik i pod 12V i pod 24V i wskazania były takie same smile Dopiero wtedy przypomniałem sobie że wskaźnik mierzy rezystancję a ona nie zmienia się niezależnie od napięcia przyłożonego :stu: . Dodatkowo podłączyłem lampkę i mam teraz też kontrolkę rezerwy.

Z tym czujnikiem są tylko dwa ale:
po pierwsze trzeba go przedłużyć (musiałem uciąć pręt w połowie, użyć starej rurki od anteny samochodowej i przedłużyć go nieco. Poza tym trzeba troche popróbować z wygięciem drutu aby pokazywał dokładnie dolne stany a nie górne(troche zabawy ale nic trudnego).
Po drugie otwory dokładnie nie pasują więc trzeba czymś rozwiercić (ja je wytapiałem precyzjnie lutownicą) no i podłożyć pod spód z wyciętej opony uszczelnienie żeby nie wychlapywało tam gdzie jest nie wkręcona śruba.....

Jak narazie chodzi i wskazuje stan mniej więcej od 20 do 80 litrów wskaźnikiem... kontrolka zaczyna migać przy ok 30 litrach.

5

Odp: czujnik poziomu paliwa

Ja kupiłem "oryginał". Drut dziesięć centymetrów za krótki. Rezerwę pokazuje od 80 l. Kto zgadnie, gdzie go kupiłem ? Podpowiadam - nie pokazując palcem, gość ma ksywę na literę P.

6

Odp: czujnik poziomu paliwa

powiedzmy  pantera big_smile eheh a ile dałes za ten czujnik bo mi tez umarł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: czujnik poziomu paliwa

Niestety nie pamiętam. Wiem że nie był drogi, bo na cenę nie kląłem. I co z tego, że czujnik działa jak i tak muszę wozić listewkę ? Ma to i dobre strony. Jest czym od wilków się opędzić ! Jest na czym kapotę powiesić podczas intymnej czynności jaką jest np. sr...e. Chociaż ta akurat sytuacja jest bardzo stresująca, bo wtedy nie ma się czym od wilków opędzać.
Wojtas, daj sobie spokój z tym czujnikiem. Lepszym rozwiązaniem i zdecydowanie tańszym są dwie listewki, dłuższa na kapotę. A jaki komfort ?!

8

Odp: czujnik poziomu paliwa

dobre big_smile hehe  nio ja taka listewkke  to akurat sostuje taki przyzad chodz u mnie wilków niema:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: czujnik poziomu paliwa

przewijał ktoś już uzwojenie w tym czujniku? bo mi właśnie potargało ten drucik,ale nie wiem czy jak nawine nowy to bedzie dobrze pokazywać

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

10

Odp: czujnik poziomu paliwa

Trzeba by było zmierzyć: długość całkowitą drutu, ilość zwojów, pole przekroju drutu, rezystancję drutu. Rezystancję trzeba wyliczyć bo jest ona podawana w najczęściej w Ω/M. Czyli zmierzyć np. na odcinku 5cm i pomnożyć razy 20. Wtedy kupić drut o takich parametrach i nawinąć. Będę próbował reanimować taki czujnik to napiszę w dziale zrób to sam.

https://sites.google.com/site/fortschrittinfo/

Przyjmę rysunki do rekonstrukcji np. schematy, teksty, instrukcje itp. Pisać PW lub mail
sebastian.hojka@outlook.com