1 Ostatnio edytowany przez mpopis (2017-08-20 16:29:26)

Temat: okrywanie sterty słomy

czym najlepiej okryć stertę słomy czy siana? Folia, plandeka,fliz(włóknina)?

2

Odp: okrywanie sterty słomy

Są tanie plandeki z reklam, i bardzo duże rozmiary. Jednak ważą dużo..

3

Odp: okrywanie sterty słomy

Ja w tym roku kupiłem fliza z "Big Agro" od wczoraj wieczora do dziś spadło ok 25 mm deszczu i powiem że ładnie woda spływała słoma lekko wilgotna ale ponoć pod tym flizem ma oddychać słoma pożyjemy zobaczymy... siano mam okryte banerami i takimi plandekami https://www.olx.pl/oferta/plandeka-plan … c4e094f920 i powiem że bardzo ładnie zarobione i naprawde grube...

4

Odp: okrywanie sterty słomy

Od lat okrywam folią kiszonkarską przeważnie wytrzymuje 2 lata. Sterty stawiam na płasko 4-3-2-1 folię kupuję o szerokości 10 m wisi 0,5 m nad ziemią. Każdy rząd przyciśnięty sznurkami z oponami na brzegach. W tym roku suchą zebrałem i przed deszczami udało się przykryć.

5

Odp: okrywanie sterty słomy

Jak na razie tylko fliz wytrzymał u mnie więcej niż rok. Próbowałem foli kiszonkarskiej czarnej i czarno-białej, to po lepszym wietrze folia strzelała i się rwała. Miałem plandekę taką jak można kupić na przyczepę 130g/m2 i ona wytrzymała więcej ale przy ponad 100km/h wietrze podniosło ją razem z pasami strażackimi i oponami. Fliz mimo dużych wichur nie został nawet ruszony.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

6

Odp: okrywanie sterty słomy

Jak się dociska rzadziej niż co balot to folię zerwie, sąsiad tak zmodernizował mój sposób. Opony od osobówek to też mogą być, ale co druga i dociążona kamieniami. Powtarzam, okrywam tak od lat (chyba 10) nie zerwało mi nigdy.

7

Odp: okrywanie sterty słomy

Ja dawałem nawet po dwa pasy na 1 balot i nic to nie dawało.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

8

Odp: okrywanie sterty słomy

Ja okrywam zwykłą niebieską plandeką. ,Na dole sterty układam opony , 20-stki i ciągnikowe akurat dół plandeki trochę przyciskają , no i później do opon sznurki i przerzucam przez całą stertę na drugą stronę , dociągam i dowiązuje do drugiej opony , sznurki daje mniej więcej co 1.5 do 2 metrów od siebie. Słoma spod tego trochę gorsza niż ze stodoły ale przynajmniej nic nie zgnita i niewiele odchodzi. Oczywiście z biegiem czasu plandeka w niektórych miejscach się podrze szczególnie zimą także co roku najlepiej kupić nową.

9

Odp: okrywanie sterty słomy

A ja próbowałem wszelkich sposobów , folię zawsze zrywało a w samej stercie zamakało na dzisiaj stawiam baloty pojedynczo tak by się nie stykały i na pewno są suchsze niż te w stercie bez okrywy , gdy pada biorę te ze stodoły a gdy pogoda to te z zewnątrz .

10

Odp: okrywanie sterty słomy

robię identycznie jak Andrzej.

gg 5118068

Odp: okrywanie sterty słomy

Ja też stawiam pojedynczo,gdy mialem w stercie zrywalo plandeke a mialem taką ciężką z raklamą,była gęsto przywiązana do dolnych balotów,to trzymało ale plandeka sie porwala po wichurze. Lepiej jest trzymać pojedynczo   ,można jeszcze zastosować patent z oponami,że podkładasz opone 20 od przyczepy albo  2 "14" z osobówki pod balota to spód nie zagnija tak bo woda spłynie po oponie na dół,opony nie mogą być za duże ani za szerokie bo woda bedzie sie zatrzymywać we wklęśnieciach opony więc najlepsza jadna wąska dwudziestka albo dwie 14.
Problem w tym że trzeba mieć trochę tych opon. U nas u wulkanizatora można za darmo brać, więc znajomy wynalazł taki patent i przyjeżdża z przyczepą po opony i zadowolony.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

12

Odp: okrywanie sterty słomy

I w takim przypadku trzeba mieć sporo miejsca na to

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: okrywanie sterty słomy

No trzeba mieć obszar,ale coś za coś smile

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

14

Odp: okrywanie sterty słomy

Jest jeszcze jeden nie zły sposób - stawia się np. po 3 stojące jeden na drugim baloty i taką stertę przykrywa się z góry folią a na to daje się ziemię . Proste i mało kosztowne .

15

Odp: okrywanie sterty słomy

Widziałem sterty ułożone w ten sposób tylko zamiast ziemi na górze było ułożone kilka balotów żeby folię trzymały.