21

Odp: Wiertatka stołowa

Panowie kupiłem wiertarkę kolumnową, na wiertła wkładane nie zaciskane. Mam pytanie, czy teraz pod każde wiertło będzie potrzeba mieć swoją tulejkę  czy są jakieś redukcje pasujące do kilku wierteł? Widziałem różne tulejki redukcje ale zielony jestem na razie w temacie...

22

Odp: Wiertatka stołowa

A jaka to wiertwrka? Stożeka masz 8rozmoarów. W najkopularniejszych wiertarkach miejszych była trójka, większe czwórka,. Nie musisz używać wierteł ze stożkiem. Najłatwiej będzie kupić łeb i trzpień pod łeb. Możesz wtedy dalej uzywać zwykłych wierteł.
Co do tych ze stożkiem to z trójką będą wietła jak dobrze pamiętam 10-24mm

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

23 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-09-07 21:29:45)

Odp: Wiertatka stołowa

Wiertarka na paski, ale wysoka koło 1.6m , jakaś niemiecka. Co to za trzpień to nie mam pojęcia muszę dopiero jutro pomierzyć.  Właśnie a jak jakbym chciał wiercić wiertłem 30mm?
Na zwykła wiertła do 12mm śmiało wystarcza mi wiertarka stołowa i ona ma normalny uchwyt wiertarski do 16mm. Małe otwory będę wiercił dalej nią.  Na dużej będę wiercił w zasadzie tylko otwory 18, 20, 25, 30mm takie przynajmniej jest założenie, a wiadomo, ze w życiu różnie bywa.

24

Odp: Wiertatka stołowa

Sory mk3 są do 30mm. Pier sprawdz co to za stożek. Zmierz w najszerszym miejscu, czyli na końcu gilcy. Około 18mm to mk2,  24mm to mk3, 31mm to mk4 i 44mm to mk5.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

25

Odp: Wiertatka stołowa

Podaj wymiary końcówki stożka powiem ci jakie mk... w kazdy stożek morse"a można zastosować tulej redukcyjna i tulej zwiększająca a także uchwyt samocentrujący do wierteł walcowych

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

26

Odp: Wiertatka stołowa

Kurde Pany właśnie takiej wiedzy mi trzeba wink i brakuje mi niestety. Jednak powoli powoli się uczę big_smile Dziś pomierzę.

27 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2017-09-08 20:52:15)

Odp: Wiertatka stołowa

Wiertarki WS 15 i WSD miały stożek MK2, w sumie wystarczający to domowego użytkowania, a co do stożków to tu masz tabelkę z wymiarami https://pl.wikipedia.org/wiki/Sto%C5%BC … %E2%80%99a

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

28

Odp: Wiertatka stołowa

Dzięki Panowie za porady. Mam stożek 3. Pojechałem dziś z małym Krzysiem do człowieka co kupuję u niego te wiertła brzeszczoty i inne pierdoły. Gość to sprzedaje w piwnicy kamienicy, wszystko zawalone po brzegi do oporu. Kazał mi wejść i sobie szukać co potrzebuję. Wlazłem między regały i szukam. Nie mogłem znaleźć wiertła 18 to mi wychylił się i pokazał.W międzyczasie cały regał zawalił się na mnie i przycisnął mnie do drugiego regału co przy ścianie stał. Rzadko jest coś co mnie przestraszy, i zawsze zachowuję zimną krew, jednak dziś myślałem, ze już nie wylezę spod tego regału. tak mnie ścisnęło, że myślałem, że mnie połamie, lub powietrza mi zabraknie... Powoli jakoś wylazłem ale najgorzej było dziecku wytłumaczyć, że wszystko dobrze, bo się przestraszył. A chciałem mu pokazać taki sklepik co takie duże wiertła ma Pan.....

29

Odp: Wiertatka stołowa

Jak masz mk3 to jesteś już gość ☺ a czemu Tak mówię? Bo w morse"a mk3 wkładasz wiertła do 31mm a po założeniu tulei zwiększającej zakladasz ponad 40mm dziś na wiertarce z mk3 robiłem otwór 37mm w detalu 25mm grubość trochę zchodzi z takim otworem ale robisz sobie sam!!!
Teraz czekają cię zakupy wiertł a to cholernie droga sprawa....

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

30

Odp: Wiertatka stołowa

Większość rzeczy co robię to robię od podstaw to wtedy można dorabiać pod wiertła jakie się ma. Ten człowiek co kupuję to liczy takie wiertła 1mm=1ł A muszę zapytać na targu bo też jest gość co sprzedaje nieraz tanio.

31

Odp: Wiertatka stołowa

1mm za 1zł i tak dobra cena, ciężko jest niekiedy uzyskać lepszą cenę, ale czasem się udaję.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci