Temat: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Witam w moim 323 dzisiaj zaczęło coś jarmolić, po osłuchaniu maszyny zauważyłem że wałek sprzęgłowy od strony skrzyni jest ciepły( ta tuleja między skrzynią a obudową sprzęgła pod podłogą kabiny) i łapiąc za ten wałek od strony skrzyni ma luz na boki,
Moje pytanie co do demontażu sprzęgła wiem co robić ale co dalej czy to łożysko wychodzi na zewnątrz skrzyni czy do wewnątrz i w ogóle jak się za to zabrać, pomogło by mi foto z katalogu, z góry dziękuje za pomoc

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

gdzieś na forum kolega bamreras wkleił instrukcję napraw po NRD , musisz szukać

3

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

https://drive.google.com/file/d/0B2lhkv … p=drivesdk instrukcja.
Co do tego jak to wyjąć, to po odkręceniu podstawy pomp sprzęgła i hamulca musisz odkręcić skrzynie pośrednoą po 4 śruby z każdej steony jak dobrze pamiętam.
Cały wałek sprzęgłowy idzie ze skrzynią. Gorsza wiadomość to to że bez demontarzu pompy. Hydraulicznej skrzynia nie zejdzie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-09-03 07:27:00)

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Dzięki wielkie próbuje to pobrać a jaki numer ma to łożysko i uszczelniacz

Ale się wczoraj wściekłem, postawiłem w środę rano ciągnik do zrobienia, miał gość robić od razu a tu dupa traktor przestał 4dni i nawet nie dotchnął go, kur.... nie wiem co teraz zrobić sam nie mam czasu, pracuje nie wyrabiam na zakrętach, ciągnik potrzebny może jeszcze na tym łożysku pojeździć a jak się obrobie to sam go ogarne bo jak sam sobie człowiek nie zrobi to nic nie będzie mial

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

5

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Ręce mi opadają, zjeździłem dziś moją okolice w poszukiwaniu mechaniora do Forsza ale nie znalazłem takiego, naprawiają tylko 30stki i 60tki, a najlepiej to kasę im zapłacić i samemu naprawić, co to się porobiło Z G R O Z A

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

No to trza zawinąc rękawy i do dzieła...

7

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Bezwzględny brak czasu

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Żeby to była robota na zimę to sam chętnie zrobiłbym, a teraz to rzeczywiście czasu brak.

9

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Dla tego gdy kupuje się 323, 300 stoi i czeka aż się młody wyłoży. Gdy znajdzie się czas młodziaka wink się cuci.

10

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

300 stał rok niby tego 323 podszykowałem, a tu niespodzianka ale wczoraj go przyprowadziłem i w pole idzie a pewnie zrobię go w zimę sam bo majstrów u mnie ni ma

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

11 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-09-04 19:48:30)

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Silnik już wyciągnąłem  na pewno *** łożysko w obudowie sprzęgła to pierwsze od silnika i to słynne nu 1016, znerwowali mnie te psełdo mechaniory  że roboty w huj a tu silnik w 3 godzinki wydarłem i to na trzeźwo jutro wydrę sprzęgło i się zobaczy a kasa w kieszeni zostanie za robote

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Sprzęgło wyciągnięte, nu 1016 posypało się ale dalsze też, sprzęgło przywiozłem z Iłży nowe, wyciągnąłem skrzynię pośrednią z wałkiem i moje pytanie jak rozebrać wałek żeby wymienić łożyska na nim i uszczelniacze

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

13 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-10-22 16:33:25)

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Koledzy pomóżcie, jestem świeżo po wymianie sprzęgła i łożysk na wałku sprzęgłowym,
Sprzęgło kompletne wziąłem z Iłży niemieckie, wszystkie łożyska wymienione, traktor dziś skończyłem składać po tygodniu ze szwagrem,
Łożysko wyciskowe ustawiłem luz 9mm, drugi stopień 2mm, traktor wyjechał z garażu sprzęgło pięknie wysprzęglało było wszystko ok trochę pojeździłem i postawiłem maszynę,
Po godzinie zapaliłem traktor wciskam sprzęgło a tu mi nie rozsprzęgla zacząłem przedłużać cięgno od wysprzęglika i nic w końcu zmniejszyłem luz między pieskami na 5mm i dalej nic, naciskami sprzęgło na zgaszonym zapieram kijem no i niby pieski naciska łożysko ale chyba nie tyle co trzeba,
Druga sprawa to jak łapie za wałek drugiego stopnia w skrzyni pośredniej od strony łożyska nu 212 to właśnie on jest tak dobrze ciepły, czy to ma się ułożyć czy coś jest nie tak,
Łożysko jest nu 1016m przekładka taka aluminiowa no i łożysko nu 212, co może być nie tak bo mi już ręce opadają, pomocy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

14 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-09-10 20:10:04)

Odp: Łożysko na wałku sprzęgłowym?

Był u mnie Grzegorz89 pokminilismy, poregulowaliśmy, pojeździliśmy po polu i zaczęło sprzęgło rozsprzeglać także dzięki Niemu maszyna bryka, stwierdził ze ma iść w pole i tak będzie super
Duży plus dla Kolegi

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile