1

Temat: fortschritt 323 nie chce skręcać

Witam
Potrzebuje pomocy bo mam poważny problem,nawet nie za bardzo wiem jak to opisać.
Wygląda to tak, skręcam kołami w prawo czy w lewo bez znaczenia gdzie chciał bym jechać ,a  ciągnik jedzie dalej prosto (tak jak by tylne koła pchały przednie, nie ma znaczenia na jakim podłożu) Proszę o jakaś rade bo nie wiem gdzie mam szukać problemu.

2

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

Troszku mało opisałeś,bo inna przyczyna będzie jak promień skrętu ci się powiększył a inna jak żadnej reakcji nie ma na kołach.

3

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

blokada włączona?

4 Ostatnio edytowany przez tom102 (2017-09-25 22:07:22)

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

Mam ten ciągnik od nie dawna w sumie nic nim nie robiłem,jak jeździłem nim na pusto to źle skręcał ale dzisiaj podczepiłem pług i jest masakra, w ogóle nie idzie skręcić. Może inaczej koła skręcają bardzo dobrze kierownica lekko chodzi, problem jest taki ze na skręcie cięgnik jedzie dalej prosto,porostu przednie koła są tak jak by pchane do przodu.
Jaka blokada i gdzie to można wyłączyć czy włączyć?

5

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

scoda19 napisał/a:

Troszku mało opisałeś,bo inna przyczyna będzie jak promień skrętu ci się powiększył a inna jak żadnej reakcji nie ma na kołach.

Promień nie wiem czy mi się powiększył bo tak jak pisałem wcześniej mam ten ciągnik od nie dawna i nawet nie wiem jaki powinien być.Reakcja na kołach jest skręcają normalnie tylko ciągnik nie skręca (pcha je do przodu powiedzmy bokiem )coś tam minimalnie skręcą, ale żeby pokonać zakręt powiedzmy 90 stopni to muszę cofnąć i podjechać do przodu przynajmniej z sześć razy

6

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

Wygląda na zblokowany mechanizm różnicowy, albo oba.

7

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

Myślałem że to mechanizm różnicowy na tylnych kołach. Można to jakoś odblokować w prosty sposób ?

8

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

Zespół przełączników z prawej strony deski rozdzielczej, klawisz opisany 1x1, piąty z prawej albo pierwszy z lewej, może jest załączony na sztywno. W tym przypadku bez powietrza w instalacji powinien skręcać prawidłowo.
Siłownik blokady tylnego mechanizmu jest z prawej strony mostu, może jest zapieczony w pozycji wysuniętej, elektrozawory sterujące są przy lewej ramie między skrzynką na akumulator a tylnym kołem.
Siłownik przedniego mechanizmu jest przed mostem z lewej strony.
Sprawdź cały układ. Powodzenia !

9

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

przełączniki sprawdzałem jest ta sama sytuacja bez względu na położenie przełącznika, elektrozawory na oko działają bo słychać wyraźne ' pykniecie'   przy przełączaniu. Sprawdzę dzisiaj ten siłownik czy faktycznie nie jest zapieczony. Bez powietrza w instalacji chyba jest to sama , ale nie jestem już pewien, wczoraj jak ruszałem na pewno nie było powietrza w instalacji  przynajmniej przez moment powinien skręcać normalnie ,zanim sprężarka nie nabiła powietrza.

10

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

A może ktoś zaspawał dyfer jal w bmw zeby mieć max szpere....
Zżuć podłogę będzie przy skrzyni ten siłownik. Odepnij go od dzwigienki, na dzwigienkę rurka i rozruszaj. Jak zapiekło się to zazwyczaj na dźwigience.
Jak lekko będzie chodziła to masz pękniętą sprężynę odwodzącą na ośce blokady.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

11

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

sprawdziłem wszystko, prawdopodobnie  pękła sprężyna siłownik chodzi ładnie ale nie odbija do końca i mechanizm się nie rozłącza.

12

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

Dzwigienka też pracuje rozumiem.
Do sprężyny trzeba zwalić całą zwolnicę z chamulcem niestety. Może by starczyło dospawać do dźwigienki oczko i założyć na zewnątrz puki co.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13 Ostatnio edytowany przez jano323 (2017-09-27 15:58:05)

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

trzeba zwalić podnośnik żeby zdjąć sprężynę z wałka , może kamienie się skończyły i coś zablokowało, tablica 3402 w katalogu w dziale instrukcje katalog jeszcze (ciepły)

14

Odp: fortschritt 323 nie chce skręcać

dźwignia pracuje ale nie odbija do końca, puki co odbiłem ja ręcznie i napęd się rozłączył. Na razie nie ma czasu na większy remont, ale można tak jechać bo koła się rozlokowały