641

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

a wiesz może kiedy te targi będą bo chętnie przyjadę sie spotkać i pogadać do Ostródy rzut beretem to nie widzę problemu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

642

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

10-11Luty... To co spotyykamy sie znowu Tomuś? 😇

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

643

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

no ba wiadomo wink tylko wczesniej zeby było czasu spokojnie pogadać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

644

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Bez orki po rzepaku pszenica siana https://www.youtube.com/watch?v=jB55Uu35Hqg https://www.youtube.com/watch?v=LyqGB7f0k1Q

645

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pajej napisał/a:

marzy mi sie taki AUŚ

Lepiej żeby te Twoje marzenia o siewniku z Unii się nie spełniły bo będziesz klął na czym świat stoi... Ja do 2019 i sprzedaję i biorę albo vaderstadta albo horscha albo pottingera

646

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pawel21990 napisał/a:
Pajej napisał/a:

marzy mi sie taki AUŚ

Lepiej żeby te Twoje marzenia o siewniku z Unii się nie spełniły bo będziesz klął na czym świat stoi... Ja do 2019 i sprzedaję i biorę albo vaderstadta albo horscha albo pottingera

Dlaczego?? Ja ze swojego Kvernelanda też nie jestem w pełni zadowolony i myślę podobnie jak Ty, żeby go wymienić jak tylko będę mógł na vaderstadta.

647

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pawel21990 napisał/a:
Pajej napisał/a:

marzy mi sie taki AUŚ

Lepiej żeby te Twoje marzenia o siewniku z Unii się nie spełniły bo będziesz klął na czym świat stoi... Ja do 2019 i sprzedaję i biorę albo vaderstadta albo horscha albo pottingera

mi chodziło o taka konfiguracje. Kompaktowa brona talerzowa i na niej accord

Rolnik z powołania:-)

648

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pajej napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
Pajej napisał/a:

marzy mi sie taki AUŚ

Lepiej żeby te Twoje marzenia o siewniku z Unii się nie spełniły bo będziesz klął na czym świat stoi... Ja do 2019 i sprzedaję i biorę albo vaderstadta albo horscha albo pottingera

mi chodziło o taka konfiguracje. Kompaktowa brona talerzowa i na niej accord

Ten zestaw wygląda OK
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-kvern … b;promoted

649

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Nie wiem jak inni uważają, ale jak redlice talerzowe to koniecznie kółka kopiujące. Inaczej głębokość siewu to loteria. Jestem w stanie się założyć, że w tym siewniku przy ustawieniu nacisku redlic wg instrukcji wschody są nierówne (szybciej wschodzą rośliny posiane redlicami dłuższymi niż krótszymi - różnica ok 2 dni) właśnie przez nierówną głębokość siewu. Dojście do w miarę równych wschodów zajęło mi 3 lata ....

650

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pawel21990 napisał/a:
Pajej napisał/a:

marzy mi sie taki AUŚ

Lepiej żeby te Twoje marzenia o siewniku z Unii się nie spełniły bo będziesz klął na czym świat stoi... Ja do 2019 i sprzedaję i biorę albo vaderstadta albo horscha albo pottingera

Masz chyba siewnik fenix jak dobrze pamiętam co cię w nim w...ja.

651

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Rudemenes prawdę mówisz. Ja przechodziłęm przez temat zbyt głębokiego siewu w zeszłym roku.  Ogólnie z  dwojga złego lepiej za płytko niż za głęboko.

652

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Zależy co i przy jakiej pogodzie. Tak czy tak loteria.

653 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2017-10-26 15:55:22)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Łożyska w talerzach wysiewających już wymieniam. Łożyska wszystkie poszły w kółku napędowym i całym mechanizmie. Dzień stania w trakcie siewów... Pękł mi ten profil od napędu wysiewu, pękła ta jedna rama od mocowania redlic. Schodzi guma z kółek, na rzepak nie mogę go idealnie ustawić... Skrobaków 3 czy 4 zestaw założony na wał. Zacinają się znaczniki i wiele innych pierdół o których bym chciał zapomnieć wink Jak talerzowe redlice to tylko z kółkiem. A sieje trochę ponad 100 rocznie...
Znajomemu odradzałem i się napalił. Kupił i tak samo cuda się dzieją :nooo:

654

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

No właśnie talerzowe redlice w accordzie są drogie w utrzymaniu bo wszystko na lozyskach. W amazonach jest na tulejkach i wszystko gra

E 516 na części
Telefon 695 076 269

655

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

D9 masz na łożyskach

656

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Zbieracz kamieni:
https://www.youtube.com/watch?v=xzHCxZDiqJg&t=7s

657

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Sam robiłeś tą maszynę? Kurde jak niektórzy mają tak zakamienione pola to naprawdę warto takim zbieraczem pojechać.
Kombajn kupiłem ze śląska to sita były zapchane kamieniami połupanymi...

658

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Robi wrażenie!

659

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

To znajomego, konstruuje peleciarki i inne maszyny z tym związane, od jakiegoś czasu pracował nad tym zbieraczem. Ktoś już kupił. Muszę go namówić na agregaty do strip tillu.

660

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pawel21990 napisał/a:

To znajomego, konstruuje peleciarki i inne maszyny z tym związane, od jakiegoś czasu pracował nad tym zbieraczem. Ktoś już kupił. Muszę go namówić na agregaty do strip tillu.

U mnie nikt nie chce przyjść za 20 zł za godzinę zbierać kamieni. Tyle co sam i brat z ojcem mi pomogą... A U niektórych gdzie lżejsza ziemia to kamieni jest dużo.