741

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Właśnie mam dylemat, bo jak kupię doblo to i audi będę jeszcze jeździł, a jak stilo to audi będzie stało. Szkoda mi jej trochę bo się nasiedziałem przy niej, i jeszcze nasiedzę.. Sprzedać szkoda, z resztą niewiele wezmę za nią. Moja Babka (audi80) już ducha wyzionęła prawie całkiem i w przyszłym tygodniu trafi na wagę, a potrzebuję dwóch samochodów.

742

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

co do fiata to miałem bravo no i nigdy więcej już tego mieć nie chcę grat nieziemski
teraz mam A4 B5 no i to jest samochód a na roboczy to dobry jest passat b4 tani jak diesel 1.9 90 km to i mało spali a i częsci jest w brut

Nie ma to jak FORTSCHRITT

743

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Gelek ile za audiczke twoją trzeba zapłacić?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

744

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Silnik mam już kupiony bo stary padł mi na drodze. Słuchaj za dużo wsadziłem w ten samochód,żeby sprzedać go po cenie po jakiej chodzą.Jakbym wziął z 15 to sprzedałbym, a za te pieniądze to można mieć już lalkę i to jaką się chce. Prawda jest taka, że ludzie boją się tych samochodów, ale nie takie to straszne, a wygoda jest. Jakość też bardzo dobra.

745

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Grzegorz89 napisał/a:

Potrzebuję szybką opinię na temat fiata doblo i fiata stilo. Użytkuje może Ktoś? Samochód z przeznaczeniem na codzienne tłuczenie.

Jeździłem Doblo z najprostszym możliwym silnikiem - 1,9 D. Rocznik 2004. Silnik prosty w budowie. Sprzęgło zwykłe (bez dwumasy). Po polach jeździ i jeszcze z tyłu można mu wrzucić pół tony nawozu. Największa awaria, to skrzynia. Piąty bieg wyskakiwał. Jak się trzymało dźwignie to trzymał. Koszt używanej skrzyni - 200 zł. Wymiana - samemu w 6 godzin. Spalanie w okolicach 5-5,5 litra. Jak na auto "rolnicze" to się nadaje.

746

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No właśnie dzwoniłem do człowieka co ma takie na sprzedaż, ale raz odebrał, teraz nie odbiera. Prawda jest taka, że jak człowiek nie odbiera lub nie chce rozmawiać, robi łaskę,. to olewam z daleka, bo z reguły wychodzą szopki.
Rudemenes co zrobiłeś z tym autem. Może ktoś ma coś takiego na sprzedaż?

747

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Sprzedałem, ale tylko dlatego, że nazwijmy to - musiałem. Teraz dojeżdżam Peugota Partnera, rocznik 2004, również z silnikiem 1,9D. Jest w moich rękach praktycznie od nowości (najpierw jako firmowe służbowe, a w 2010 odkupiłem go od firmy). Mogę o nim powiedzieć to samo co o Doblo. Prosty w swojej budowie. Tani w eksploatacji. Ma najechane trochę ponad 300 000. Jeszcze jako służbowe pękł w nim pasek rozrządu i głowica była spawana. Teraz tez już chyba pompa wspomagania pada, bo na zakrętach na siłę ciągnie do prostego. Wytłuczony już jest. Ale na polnych drogach lepiej się zachowuje niż Doblo. Generalnie - polecam na gospodarstwo auta tego typu jak właśnie Partner, Doblo, Berlingo, Kangoo.

748

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ja właśnie za takim Doblo się planuje przejechać jak tylko Sharana złożę (okazało się że nie skrzynia tylko półoś ale problem z dostaniem takiej jest)  bo widzę po Pandzie siostry że Fiat ma całkiem nieźle wykonane samochody. Ile takie Doblo może ciągnąć na haku ?  Bo Sharan bez  hamulca może tylko 700 DMC  a z 2000dmc. I jest problem bo większość przyczep ma 750. A ładowność w dowodzie jaka jest? pewnie  1050+94 kg jak w tego nie włoży :-(  zawieszenie z tyłu jest na resorze?

749

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Jeździłem dłuższy czas Expertem 1,9D i 1,9TD to był wół roboczy i na paliwo niezbyt szkudny. Ogrzewanie rewelacyjne, idealnie zestopniowana skrzynia biegów, dość wysokie zawieszenie i pancerne nadwozie. Polecam każdemu ten wóz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

750

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Brat ma jakiegoś kangura nagranego. Zobaczę co to jest. Powiem szczerze, że potrzebny jest mi właśnie taki wół roboczy, choć nie ukrywam że chciałem coś już z tej epoki, jeśli o komfort chodzi. Chcę z hakiem, jak nie to założę. Jedynym warunkiem co musi być niezależnie od marki to żeby mieścił 5 osób. Mnóstwo jest samochodów 2 osobowych w super stanie, ale tymi żonka dzieci do szkoły nie zawiezie, jak padnie drugi...
Marek te eksperty  to podobne coś jak fiat scudo?

751

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tak to bliźniak

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

752

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Własnie w sumie wszystko mi jedno jak się nazywa. Ważne, żeby dupę woziło nie bardzo gniło i ni psuło się co chwilę.
Powiedz ile taki diesel spalił na krótką jazdę wokoło komina?

753

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

7-9 ale ja latałem po powiecie i non stop z towarem albo po towar, czasem z przyczepką. Na pusto raz leciałem do Jaskota koło Jeleniej Góry i z powrotem to poniżej 7/100 wyszło. Pod koniec współpracy dostałem 1,9 TD, bardzo fajnie się tym jeździło zwłaszcza z przyczepką, ale za krótko nim jeździłem aby coś o spalaniu powiedzieć.
Nie wiem jak Scudo, ale Expert ma ocynkowaną budę. Raz w plecy wbił mi się Opel Calibra to u mnie straty na poziomie 200-250 zł a Calibra na złom 5500 zł wypłata z mojego OC - szkoda całkowita.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

754

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Jak dla mnie na gospodarkę to tylko jakiś "pikap" Mam ducato z burtami i nie wyobrażam sobie samochodu do gospodarstwa z blaszaną zabudową. Jak tam BB wrzucić? Jak stal 6m przewieźć? A słomę z pola? To musi być odkryty mniejszy bądź większy ale odkryty.  Blaszaki są idealne dla mieszczuchów jedzie taki na usługi ma cenne narzędzia na pace ......
Kumpel ma golf II  pikap  to dopiero wynalazek...
Kupić sharana i zrobić picapa wink

755

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Krzysiek są przecież dwukółki.

756

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Wiem, mam 3m długą wink Razem z fiatem zestaw ma 5.7m paki. To dopiero zestaw dla rolnika! Muszę jeszcze sobie zrobić hak do MFa bo nie ukrywam wyżej wymieniony zestaw boi się błota fiacik solo sobie radzi. Nie wyobrażam sobie w tym roku dowodzić czegokolwiek takim np doblo + przyczepka po polnych drogach. Na pikapa wrzucam BB z ziarnem czy nawozem i lecę, trza nakręcić na trawie nakręcam wiadomo wszystko w granicach rozsądku ale ....

757

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Od dwóch lat mam do gospodarstwa terenówke 4X4 i jak dla mnie jest git. Szkoda że ograniczona ładowność i przestrzeń. W przyszłości jak będzie wolna kasa to szukam starą navare byle by nie była zgnita. Wszędzie przejdzie i do tego jak pisze Krzysiek otwarta paka. Na polowanie tak samo idealny bo tylko szlałcha na koniec i czysto i bez smrodu w środku

E 516 na części
Telefon 695 076 269

758

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Krzysiek napisał/a:

Jak dla mnie na gospodarkę to tylko jakiś "pikap" Mam ducato z burtami i nie wyobrażam sobie samochodu do gospodarstwa z blaszaną zabudową. Jak tam BB wrzucić? Jak stal 6m przewieźć? A słomę z pola? To musi być odkryty mniejszy bądź większy ale odkryty.  Blaszaki są idealne dla mieszczuchów jedzie taki na usługi ma cenne narzędzia na pace ......
Kumpel ma golf II  pikap  to dopiero wynalazek...
Kupić sharana i zrobić picapa wink

jeszcze HDS na to i juz idealnie, gość w sasiedniej wiosce tak ma super sprawa. Ziarno czy nawozy wozi samochodem w HDSem ładuje do siewnika czy rozsiewacza. 1 ciągnik i jeden samochód a robota idzie

Rolnik z powołania:-)

759

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Wszysto zależy co komu potrzebne i na co stać a do nawozów to naczepa z sypem rozsiewacz w dół i tak jeden rozsiewa nawozy.

760

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tak myślałem nad kia sportage. Jak to się sprawuje? Na gospodarstwo mogłoby być fajne. Kolega Laszek ma jak to się kieruje?