941

Odp: Skrzynia Biegów

Z biegami jest ok. To reduktor na I i II zakresie wybija ale tylko pod obciążeniem. Na "sucho "wszystko działa jak trzeba . Biegi wchodzą dobrze ,reduktor wrzucam opuszczam pług i po 5m trach wyskakuje. Wajcha zostaje na miejscu tylko tak jakby widełki puszczały. Wczoraj je dokręciłem na wodziku poszło pół obrotu kluczem. Najgorsze że żeby to sprawdzić to trzeba wszystko składać a jak coś nie tak to znowu rozbierać a to jest trochę pracy. Na trybach od reduktorów brak luzu łożyska ok, nie wiem muszę to jeszcze raz sprawdzić mam nadzieję że to kwestia regulacji tym bardziej że przed remontem skrzyni było ok.

942

Odp: Skrzynia Biegów

Sprawdz widełki czy nie pękneły koło śruby.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

943

Odp: Skrzynia Biegów

Tak sprawdzę . Mam pytanie czy gdzieś jeszcze może  rozłączać te reduktory. Na zdrowy rozsądek to raczej nie, ale to fortschritt więc wszystko jest możliwe.

944

Odp: Skrzynia Biegów

Na przesówce od wstecznego. Może masz źle ustawione widełki od wstecznego i to one mogą ci biegi wybijać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

945

Odp: Skrzynia Biegów

Tą od wstecznego to sprawdzę . Ma może ktoś foty jak te wodziki powinny być ustawione.Ten wsteczny to dał mi do myślenia może faktycznie są widełki źle ustawione. Ale jak wsteczny reduktor może wybić?.

946

Odp: Skrzynia Biegów

Przesówka przód tył jest ostatnią przesówką przed zdaniam momentu obrotowego na tryb atakujący tylnego mostu. Wszystkie biegi grupy 1 i 2 idą przez tą przesówkę. Mimo że zatrzask wodzika jest dwupozycyjny to i tak idzie pośrednio ją ustawić przez co mamy luz.
Ustawiasz ją tak że wbijasz pierwszą lub drugą grupę, wodzik od prz/tył zostawiasz na przód i sprawdzasz luz między przesówką a trybem, wbikasz tył i sprawszasz luz z drugiej strony przesówki. Za każdym razsm jak wodzik zatrzyma się w zatrzasku czy to w jedną czy drugą stronę przesówka musi całkowicie się zazębić.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

947

Odp: Skrzynia Biegów

Koledzy potrzebna skrzynia do 323 koledze padła

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

948

Odp: Skrzynia Biegów

W sensie co padło?
Zimą zakładałem inne koła reduktora na górnym wałku. Bhły one na bierzniach szersze o 2-3mm (pochodziły z zt 300). Na biegach polowych jest ok. Na grupiecszosowej jak latają sobie luźno trą o obudowe skrzyni. Dziś się tak nasiliło ze musze je noestety skomtolować.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

949

Odp: Skrzynia Biegów

Powiedzcie mi w 323 jednak prawdą jest ze bardziej awaryjne są skrzynie niż od 300 i 303? Warta jest skórka za wyprawkę jeśli chodzi o podmianke? pytam na przyszłość..

950

Odp: Skrzynia Biegów

bamreras napisał/a:

W sensie co padło?
Zimą zakładałem inne koła reduktora na górnym wałku. Bhły one na bierzniach szersze o 2-3mm (pochodziły z zt 300). Na biegach polowych jest ok. Na grupiecszosowej jak latają sobie luźno trą o obudowe skrzyni. Dziś się tak nasiliło ze musze je noestety skomtolować.....

Do kladnie nie wiem wiem ze jakieś biegi mu się posypały i chce wymienić skrzynie

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

951

Odp: Skrzynia Biegów

Z całą skrzynoą trudny temat. Ostatnio jak się orientowałem to niżej 3tysi nic nie było. Stan nieznany.
Bez sprawdzania jak s śdodku wygląda bym nie zakładał nawet jak by mi ktoś się zarzekał że jest ok.

Co do awaryjności to najmłodsze skrzynie do forszów mają 27lat, kilka tysi mth za sobą i jakoeś bierzące naprawy.nic noe jest wieczne a tym bardziej skrzynie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

952 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2017-11-01 16:44:17)

Odp: Skrzynia Biegów

Cześć wszystkim  ! W moim 323 posypał się wsteczny  po rozebraniu skrzyni  okazało cię że  nie tylko to . : 
https://images81.fotosik.pl/882/d631e722ce892905med.jpg
https://images82.fotosik.pl/883/0dbe40338edf8eb3med.jpg
z pierwszego obrazka  potrzebny  mi jest  wałek nr. 7
z drugiego natomiast zębatka  nr. 5 , 12, 11, 10  sad  .  Czy ktoś ma  jakąś skrzynie na części  ?  Czy macie  namiary na kogoś kto ma dobre części  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

953

Odp: Skrzynia Biegów

Masz dwa takie same obrazki...
Rano zerkne co mam..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

954

Odp: Skrzynia Biegów

Jak Marku czegos nie bedziesz miał to wtedy ja poszukam

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

955

Odp: Skrzynia Biegów

Od 323 nie ma nic... kilka pierdółek zostało.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

956

Odp: Skrzynia Biegów

To lipa Bamreras  ...  Mam  problem z ostatnim trybem który  został w skrzyni . Nie  wiem jak go  wyciągnąć żeby  nic  nie  uszkodzić  .  Jest to tryb pośredni od  wom .    Ten tryb ma  frez  w środku w który  wchodzi    długi  wałek ze sprężyną    od wom .  Ktoś z moich okolic  wie  gdzie stoi jakiś  na części ?  Panków ma dobre  części ?   Bo  kupię  ursusa smile .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

957

Odp: Skrzynia Biegów

ja kupiłem używkę u Wiesia nie tanio i na razie nie żałuję na regałach widziałem jeszcze inne dudy ale pytaj.

958

Odp: Skrzynia Biegów

Wg opisu w Twoim poscie nie moge odnaleźć tego co szukasz . Jak możesz to zadzwoń 663119649 popatrze co mam w swojej drugiej skrzyni. Co do tych trybów od WOM'U to moje mają ubytki w gładzi ale mam obie sztuki.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

959

Odp: Skrzynia Biegów

" u Wiesia" czyli ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

960

Odp: Skrzynia Biegów

Postolice,  często się wiesza na OLX