1,701

Odp: Uprawa bezorkowa

U nas teraz po kukurydzy srają się z tigerem ale nie wygląda to za dobrze, w dodatku ciagają go catem na gasienicach a ten to już w ogóle nie nadaje się na takie mokre pola

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,702

Odp: Uprawa bezorkowa

Jeżeli ktoś może wjechać, najlepiej przy tej wilgotności same zęby bez jakichkolwiek wałów, zima zrobi swoje.

1,703

Odp: Uprawa bezorkowa

Tylko mnie zastanawia jedno.
Założenie przy tej uprawie jest takie że zęby mają kruszyć uprawiać ziemię a ja wpadam w mokrą glinę i widzę jak pazur jak dłuto wyciąga taki długi wiór. Czy tam jest jakieś kruszenie tej części która nie miała bezpośrednio kontaktu z pazurem?
Dokończę kawę i jadę walczyć wyjdę i pogrzebię, przyjrzę się efektom. Ładna pogoda zrobię fotki
O tym co pług robi w takich warunkach to w ogóle nie chcę dyskutować...

1,704

Odp: Uprawa bezorkowa

Trzeba przed zimą ruszyć,  najlepiej samym dłutem. Trzeba pomóc zimie i spulchnic jak najgłębiej, mróz zrobi reszte. Jak nie ruszysz ziemi na zimę to wiosną bedziesz ciasto uprawiał a nie glebę. To dotyczy zwięzłej ziemi , piachy to co innego

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,705

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek, przecież Ty masz fajnego polskiego zawieszanego głębosza, bez wałów. Jakbym takie coś miał to tym pojechałbym.

1,706

Odp: Uprawa bezorkowa

Co z tego że mam. Dziś skończyłem lekkie kawałki. Mam film tylko muszę zmontować.
Wjechałem na glinę... pod górkę ciągnik sam nie chce jechać. Jak jedzie w poprzek to bokiem.
Jak 2 pazury dotkną ziemi to staje....
Pługiem takie rzeczy robi się jak mróz złapie a gruberem się da?

1,707

Odp: Uprawa bezorkowa

czekam na filmik

Rolnik z powołania:-)

1,708

Odp: Uprawa bezorkowa

To ja siedziałbym na dupie, bo roboty Ci u nas dostatek i zawsze będziesz mieć inne zajęcie. Sam będę próbował, choć deszcz miał przyjść koło soboty a dziś już mży.

1,709

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Pługiem takie rzeczy robi się jak mróz złapie a gruberem się da?

Nic na siłę, nie gruberem to pługiem, nie pługiem to gruberem, a czasem trzeba dać sobie luz i przeczekać, aż da się normalnie robić którąkolwiek z maszyn. Jak mawia mój sąsiad: Grunt to po ziemi twardo stąpać i fujarę co dzień kąpać, a wszystko jakoś się ułoży...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,710

Odp: Uprawa bezorkowa

To zrobione to po pszenicy
To nie zrobione to żytnisko
Jedno i drugie raz talerzowane z tym że w życie ściernisko miało 50cm...
https://images83.fotosik.pl/891/1453364d982b5583med.jpg

https://images84.fotosik.pl/891/267d1e9c5c6430demed.jpg

https://images84.fotosik.pl/891/ecf284ee36af069fmed.jpg

1,711 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-07 22:57:03)

Odp: Uprawa bezorkowa

Okazało się że nie ma za bardzo czego składać i jest tylko tyle ....

https://www.youtube.com/watch?v=UkA75H2DDxI

Generalnie słomy na wierzchu jest sporo. Były miejsca gdzie talerzówka poszła 2 razy, były miejsca gdzie talerzówka poszła raz ale za to było jeżdżone ciągnikiem i tam słomy nie ma prawie wcale.

No cóż pogoda nie rozpieszczała w tym roku...

1,712

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak chwyci mróz mozna spokojnie robić,  byle snieg nie spadł na miękką ziemię

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,713

Odp: Uprawa bezorkowa

I jeszcze z bliska
https://images82.fotosik.pl/893/39906be5fa9378efmed.jpg

1,714

Odp: Uprawa bezorkowa

Pora rozejrzeć się za dobrym mulczerem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,715

Odp: Uprawa bezorkowa

ile ty masz tam zębów ??  w jakiej szerokości ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,716 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-07 23:07:52)

Odp: Uprawa bezorkowa

8 i między nimi 2m

Mulczer?  Wystarczy pogoda by szło to pogłaskać broną albo talerzówką....

1,717

Odp: Uprawa bezorkowa

z obserwacji bezorkowców wiem, że albo mamy dobry kombajn i kosimy na zero, albo kosimy jak kosimy i mulczerem na zero. potem talerzowanie a następnie gruber na głęboko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,718

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

8 i między nimi 2m

Mulczer?  Wystarczy pogoda by szło to pogłaskać broną albo talerzówką....

czym Ty się martwisz ? że masz dużo słomy na wierzchu ? ja bym się cieszył. Zima i czas zrobi swoje i ta słoma będzie sie kruszyć nawet przy bronowaniu. jeżeli robisz już na zimę to dobrze by było zrobić to bez wału....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,719

Odp: Uprawa bezorkowa

Kiedyś chłopaki pojechali do Dronningborg do fabryki kombajnów Massey-ferguson i oglądali testy kombajnów na poletkach. Zdziwili się mocno jak zobaczyli że tam kosili niewiele poniżej klosow. Jak spytali czemu tak wysoko to powiedzieli im że kombajn jest od zbioru ziarna a slomą ma zająć się agregat... Ot takie mają podejscie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,720

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie martwię się. Do wiosny jest 4-5 miesięcy po tym czasie nie powinna robić problemów.
Jak pisałem w miejscach gdzie było zrobione coś więcej niż talerzowanie jest lepiej.