1,721

Odp: Uprawa bezorkowa

Fakt  Leszek masz Racje   kombajn jest po to by zbierać ziarno,  w Claasie   zalecenie jest   by kombajn zbierał to co w katalogu piszą powinien zbierać   około 30cm  zboża   a resztę fakt trzeba mordować agregatem ale widzę że talerzówka  na pierwszy raz najlepiej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,722

Odp: Uprawa bezorkowa

Albo trzymać łan w ryzach z wiosny i zetniesz 30cm i zostanie 10cm.

1,723

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś trochę zmarzło więc dało się dojśc do pola na którym ostatnio byłem jak siałem.
2,3 zdjęcie przedstawia różnicę pomiędzy uprawą pszenicy z pługiem i bez.
Ja migowałem sasiad orał robiliśmy to tego samego dnia. Potem przyszła ulewa jedna druga.....
Ja obsiałem wszystko kolega tylko do gliny.
https://images81.fotosik.pl/950/2ffa328085997a1cmed.jpg

https://images83.fotosik.pl/949/58b2a0331c8e591fmed.jpg

https://images81.fotosik.pl/950/1730291d9d9ac69amed.jpg

https://images81.fotosik.pl/950/12d5debd997d97c3med.jpg

1,724

Odp: Uprawa bezorkowa

Co o tym sądzicie warto go kupić? Rama i łapy wyglądają bardzo solidnie nakładki do wymiany i trzeba by było dołożyć jakiś wał. Myślę jeszcze wywalić jeden ząb i rozstawić je na 2,4m żeby forsz dał radę. Tylko czy te łapy będą dobrze mieszać ziemię ,rzucać ją do przodu? https://www.olx.pl/oferta/kultywator-gl … cmVDP.html

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,725 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-12-31 13:14:17)

Odp: Uprawa bezorkowa

A nie jest on przypadkiem za niski ? nie będzie się zapychał ? chyba ,że nie będziesz nim robił ściernisk lub pól z dużą ilością resztek... Miałem kiedyś kultywator firmy everst to te łapy wyglądały bardzo podobnie i niestety praca nim nie była zachwycająca.

1,726

Odp: Uprawa bezorkowa

Do ścierniska mam agregat talerzowy używał bym go do ruszenia i napowietrzenia gleby przed sianiem.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,727

Odp: Uprawa bezorkowa

Przed sianiem czyli do głębokiej uprawy tak?
To za niski.
Cena z kosmosu
1kg x 2zł to max bo rama widać solidna nada się tylko trzeba ją przezbroić

1,728

Odp: Uprawa bezorkowa

Wszyscy mają ceny z kosmosu za zwykłe podorywkowe wołają sobie po 3tyś wzwyż jak coś ciekawszego to nie osiągalne dla mnie cenowo. Bałem się bardziej w tym agregacie ,że belki są zbyt blisko siebie.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,729

Odp: Uprawa bezorkowa

Są 3 belki więc nie jest zle. na moje oko 60 70 cm pomiędzy nimi więc jest ok.

Wiesz za 3 tyś masz z 700kg stali lub 3 tony złomu na ramę, zima jeszcze długa...

1,730

Odp: Uprawa bezorkowa

To u mnie gościu ma za 3,5 silowolffa 3m 13 łap z elementami horsch

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,731

Odp: Uprawa bezorkowa

A ma go gdzieś wystawionego na jakiejś aukcji?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,732

Odp: Uprawa bezorkowa

Wygląda na to że będzie kilka dni z temperaturą na minusie a ja mam do uprawy 3ha  nasiąkniętej wodą gliny i jeszcze daleko od domu. Jak to rozegrać. Próbować jak tylko zmarznie te 2-3 cm czy poczekać parę dni? Prawdopodobnie ochłodzenie potrwa tydzień.

1,733

Odp: Uprawa bezorkowa

Rób jak tylko zacznie robić się skorupa.  Ja zamiast wieczorem pojechałem na drugi dzień  przed południem i sobie rozwalilem dętke , a to była sobota i wszystko pozamykane ,czekalem do wtorku z robotą.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,734

Odp: Uprawa bezorkowa

Trzeba było dzwonić, bo mam takich ludzi co mają takie rzecz all time

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,735

Odp: Uprawa bezorkowa

Dętki do bizona ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,736

Odp: Uprawa bezorkowa

W żniwa jak byłem w niedzielę wieczorem po dętkę 18,4-34 do mojej 512 to do bizona też miał, w zasadzie wszystkie podstawowe rozmiary miał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,737

Odp: Uprawa bezorkowa

No to bym trochę podziałał.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,738

Odp: Uprawa bezorkowa

Przy gruncie -10 nawet nie próbowałem jechać z reszą nie miałem czasu opiszę w "ręce opadają"

1,739 Ostatnio edytowany przez marcin (2018-01-09 00:19:34)

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś widziałem Poznaniacy mocznik siali jak boga kocham na rzepak

1,740

Odp: Uprawa bezorkowa

w połowie grudnia niedaleko mnie lali rsm na rzepak, przy tej pogodzie początkiem lutego wyjadą ludzie na ostro z nawozami

mdw