Temat: suchy kwiecień

Jak tam wasze zboża jare?;przez tą susze w kwietniu są umnie bardzo nierówne wschody.Przejeżdżałem ostatnio przez Swiecie i tam też widziałem że jare kiepsko powschodziły mam nadzieje że deszczowy maj poprawi te zboża

2

Odp: suchy kwiecień

Ja po zeszłym suchym roku z jarych mam tylko ziemniaki.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3

Odp: suchy kwiecień

deszczowy Maj smile ładne napisane szkoda tylko że tego deszczu na oczy jeszcze nie widziałem neutral   juz 2 miesiące nie padało  zimowy jęczmień sie wykłosil a  zborza ozime usychają juz są place wysuszone neutral  w tym roku  będzie tragedia

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: suchy kwiecień

Fakt,kiepsko z tymi wschodami zbóż jarych.Na uzytkach zielonych też nie lepiej-chyba przyjdzie nam do afryki na staż jezdzić.

5

Odp: suchy kwiecień

na warmi i mazurach też kiepsko z opadami na szczęście z jarych mam tylko kukurydzę

6

Odp: suchy kwiecień

W okolicach Olsztyna masakra wszystko mi schnie.

7

Odp: suchy kwiecień

U nas nie ma problemu na razie. Na szczescie popadało solidnie przez 4 dni. Wiosenne 100% powschodziły z zimowymi podobnie wszystko ok.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

8

Odp: suchy kwiecień

U nas wkońcu popadało nawet solidnie jare zboża są nawet dosyć ładne ale zimowe wypaliło na piachach.

9

Odp: suchy kwiecień

tak na moje oko to klęska urodzaju w tym roku będzie  jęczmień zimowy stawiam za ok miesiąc czasu polecą do koszenia jak jeszcze z tydzień nic nie popada neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: suchy kwiecień

U mnie nie ma problemu, zimowe zboża w tym roku zajmują tylko 10% upraw, reszta to jęczmień jary, jak na razie wschody były super, rośnie bardzo ładnie, a od kilku dni co dzień pada smile

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

11

Odp: suchy kwiecień

to tylko pozazdrościc smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: suchy kwiecień

Jak narazie to troche w maju pokropiło-czekam na wschody kukurydzy ale jeszcze mam do obsiania 7 ha.Zboza jare wmiare ok ale to tez zalezy kiedy posiane i na jakim stanowisku.U mnie najwiekszy problem to jednak pastwiska i łąki.kwiecien był suchy i pierwszy pokos praktycznie szlak trafił.

13

Odp: suchy kwiecień

Pastwiska są nie ciekawe trawa nad kostki a już się kłosi,tak samo żyto do kolan a 1 maja już zaczynało się kłosić będą plony nie ma co może cena skoczy byle nie w dół.

14

Odp: suchy kwiecień

Jak to możliwe że w niektórych rejonach Polski pada co kilka dni - patrząc na mapę pogody wydaje się to co najmniej nieprawdopodobne. U mnie jak posiałem jęczmień i owiec ok 22 marca (jakoś tak bo dokładnie nie pamiętam) to od tego czasu padało tylko raz i to bardzo mało. Bokami przechodziły deszcze a mój teren omijały sad z ozimymi nie jest tak źle ale jare to porażka. Ziarno powschodziło placami i w dodatku zatrzymało się we wzroście. Dziś od rana pada to być może coś ruszy ale i tak z jarymi będę w plecy. Dla mnie zboża to mały problem - bardziej mi szkoda trawy na pastwiskach i łąkach. Bydło wypuszczone 2 tyg. później niż zwykle a i tak wypuściłem na trawę wysoką po kostki a gdzie górka to wypalona. 2 tyg i po pastwisku, trzeba będzie przegonić na trawę która miała iść na siano i kiszonkę którą w tym roku zrobię hmmm no może i zrobię ale duuużo mniej. Ale spokojnie nie ma się co łamać smile dziś pada a nawet jak deszczyk nie pomoże to zawsze należy mieć nadzieję że przyszły rok będzie lepszy smile

gg 5118068

15

Odp: suchy kwiecień

no dokłądzie dziś pierwszy pożadny deszcz  w mojim regionie:)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: suchy kwiecień

A ja nei anrzekam juz popadało i to solidnie;S

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

17 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2009-05-11 23:13:34)

Odp: suchy kwiecień

w mojej okolicy to dopiero dzisiaj popadalo troche ze na pare slonecznych dni wystarczy hmm najgorzej to odczuje rzepak, który przez cały czas kwitnienia nie "widział" deszczu .... ( no oczywiscie było czasem tak ze pochlapalo wodą ale co z tego jak zaraz wyszło słonko i śladu nie było) zobaczymy co teraz będzie ..... wielu lokalnych "wróżbitów" zapowiada mokre sianokosy. . . Ja osobiście nie podejmuje sie takich prognoz bo to jak gra w lotto.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38