Temat: elektryka elektrozaworu

Mam prośbe o zdjęcia ,porady,schemat jak mabyć podlączona elektryka w 323 od elektrozaworów

2

Odp: elektryka elektrozaworu

Kolego na początek wypadałoby się przywitać i przedstawić. Następnie przeszukać forum bo schemat instalacji elektrycznej do 323 już tu jest od dawna. Wypadałoby najpierw dobrze poszukać np w dziale literatura i instrukcje. Pozdrawiam i życzę żeby czas spędzony na forum przebiegał w milej atmosferze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: elektryka elektrozaworu

Witamy ,zauważyłem że ostatnio prawie każdy nowy forumowicz unika wpisywania gdzie mieszka .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4

Odp: elektryka elektrozaworu

ja zadalem pytanie o ciągnik a nie chcialem opini a szukalem w literaturze i instrukcjach a tam na ten temat glucho a ze schematu instalacji to za dużo się dowiedziec nie idzie

5 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-09-22 18:08:18)

Odp: elektryka elektrozaworu

Jeśli nie potrafisz czytać schematów elektrycznych to nie bierz się za naprawę instalacji, bo zrobisz sobie krzywdę i ciągnikowi. Znajdź w okolicy elektryka, pokaż mu schemat i naprawi elektrykę bez kłopotu.

6

Odp: elektryka elektrozaworu

Ja sie znam na elektryce ale na tym schemacie nic nie widac wiec prosze o zdjęcia

7

Odp: elektryka elektrozaworu

lowczy125 napisał/a:

Ja sie znam na elektryce ale na tym schemacie nic nie widac wiec prosze o zdjęcia

Kolego wszyscy korzystają z tego schematu i jakoś nikt nie narzeka, ja bym zalecał silniejsze soczewki i obraz schematu się wyostrzy.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

8

Odp: elektryka elektrozaworu

Kolejny problem jak włącze przedni napęd to włącza mi od razu blokady natomiast jak wlącze tylko blokady to wszystko jest ok (napędu nie włącza). Sprawdzałem zgodnie ze schematem połączenia są prawidłowe więc podejrzewam że mam coś nie tak z zespołem diód tym przy elektrozaworach. Czy możliwe aby tam w środku coś zwierało że jak włącze przedni napęd to puszcza też prąd na blokady? Jesli tak to dlaczego nie puszcza jak włącze tylko blokady?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: elektryka elektrozaworu

Sprawdź elektrykę a głównie przełączniki bo może tam było coś kombinowane pewnie wina będzie w nich a nie w zaworach może byc coś zmostkowane.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

10

Odp: elektryka elektrozaworu

Piotrze  jeszcze po lewej stronie  kabiny (siedzac w kabinie)  na dolnym słupku tuż nad akumulatorem są 2 kostki   rozczep je przeczyśc  spryskaj WD40 lub czymś takim i zczep je z powrotem  u mnie też cos takiego się działo   przeczyściłem styki i wruciło do normy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: elektryka elektrozaworu

Piotrze obstawiałbym ten mostek diodowy. Od tego są diody aby w jedną stronę puszczały a w drugą nie (i tak właśnie z jednego przycisku idzie ci na drugi, a z drugiego na pierwszy już nie). Spróbuj to rozebrać... jak nic nie pomoże to dam ci schemacik jakie diody kupić i jak to złożyć. Sam złożyłem na czujniki i gra i buczy wink

12

Odp: elektryka elektrozaworu

Najciekawsze jest to że wczoraj było ok przedni włączał się bez blokady, za to światła same się włączyły i musiałem bezpiecznik wyjąć

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: elektryka elektrozaworu

musisz zweryfikować trochę instalację. Czy nie ma pęknięć na przewodach, czy się wsuwki nie stykają... czy masa wszędzie dochodzi....

14

Odp: elektryka elektrozaworu

Dzisiaj w necie zakupiłem kontakt WL kontak 60 i 61 z myślą o instalacji wink

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: elektryka elektrozaworu

Ja coś tak podejrzewam, że gdzieś ucieka masa i takie zbytki robi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: elektryka elektrozaworu

Ja coś tak podejrzewam, że gdzieś ucieka masa i takie zbytki robi

w pewnych sytuacjach na pewno ale masą świateł nie włączysz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: elektryka elektrozaworu

Po prostu masz wypalone styki w włączniku 1i 2  od lewej.

18

Odp: elektryka elektrozaworu

maxi900 napisał/a:

Piotrze obstawiałbym ten mostek diodowy. Od tego są diody aby w jedną stronę puszczały a w drugą nie (i tak właśnie z jednego przycisku idzie ci na drugi, a z drugiego na pierwszy już nie). Spróbuj to rozebrać... jak nic nie pomoże to dam ci schemacik jakie diody kupić i jak to złożyć. Sam złożyłem na czujniki i gra i buczy wink

maxi możesz wrzucić jakis opis lub schemat zastąpienia oryginalnego mostka diodowego?