1

Temat: Luz na wałku atakującym

Witam
Panowie mam problem, jak można usunąć luz na wałku atakującym fortschritt 323, wałek ma około 4 mm luzu przód tył. Nie wiem jak mam się za to zabrać.

2

Odp: Luz na wałku atakującym

Zacznij od ściągnia maski wink .   Wałek ma z tyłu  nakrętkę tak więc od  tego  bym zaczął .    Pytałem o  cenę łożysk  na atak to dobre  tak  po tysiaku .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3

Odp: Luz na wałku atakującym

Maskę to ja nawet nie wiem gdzie mam. Mam wyciągnięty silnik, sprzęgło kabinę podłogę tylny podnośnik,rozdzielacz elektrykę i wszystko co stało mi na przeszkodzie.
Można się dostać do tej nakrętki nie rozbierając skrzyni?

4

Odp: Luz na wałku atakującym

Współczuję ale trzeba rozbierać.  W  wątku   Skrzynia biegów  zerknij na stronę 48  post  952  będziesz wiedział dla czego .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

5

Odp: Luz na wałku atakującym

Sebastian nie załamuj mnie. Prześledziłem chyba wszystkie wątki nie ma innego sposobu? Na ile ten luz jest groźny?

6 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-01-26 23:13:29)

Odp: Luz na wałku atakującym

JAk już tyle rozebrałeś to reszte też bozbierzesz. Pójdzie szybciej niż szukanie obejścia problemu.
Powodzenia
Wariatów nie brakuje .... wink

7

Odp: Luz na wałku atakującym

No właśnie tyle już rozebrałem ze nie chce pchać się jeszcze w skrzynie, tym bardziej ze po dogłębnych oględzinach wygląda całkiem przyzwoicie.

8

Odp: Luz na wałku atakującym

Jak rozbierzesz to zaraz jakieś łożysko znajdzie się do wymiany ,być może jakiś tryb lub przesówka... jak już tyle rozebrałeś to ja bym na Twoim miejscu rozebrał dalej i zrobił jak powinno być ,do wiosny jeszcze daleko ,zrobisz porządnie i masz pewne , nie rób prowizorki.

9

Odp: Luz na wałku atakującym

Rozebrałem sporo bo to miał być remont kapitalny. Nie mam odkręconej obudowy sprzęgła, ale pompa i przystawka jest zdemontowana bo i tak ciekła a pyzatym łatwiej było dobrać się do tulei łożyska oporowego bo była do wymiany.
Skrzynia wygląda naprawdę dobrze dlatego tak się upieram żeby tego nie ruszać.
Jak odjadę tylnym mostem to wystarczy żeby dobrać się do tego wałka czy jednak trzeba rozbierać poklei.