1,741

Odp: Uprawa bezorkowa

w przyrodzie nic nie ginie, zimy nie ma ale będzie tylko się przesunie o miesiąc lub dwa.

gg 5118068

1,742

Odp: Uprawa bezorkowa

Też widzialem że agrifarmu horsch ostro latał, pewnie też rsm bo zapasy zrobili konkretne. Ale nie wszędzie wjada bo na niektórych polach jeszcze sciernisko stoi, nawet ten ich wynalazek na gasienicach nie dał rady. Będą mogli heniowi do helikopterów podczepic opryskiwacz to by mieli pożytek a nie ze tylko lata po moim niebie i ludzi denerwuje, o kurach nie wspomnę... 😀

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,743

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

Też widzialem że agrifarmu horsch ostro latał, pewnie też rsm bo zapasy zrobili konkretne. Ale nie wszędzie wjada bo na niektórych polach jeszcze sciernisko stoi, nawet ten ich wynalazek na gasienicach nie dał rady. Będą mogli heniowi do helikopterów podczepic opryskiwacz to by mieli pożytek a nie ze tylko lata po moim niebie i ludzi denerwuje, o kurach nie wspomnę... 😀

Lechu pilnuje swoich włości. U nas Pieprzyk też ma swój helikopter to na swoich  gospodarstwach cały sprzęt na dachu ma wielkie  naklejki z jego logo, aby widział z góry gdzie pracują.

1,744

Odp: Uprawa bezorkowa

Mocznik zapewne z inhibitorem. Sam mam chęć posiać na mokrzejsze kawałki.

1,745

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie prawdopodobnie będę brał teraz 5ha lucerny, a właściwie resztek lucerny z trawą. Plan jest taki, żeby teraz to glifosatem prysnąć, jak uschnie to albo najpierw przelecieć talerzówką, a potem zrobić na 10-15cm ścierniskowcem 3m 7 łap z podcinaczami albo najpierw kultywator potem talerzówka i w to siew prawdopodobnie jęczmienia. Co wy na to. Nie chciałbym tego orać bo jak przeschnie mocno z wiosny to będzie lipa.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,746

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak to długo było nie ruszane to dwa razy talerzówką powinno załatwić sprawę. Pewnie miękko na tym polu.

1,747 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-01-31 23:27:17)

Odp: Uprawa bezorkowa

Ryć jak najmniej i zasiać coś co zniesie chemię na jednoliścienne np pszenice jarą.

Ja na ugorze zasiałem mieszankę owies + jęczmień uprawa tradycyjna. tj wiosenna orka i siew
NA koniec mi zostało nasion i na 8m pasie drogi na której zawracałem z talerzówką pługiem i siewnikiem ( poza tym jeździli ją tylko myśliwi przez 15 lat ) zasiałem AUSiem. Nic nie ruszane tylko auś......
Niczym się to nie różniło... Było sucho i jednakowo gówniane było....
Więc zrób tak by szło zasiać..

1,748

Odp: Uprawa bezorkowa

Niestety nie mam ciężkiej talerzówki tylko Famarolkę 2,8m co miała koła składane. Ta lucerna ma ok 9 lat. Jest jeszcze plan aby skosić to na siano maj/czerwiec, jak się zazieleni glifosat i siew gorczycy na poplon i na jesień pszenżyto, zwłaszcza, że działkę obok uprawiam i na jesień planuję tam pszenżyto.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,749

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja bym jednak zaorał z krojem przed każdą skibą, pięknie odwróci. Następnie szybko ciężkie wały i  siew AUŚ

1,750

Odp: Uprawa bezorkowa

jeśli nie zajeżdżone, to posiać siewnikiem talerzowym i przed wschodami opryskać glifosatem. A na początek na zamarźnięte dać wapno.

1,751

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak lucerna rosła ładnie to pH musi być ok.  Lucerna to taka roślina wskaźnikowa bez pH urośnie na 20cm a z pH na 1,2m

1,752

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:

Ja bym jednak zaorał z krojem przed każdą skibą, pięknie odwróci. Następnie szybko ciężkie wały i  siew AUŚ

I Ty Brutusie przeciwko mnie? :stu:

1,753

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:
androl napisał/a:

Ja bym jednak zaorał z krojem przed każdą skibą, pięknie odwróci. Następnie szybko ciężkie wały i  siew AU
Ś

I Ty Brutusie przeciwko mnie? :stu:

big_smile https://www.youtube.com/watch?v=v8W-YLC0n7k

1,754

Odp: Uprawa bezorkowa

Lucerna u mnie na Ph 4,5 rosła na ponad metr.
Plan ze zbiorem zielonki najbardiej do mnie przemawia.  Po glifocacie  upraw jak najmocnoej talerzówką i w to  gorczyca. Gorczyce bym kładł ścierniskowym a po przegniciu talerzówka.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,755

Odp: Uprawa bezorkowa

Planuję robić próby glebowe to tam też zrobię dla ciekawości. Lucerna po posianiu rosła ładnie przez ok. 6 lat, po 3 pokosy można było zbierać ale teraz już jej coraz mniej było.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,756

Odp: Uprawa bezorkowa

bamreras napisał/a:

Lucerna u mnie na Ph 4,5 rosła na ponad metr.
Plan ze zbiorem zielonki najbardiej do mnie przemawia.  Po glifocacie  upraw jak najmocnoej talerzówką i w to  gorczyca. Gorczyce bym kładł ścierniskowym a po przegniciu talerzówka.

Nie możliwe ta roślina potrzebuje minimum  6.
Dawno temu u ojca rosła tylko w miejscu gdzie przez rok leżało wapno normalnie można było narysować ile wywrotek było wysypanych, każdą pryzmę było widać .

1,757

Odp: Uprawa bezorkowa

na 4.5 to już chyba nie da rady ale poniżej 6 tak z tym że bardzo szybko zanika z posianej na wiosnę na drugi rok była mniej niż połowa

1,758 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-02-02 23:23:36)

Odp: Uprawa bezorkowa

Próba glebowa robiona w tm samym roku, co siana lucerna z trawą. W 80% glina jak ser. Sam się dziwiłem ale rosła.
Lucerna budujendługi system korzeniowy. Może coś niżej znalazła.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,759

Odp: Uprawa bezorkowa

Chyba tak jak piszesz korzenie schodzą na parę metrów ( nie wiem czy nie do 10 wiem że to było strasznie głęboko)  może zrób tam odkrywkę, może to jakieś pokłady kredy wink

1,760

Odp: Uprawa bezorkowa

C 360 bez pługa. https://www.youtube.com/watch?v=5NEs01r4MFE