1 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-01-24 09:39:06)

Temat: Poznaniak 6

Mam poznaniaka 5 i kusi mnie kupić poznaniaka 6 czy ktoś z was ma takie cudo i jak się sprawuje.Najbardziej ciekawi mnie jak chodzi ta przekładnia olejowa,jaki olej co się psuje i jak sie ustawia wysiew za opinie z góry dziękuje.

2

Odp: Poznaniak 6

tomek a nie lepiej za cene poznaniaka kupic amazonke ?? ja kupiłem amazone d7 special 2 za 2.5 tysiąca smile brakowało 2 lejków  wysiew drodny   hydrauliczna skrzynia itp

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Poznaniak 6

A amazonkla chyba lepsza od Poznaniaka, ale kolega ma już jednego, to raczej wie na czym stoi.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

4

Odp: Poznaniak 6

ja tez mam poznaniaka jak zadbany i dobry to dobrze sieje i za grosze to nie jest zly  siewnik ale gdy dbasz i malujesz i czyścisz  amazone dobre może i lepsze ale nowe bo używane to problem plastiki wyrobione a naprawa kosztuje troszkę ja swojego mam przerobionego na 3 metry do brony aktywnej i jazda

5

Odp: Poznaniak 6

no dokładnie jak dbasz tak masz.Przemyśl zakup kolego;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

6

Odp: Poznaniak 6

Ja mam taki siewnik piękna sprawa , nastawianie wysiewu jedną wajchą , skrzynia pojemna 350 kg jęczmienia wchodzi na ful no i 3 metry szeroki , co do skrzyni olejowej to siewnik jest z 91 roku zmieniam olej co 2 lata i jak do tej pory żadnych problemów a sieję całkiem sporo i kolesiom też pożyczam , ogólnie polecam .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

7

Odp: Poznaniak 6

pawelg a powiedz mi jeszcze jaki olej tam jest i na co zwrócić uwagę przy kupnie.

8

Odp: Poznaniak 6

ja mam nowego poznanakia chciałem kupić konskilde ale cena troche mnie zniecheciła rużnica prawie 20tyś (na zestawie) a siewnik poznaniak jest bardzo podobny do budowy konskilde ma kilka nie dociągnięć do poprawki u konstruktora ale za tą cene to jest dobra maszyna

9 Ostatnio edytowany przez DamianBorek (2010-01-25 14:48:10)

Odp: Poznaniak 6

Różnica ceny 20tyś na zestawie to dużo, a robote robi tą samą.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

10

Odp: Poznaniak 6

Wymieniam na hipol i jest git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

11

Odp: Poznaniak 6

Tez mam Poznaniaka 6  od  7 lat a dobra maszyna jak narazie bez awari , dobrze wysiewa zwlaszcza jezeli chodzi o rzepak bez przekladania kolek bo w tych starszych byl problem z prawidlowym wysiewem .

12

Odp: Poznaniak 6

Witam,czy siał ktos z kolegów trawę w czystym siewie poznaniakiem,jeśli tak to proszę opisac jak ustawiona skrzynia pozdrawiam.

13 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-04-12 18:12:30)

Odp: Poznaniak 6

Ja sieje moim PRL-owskim z kołami zbożowymi na a1 wysiewa mi wtedy ok 28 kg mieszanki kupkówki z koniczyna na ą2 wysiewam życie z koniczyna i wtedy wychodzi coś ok 38 kg tymotkę siałem kołami do rzepaku ale nie pamiętam ustawień

Poznaniaki występowały w różnych wersjach i dla przykładu sąsiada z wbudowaną zaprawiają wysiewa tak samo jak mój ale na C1 i C2 na prędkości zredukowanej