Temat: Wytrzasacze - remont

Ponieważ od około miesiąca trwa  remont mojej zakupionej jesienią 514 będę miał co chwilkę jakieś pytania. Mam co prawda 14 lad doświadczenia z 12 ale spytać nie szkodzi. Wytargałem wytrząsacze na wierzch i trwa ich renowacja. Sa na nich takie stalowe pręty nie jestem pewny co do ich funkcji i konieczności występowania - podpowiedzcie coś ???. A druga sprawa to, że na końcu wytrząsacza jest coś jakby czujnik. z takimi prętami - zdemontować - czy zostawic ??

2

Odp: Wytrzasacze - remont

a daj fotke może masz czujniki od ziarna

3

Odp: Wytrzasacze - remont

Ten stalowy pręt musi tam być odpowiada za lepsze wytrząsanie słomy.

4 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2012-06-06 23:40:28)

Odp: Wytrzasacze - remont

Wygląda to jak czujniki ziarna. tylko żadnej instalacji do tego już niema to zastanawiam się czy nie zdemontować tego po prostu. fotki postaram się wstawić jutro. Co do tego pręta to na jednym wytrząsaczu nie mam  ich wcale

5

Odp: Wytrzasacze - remont

Witam mam pytanko jak ustawić wykorbienie na wytrząsaczach w 514.Ponieważ musiałem wyciągnąć trzy wytrząsacze do spawania  i teraz własnie mam problem z ich ustawieniem

6

Odp: Wytrzasacze - remont

Jaki masz problem tam nie można popełnić błędu zakładasz przykręcasz i ustawiasz tylko szczelinę między wytrząsaczami .

7

Odp: Wytrzasacze - remont

dokładnie...

8

Odp: Wytrzasacze - remont

Problem będzie jeśli mu popękały mocowania  klawiszy w skutek skręcenia się jednego z wałów ,miałem tak w rekordzie że pękło na jednym wytrząsaczu mocowanie a po pospawaniu wytrzymało to godzinę po wymianie wału wszystko wróciło do normy .

9 Ostatnio edytowany przez Laszek (2012-07-26 11:27:48)

Odp: Wytrzasacze - remont

Panowie a macie jakiś sprawdzony sposób na ustawianie klawiszy? Man na myśli szczelinę pomiędzy nimi. Stosujecie może jakieś dystanse na czas ustawiania czy po prostu dać sobie czas i po kolei na oko? Z góry dzięki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Wytrzasacze - remont

po prostu daj sobie czas.....
I po zażyj tam po paru godzinach pracy.....

11

Odp: Wytrzasacze - remont

no dałem se czas, w miare się kręci, jutro chyba rusze po raz pierwszy w tym sezonie. co niektórzy mają już chyba dożynki ale u mnie prawde mówiąc nie ma rewelacji, jest jeszcze dużo zielonego i nie jest to poodbija ne zboże

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12 Ostatnio edytowany przez majsterwichajster (2017-07-26 21:26:39)

Odp: Wytrzasacze - remont

Szanowni Fortschrittowcy i nie tylko,

Czy mógłbym prosić o informację z której strony założone są nakrętki łożysk wytrząsaczy w E 517? Z prawej strony obudowy czy z lewej?
Zdemontowałem klawisze i nie pamiętam. Jedynie przypominam sobie że na jednym skrajnym klawiszu nakrętki były w drugą stronę niż na reszcie.

Powiedzcie mi proszę jak jest u was.

Pozdrawiam,
Wichajster

13

Odp: Wytrzasacze - remont

Witam. Ja w 524 mam po prawej stronie

Odp: Wytrzasacze - remont

Dziękuję, tak złożyłem

15

Odp: Wytrzasacze - remont

jak wyjąć klawisz z 514

16

Odp: Wytrzasacze - remont

Ale jakiej?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia