21 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-05-30 08:41:33)

Odp: Stalki Do Bagnetów

muszę wymienić bagnety w 514 na całym hederze czyli 56 sztuk. Ta wystająca część nad stalkami jest tak zużyta że wymiana stalek raczej nic nie da i tu moje pytanie - brać pojedyncze czy podwójne ? pojedyncze tańsze i takie też mam. Dobrze widzę że podwójne nie mają stalek ?
http://hemas.pl/component/jshopping/cat … 5?Itemid=0
najtaniej znalazłem pojedynczego za 13,50 zł. może ktoś ma taniej za nowe.

a może wymienić stalki, a górę doklepać na mniejszą szczelinę i przelecieć gumówką aby zniwelować zaokrąglenia na ściankach ?

gg 5118068

22

Odp: Stalki Do Bagnetów

To, że górna część jest wytarta to wina źle ustawionej i dociśniętej kosy. Zacznij od tego. Jeśli kosa ładnie płynie po stalkach to nie wyciera góry bagnetu. Też planuję wymienić trochę stalek. Przed sezonem zawsze jeszcze podostrzę kosę i tnie wszystko. W zeszłym roku w leżącym owsie trochę wszystko ucierpiało i trzeba będzie poprawić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Stalki Do Bagnetów

Oczywiście podwójne, pojedyncze przestawiają się. Te bez stalek jednak koszą lepiej, tam jest szczelinka tylko na nożyk.

24

Odp: Stalki Do Bagnetów

Jak bagnety ze stalkami to do kompletu wtedy nozyki ze ząbkami z góry i możesz jechać kosić łąki 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269